آرمان اصفهان
14:10 - دوشنبه 26 بهمن 1394

نهاد رهبري در دانشگاه اصفهان، نماينده چه تفكري است؟

نهاد رهبري نماينده رهبري و دفاع از نظام است يا نماينده تفكر غربگرا در دانشگاه/ هشدار: عدم حمايت از حريم ولايت و دفاع نامشروع از تفكر غربگرا در دانشگاه اصفهان/ دفتر نهاد رهبري در دانشگاه، حمايت از گفتمان رهبري دارد يا گفتمان غرب؟

آرمان اصفهان- می دانیم وظیفه نهاد رهبری در دانشگاه ها این است که راه درست را به دانشگاهیان نشان بدهد و این مسائل صرفا در عرصه دانشجویی نیست و وظایف نهاد در هر دانشگاهی صرفا به این عرصه محدود نمی شود.
با نگاه به اساسنامه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (+) بویژه در مواد دوم (اهداف) وسوم (وظایف)، رسالت بزرگ هدایت تشکل ها و نهادها و حرکت های اسلامی دانشجویی و دانشگاهی و تقویت فعالیت های اسلامی و مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی در دانشگاه ها از طریق برگزاری جلسات، سخنرانی و بحث و مناظره، نشر مقالات و جزوات را بخوبی آشنا می شویم.حضور فعال و موثر در جذب اساتید و تائید صلاحیت اساتید و دغدغه مندی در خصوص انحرافات برخی از اساتید و تلاش برای برخورد قانونی با آنان یکی دیگر از وظایف این نهاد است.
به گفته مشاور عالی نهاد رهبری در دانشگاه های کشور: از نشانه هاى انقلابى بودن آنست كه دشمن شناس باشيم و عمل ما و حركت ما می بایستی برخلاف خواست دشمنان انقلاب و ملت باشد و این خیانت است که در زمانی که انقلاب تا پرتگاه رفت بعضی ها ساکت بودند و حرفی نزدند.

ایشان با بیان اینکه سکوت در برابر قضایای فتنه پذیرفتنی نیست، گفت: اگر کسی بگوید که من در آن زمان تریبون نداشتم این یک حرف غیر قابل قبول است.
این در حالی است که هیچ عکس العملی از سوی نهاد رهبری در دانشگاه اصفهان به عنوان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان و یکی از نهادهای دانشگاه‌های جامع و برتر کشور دارای حدود ۱۵ هزار دانشجو و ۶۶۰ عضو هیئت علمی و بیش از هزار نفر کارمند است در خصوص رخدادها و اخبار سطح دانشگاه بویژه در خصوص اهانت ها به نظام و رهبری شنیده نمی شود؟
با رصد در فضای رسانه ای و مجازی از بهار سال جاری در محیط این دانشگاه شاهد هستیم:
1) سخنرانی در قالب مناظره به صورت رسمی از تریبون دانشگاه اعلام می کند که: «یک لیبرال مسلمان است و در بسیاری از مواقع تفکر دکتر سروش را نسبت به تفکر شریعتی می پذیرم و از طریق اینترنت با دکتر سروش ارتباط دارم و این آقا تفکر داعش شیعی را برگرفته از تفکر مرحوم شریعتی می داند، وی خود را عامل خروج دکتر سروش از کشور می داند»
2) سخنران دیگری از همین تریبون برای دانشگاهیان می گوید: «راه مبارزه با نظام تشکیل حزب و گروه است…»
3) خردادماه امسال سخنران مدعو دیگر در تالار بزرگ پیامبر اعظم(ص) دانشگاه می گوید: «من یک فمینیست مسلمانم» و در ادامه این سلسه سخنرانی ها و آزاداندیشی های جناحی، در برنامه ای با عنوان «بررسی روابط آمریکا در فضای پسابرجام در تالار شریعتی» سخنران به جای بحث در این خصوص به تیتر کردن فتنه گران ازجمله میرحسین موسوی و خاتمی می پردازد و از آنها به عنوان بزرگان یاد می کند و به انتقاد از رئیس جمهور قبلی می پردازد و در ادامه تریبون یک ساعت پرسش و پاسخ این برنامه به محلی برای مطرح کردن مطالب جناحی تبدیل می شود.
4) حضور قائم مقام دبیر حزب اعتماد ملی و مشاور رئیس جمهوری در دوران اصلاحات در دانشگاه به چه معنایی است؟ بیان مطالبی از تریبون دانشگاه در مسیر حزبی و سیاسی و نیز خارج از عرف و قانون شامل: «رهبری باید پاسخگو باشد؟ جلسات خبرگان رهبری را باید پخش کنند تا مردم مشکلات رهبری را بفهمند از کجاست و نیز رفع حصر از دست روحانی و شورای امنیت خارج است و دست رهبری است.» برای شما خواننده محترم چه معنایی می تواند داشته باشد؟ مسئولین محترم نهاد در این ایام کجا مواضع دفاع از حریم ولایت و رهبری را اعلام نموده اند؟
5) سخنرانی مدیر مسئول روزنامه های زنجیره ای در دوره اصلاحات و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و مسئول شورای عالی اصلاح طلبان در استان اصفهان ایجاد تشویش در اذهان عمومی و زیر سئول بردن نهاد های نظارتی در کشور با استفاده از تریبون دانشگاه در همین ماه جاری چگونه تحلیلی در ذهن شما متصور خواهد شد؟
6) آیا خبر دارید برگزاری جلسات و از جمله جلسه شورای عالی اصلاح طلبان در سالن پیامبر اعظم(ص) و خطاب کردن تندو به نیروهای ارزشی و انقلابی،زودن جلوه فتنه گری سران فتنه 88 و نشر اکاذیب،تهدید و توهین در خلال سخنرانی های آن جلسه در همین دانشگاه و زیر نظر شما صورت گرفته است؟ سخنران جلسه اظهار می کند: “در دنیای امروز نمی توان یک کشور را یک نفر یا دو نفره و چند نفره اداره کرد و باید مردم راضی باشند» امروز چه کسانی سر می دهند؟

آیا دنیای امروزی فقط به کشور جمهوری اسلامی ایران اطلاق می شود؟ یا اظهار شود :”…ضرباتی که به اینها وارد کرده اند از 88 الی 92،هر نیروی سیاسی را آب می کرد…”چه کسانی و چه ضرباتی در این دوران وارد شده است که شما خود به عنوان مدافعین رهبری بیشتر می دانید!
7) همه این ها به کنار، علی رغم تاکید صریح مقامات قضایی مبنی بر ممنوعیت انتشار مطلب یا تصاویر از رئیس دولت اصلاحات، انتشار تصاویر یا جملات منتسب به محمد خاتمی و سران دیگر فتنه در کلیپ ها و جملات سخنرانان و نشریات تشکل های دولتی حاکی از گریز از قانون نیست؟
آیا احترام به قانون که در انتخابات ۸۸ و فتنه گران نقض شد، مجدداً بی احترامی به قانون در انتخابات فعلی و درشت نمودن این گونه جملات و تکرار آنها چه معنایی می تواند داشته باشد؟ برگزاری اینگونه جلسات و استفاده از امکانات دولتی چه چیزی را در ذهن متصور خواهد کرد؟مگر نمی دانیم دشمنان قسم خورده انقلاب چشم طمع به كرسى هاى مجلس خبرگان دوخته اند و حتى حاضرند كلان ترين هزينه ها را صرف كنند تا در اين مقام نفوذ كنند. همه هدف این دشمنان تضعيف مبانى انقلاب و نظام و رهبرى عزيزمان است كه البته كورخوانده اند و ملت بصير ما نخواهد گذاشت كه اين مسئله اتفاق بيافتد.
8) از نهاد رهبری دانشگاهی همانند دانشگاه اصفهان انتظار می رود در خلال عضویت هیات علمی دانشگاه، در جایگاه منتسب به رهبری نگاهی فراجناحی به فعالیت تشکل‌های دانشجویی و گستره فعالیت‌های آنها داشته باشند و با مد نظر قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت جلوگیری «…تبدیل مراکز علمی به محل جولان و فعالیت‌های جریان‌های سیاسی که متأسفانه در دوره‌ای شاهد این پدیده زیان بار بودیم» داشته باشد و نمک گیر دانشگاه نشده و از سرگرم بودن به برخی امور مذهبی هم چون اردوهای و مراسم های دیگر و عدم اتخاذ مواضع مشخص و صریح در قبال جریان ضد انقلاب و رهبری از سوی این نهاد حتی پس از پسا انتصاب سرپرست قبلی به عنوان رئیس دانشگاه به همه اقداماتش،مصاحبه هایی که در رسانه ها موجود است در صحنه حاضر شود، هرچند در ایام سرپرستی ریاست دانشگاه،دلسوزان انقلابی بارها مطالبی را یادآوری نمودند ولی مواضع درستی از سوی آن نهاد مشاهده نشده است.
یادآور می شویم در فضای رسانه ای کشور در ایامی بیان می شد: فرجام مدیریت نادرست، فضای سیاسی است نه پیشرفت علمی و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص فرهنگ و عرصه فرهنگی به مسئولان دانشگاه ها گوشزد می گردید: «کار فرهنگی ماهیت دیگری دارد، مسئولین فرهنگی دانشگاهها بفهمند چه می کنند؟

کار فرهنگی صحیح این است که انسان مؤمن، متخلق، انقلابی، معتقد به آرمان ها، دوستدار کشور و نظام اسلامی و دارای بصیرت و عمق دینی و سیاسی تربیت شود…»
در پایان جوانان متعهد، مومن و انقلابی به عنوان افسران جنگ نرم،خود را موظف می دانند با حضور در صحنه های مختلف اعتقادی،فرهنگی،اجتماعی و سیاسی با شفافیت مواضع، نسبت به پیگیری معیارهایی همچون پایبندی به ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی، اعتقاد نظری و عملی به ولایت مطلقه فقیه، حفظ و حراست از کیان انقلاب اسلامی و رعایت خطوط قرمز نظام را یاد آوری و مطالبه کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار