آرمان اصفهان
09:00 - یکشنبه 16 اسفند 1394

رقابت 400 دانش آموز در دومین جشنواره تبیان استان اصفهان

دومین جشنواره پروژه های دانش آموزی استان اصفهان بیستم و 21 اسفند جاری در دانشکده فنی شهید مهاجر این استان به همت موسسه تبیان اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش آرمان اصفهان؛  مدیر دفتر استان اصفهان موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان گفت: امسال 400دانش آموز پسر و دختر اصفهانی در جشنواره دانش آموزی تبیان رقابت می کنند.
سیدعلی حکمت منش در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: دومین جشنواره پروژه های دانش آموزی استان اصفهان با هدف گسترش فرهنگ پژوهشگری و ایجاد زمینه های ظهور خلاقیت و توانایی های بالقوه دانش آموزان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه دفتر استانی موسسه تبیان اصفهان تنها دفتر استانی برگزار کننده این جشنواره کشوری است، افزود: از این دانش آموزان 150 نفر پسر و 250 نفر دختر هستند.
به گفته این مسوول فرهنگی، این تعداد در قالب 150 تیم دانش آموزی از 57 مدرسه پسرانه و 93 آموزشگاه دخترانه در قالب 15 تیم رقابت خواهند کرد.

81991142-705
وی سه بخش اصلی جشنواره را سمینار، مسابقات و غرفه ها برشمرد و افزود: 38 تیم در بخش سمینار با 38 موضوع، 44 تیم در قسمت غرفه ها با 39 موضوع و 68 تیم در بخش مسابقات با هشت محور شرکت خواهند داشت.
حکمت منش،سه بخش اصلی این جشنواره را سازه ماکارونی، هوافضا و فتومیکروگراف عنوان کرد و گفت: در بخش غرفه ها، رشته های علوم زیستی، فنی مهندسی، نانو، معماری و شیمی حضور دارند.
مدیر دفتر استان اصفهان موسسه فرهنگی تبیان خاطرنشان کرد: تیم های دانش آموزی شرکت کننده از سراسر استان دو نفره و چندنفره هستند و تمام محتواهای پدیرفته شده در خاتمه بر روی سایت تبیان به نام برگزیدگان ارائه می شود.
به گفته حکمت منش، سال گذشته 18 برگزیده داشتیم که در این بخش 36 تیم از اصفهان به تهران اعزام شده بودند.
وی هدف محوری از برگزاری این جشنواره ها را اشاعه فرهنگ پژوهش در فراگیران اعلام کرد و گفت: مشاوره این دانش آموزان تا حصول نتیجه نهایی هر پروژه به صورت آنلاین و الکترونیک خواهد بود.
وی با بیان اینکه علاوه بر مدارس اصفهان، دانش آموزان شهرهای شاهین شهر، میمه، شهرضا، خمینی شهر و چند شهرستان دیگر نیز در این رقابت حضور دارند، اظهار کرد: امسال آثار و پروژه های برترین های جشنواره در قالب کتابچه ای منتشر می شود.
دومین جشنواره پروژه های دانش آموزی استان اصفهان بیستم و 21 اسفند جاری در دانشکده فنی شهید مهاجر این استان به همت موسسه تبیان اصفهان برگزار خواهد شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار