آرمان اصفهان
13:53 - چهارشنبه 05 اسفند 1394

تسهیلات قرض الحسنه مهر ایران به بیماران

بانک مهر ایران بعنوان اولین بانک تخصصی قرض الحسنه در کشور با هدف گسترش سنت نیکوی قرض الحسنه و احیای بانکداری اسلامی تاسیس شده است.

به گزارش آرمان اصفهان، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از اعطای تسهیلات بانکی به بیماران نیازمند در قالب طرح ‘سفیران سلامت’ خبر داد.
سیامک دولتی در نشست خبری در اصفهان، سقف تسهیلات این طرح را 20 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: چنانچه بیماران به اعتبارات مالی بیشتری نیاز داشته باشند بر اساس مستندات پزشکی تا سقف یکصد میلیون ریال تسهیلات دریافت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه بانک مهر ایران با 9 سال فعالیت دارای 540 شعبه در سراسر کشور و دو هزار و 800 پرسنل است، افزود: 10 بانک اصلی کشور از سهامداران اصلی این بانک هستند.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه فعالیت این مجموعه بصورت کامل قرض الحسنه است، افزود: کارمزد تسهیلات این بانک 4 درصد است.
وی افزود: این بانک هیچگاه بنگاهداری انجام نداده است و دارای هیچگونه اموال و املاک مازاد نیست.
دولتی همچنین از ادغام 9 شعبه برای بهینه سازی در سال گذشته خبر داد و گفت: سقف تسهیلات این بانک 15 میلیون تومان است.
وی در باره اعطای وام ازدواج نیز گفت: این بانک از آمادگی کامل برای اعطای سهمیه تسهیلات وام ازدواج برخوردار است و وام تعدادی از مزدوجین را نیز در دهه فجر پرداخت کردیم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: این بانک وام ازدواج، جهیزیه، درمان، شهریه دانشجویان، تعمیر منزل و تامین مسکن می پردازد و بدنبال اضافه کردن خدمات بیشتر از جمله ضمانت نامه هاست.
وی در باره افزایش سقف تسهیلات بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: بدلیل محدودیت منابع مالی و مجوز بانک مرکزی، این امر در سال آینده تحقق نخواهد یافت اما بعنوان یک دغدغه اصلی در دستور کار قرار دارد.
دولتی با بیان اینکه استان اصفهان دارای 33 شعبه قرض الحسنه بانک مهر ایران است، گفت: 182 نفر در این مجموعه فعالیت می کنند و وصول مطالبات آنها از متوسط کشوری پایین است.
مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران اصفهان نیز گفت: استقرار خودروی سیار خودپرداز در محل نمایشگاه دائمی استان و پالایشگاه اصفهان، برگزاری بیش از 15 هزار و 500 نفر ساعت کلاس آموزشی در 9 دوره، بازسازی کامل شعب کاشان، فلاورجان، خوانسار، آل خجند، جی و 78 مورد بازرسی از شعب استان را از رئوس مهمترین عملکرد این بانک در سالجاری بیان کرد.
بانک مهر ایران بعنوان اولین بانک تخصصی قرض الحسنه در کشور با هدف گسترش سنت نیکوی قرض الحسنه و احیای بانکداری اسلامی تاسیس شده است.
این بانک برای تعمیق هرچه بیشتر این سنت حسنه در جامعه و تخصصی کردن عملیات اجرایی قرض الحسنه فعالیت می کند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار