آرمان اصفهان
15:48 - چهارشنبه 05 اسفند 1394

محمدرضا عارف:

یک جناح خاص از رانت تایید صلاحیت‌ها استفاده کرد

اصولگرایان، اصلاح طلب را ضد انقلاب و اصلاح طلبان، اصولگرایان را مرتجع و عقب مانده می‌خوانند، این دیوار مصنوعی باید فرو بریزد و صدای ملت می‌خواهد دیوار مصنوعی جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی را از بین ببرد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ مجید انصاری معاون امور مجلس رییس جمهوری، در پاسخ به شبهه‌های برخی از اصولگرایان مبنی بر اینکه دولت برای رفع مشکلات برنامه‌ای ندارد، گفت: متاسفانه برخی این روز‌ها دولت را به بی‌برنامگی در اقتصاد متهم می‌کنند و وعده بهشت برین به مردم می‌دهند در حالی که دولت نهم و دهم در اختیارشان بود و خود از مجالس ششم تا الان حاضر بودند.

آن‌ها باید به مردم بگویند که چه گل اقتصادی هنگامی که دولت و مجلس به طور کامل در دستشان بود و درآمد بی‌سابقه ۷۰۰ میلیاردی و قیمت نفت ۱۲۰ دلاری داشتند بر سر مردم زده‌اند؟

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشست خبری در پاسخ به سوال ایلنا گفت: متاسفانه یک جناح خاص که رانت‌های خاص و ازجمله رانت تایید صلاحیت از مدت‌ها پیش داشتند و در این مدت به تبلیغ افراد خودشان از رسانه‌ها پرداخته‌اند و به نوعی هم صداوسیما به چهره‌پردازی آنها پرداخته نسبت به جناحی که برخی از افرادشان پس از شروع تبلیغات انتخابات تایید شدند و تا چندی پیش نمی‌دانستند چه کسانی از آنها تایید شده تخریب‌هایی وارد می‌کنند.

معیشت مهمترین موضوع مردم است

محمدرضا عارف سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت نیز در گفتگو با فارس اظهار داشت: مهمترین مسئله امروز مردم معیشت و اقتصاد است. وی در پاسخ به این پرسش که چرا در لیست اصلاح‌طلبان افراد شاخص اقتصادی حضور ندارند، گفت: من خودم رئیس سازمان مدیریت بودم. اقتصاد را می‌دانم بنابراین منتقدان ما کل لیست اصلاح‌طلبان کشور را ببینند. وی افزود: بنا نیست که نماینده مجلس در همه زمینه‌ها تخصص داشته باشد چرا که مجلس نیاز به اتاق فکر و ظرفیت‌هایی دارد که از همه کارشناسان کشور بتواند حداکثر استفاده را بکند و ما نیز این کار را خواهیم کرد.

ادعای عجیب منتجب نیا!
به گزارش ایلنا، منتجب‌نیا، قائم‌مقام حزب اعتمادملی نیز در گفتگویی مدعی شد: از چند ماه قبل خبردار شدیم تندروها در جلسات سری تصمیم گرفتند جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را از روستا‌ها به تهران بیاورند و بودجه‌ای هم برای آن در نظر گرفتند تا آن ها در تهران رای بدهند و آرای خود را بالا ببرند، لذا برای این مسئله باید وزارت کشور فکری کند چراکه برخی نهاد‌ها از پول بیت المال هزینه می‌کنند تا مردم را برای رای دادن به تهران بیاورند. منتجب‌نیا با بیان اینکه اصولگرایان ۸ سال دولت را در اختیار داشتند اما هیچ گام موثری برنداشتند، تصریح کرد: اصولگرایان امروز با شعار حل معیشت مردم وارد صحنه شده‌اند اما باید به صراحت گفت که این شعار فریبنده تبلیغاتی است، چراکه می‌خواهند مردم را با مسئله اقتصاد فریب دهند.
درخواست معین از دانشجویان
مصطفی معین سیاستمدار اصلاح‌طلب از دانشجویان خواست تا مردم را به مشارکت گسترده در انتخابات تشویق کنند و با آگاهی به افرادی با دیدگاه‌های نزدیکتر رای دهند. وی اظهار کرد: عرصه انتخابات یکی از این موقعیت‌های مهم و سرنوشت‌ساز است که حضور همگانی مردم را می‌طلبد. مجلس مکان حساسی است که باید برای انتخابات نمایندگان آن، با حساسیت برخورد شود.به گزارش خراسان، سیدمحمد میرلوحی سخنگوی ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان، علی صوفی رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، آذر منصوری قائم‌مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت و اسماعیل شجاعی رئیس ستاد مرکزی حزب اعتدال و توسعه نیز در نشست خبری لیست انتخاباتی «یاران اعتدال و امید» تاکید کردند: مردم با صندوقهای رای می توانند راه اصلاح در کشور را باز نگه دارندو در این نشست میرلوحی با اشاره به طرح اتهام‌هایی نسبت به لیست‌های اصلاح‌طلبان مبنی بر حمایت از خارج گفت: برخلاف اصول‌گرایان استراتژی ما مشارکت حداکثری و ترجیح منافع ملی بر منافع جناحی است اما متاسفانه رقیب به شیوه‌های غیر اخلاقی روی آورده و این همان جریانی است که “بگم‌ بگم” نماد رفتارش است. ما از همین حالا پیروز میدان هستیم؛ چرا که پیروزی را در اخلاق و سیاست‌ورزی می‌دانیم در حالی که رقیب ما با امکانات دولتی، تریبون‌های نماز جمعه و در اختیار داشتن صدا و سیما رو به تهمت زدن آورده است و البته ما این را ناشی از شکست آنها می‌دانیم.
همایش فهرست صدای ملت
شب گذشته همچنین، فهرست صدای ملت یا همان یاران علی مطهری نیز همایش مردمی خود را با حضور نامزدهای انتخاباتی و علاقه مندان به این فهرست برگزار کرد. در این همایش حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات که نامزد مجلس خبرگان است به عنوان سخنران ویژه به بیان نظرات خود پرداخت و گفت: کسانی را به مجلس بفرستیم که به جای هیجانات و فریادهای عاطفی با سرپنجه عقلانیت و در پیش گرفتن اعتدال سؤال‌های کشور را عاقلانه حل کنند و ان‌شاءا… با مشارکت حداکثری مردم یاران اعتدال وارد مجلس شوند.
وی با اشاره به اعلام حمایت بی بی سی از یک فهرست انتخاباتی خطاب به حضار و سیاسیون کشور گفت: به خاطر حرف مفت و بی‌حساب یک رسانه بیگانه نباید به جان هم بیفتیم و پنجه بر چهره هم بیندازیم.
همچنین علی مطهری سرلیست صدای ملت نیز در سخنانی گفت: درد امروز فضای سیاسی کشور تعصبات گروهی است که به عنوان یک آسیب و بیماری محسوب می‌شود و انقلاب را از درون می‌خورد. وی تصریح کرد: اصولگرایان، اصلاح طلب را ضد انقلاب و اصلاح طلبان، اصولگرایان را مرتجع و عقب مانده می‌خوانند، این دیوار مصنوعی باید فرو بریزد و صدای ملت می‌خواهد دیوار مصنوعی جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی را از بین ببرد.

حجت الاسلام نقویان نیز در این همایش طی سخنانی تاکید کرد: امروز به شهید مدرس نیاز داریم.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار