آرمان اصفهان
20:50 - یکشنبه 02 اسفند 1394

فیلم‌های جشنواه حسنات در ۲۶ استان کشور اکران می شود/ سالن سوره پایگاه جشنواره پنجم

در جشنواره امسال، اصفهان میزبان بالغ بر ۱۷۸ فیلمساز مرد و ۵۲ فیلمساز زن از شهرهای خارج از اصفهان است، از هنرمندان اصفهانی ۴۰ اثر به بخش مسابقه جشنواره حسنات راه یافته که در بخش داستانی ۲۶ اثر، مستند ۳ ، پویانمائی ۴ و فیلم‌نامه ۷ اثر بوده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ دبیر جشنواره فیلم کوتاه حسنات گفت: فیلم‌های این جشنواره هم‌زمان با اصفهان در ۲۶ استان کشور نیز به شکل رایگان به نمایش در می‌آید.
امیرحسین عشاقی در نشست خبری پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اظهار کرد: اعلام فراخوان برای جذب آثار مرتبط به جشنواره ملی احسان و نیکوکاری از فروردین‌ ماه آغاز شد و تا ۱۵ مهرماه بیش از دو هزار و ۲۰۰ اثر از ۳۶۰ شهر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
وی افزود: یک ‌هزار و ۳۳۰ هنرمند آثار خود در رشته‌های فیلمنامه، پویانمایی، فیلم کوتاه و مستند را به جشنواره ارسال کردند که در مقایسه با جشنواره چهارم که ۸۹۰ اثر از هنرمندان را در جشنواره داشتیم رشد چشمگیری را نشان می دهددبیر اجرایی پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با بیان اینکه فراخوان و تبلیغات جشنواره طی ۶ ماه به شکل کاملا مجازی انجام شده است، ابراز داشت: هیئت انتخاب جشنواره حسنات متشکل از اساتید دانشگاه‌های اصفهان، مدیران تشکل‌های صنفی، فیلم‌سازان مجرب و اساتید هنری فیلم‌های ارسالی را در طول دو ماه و نیم پالایش کردند که در نهایت ۲۳۲ اثر به بخش مسابقه راه یافت.
وی با اشاره به اینکه در بخش مستند ۲۲ اثر به بخش مسابقه راه پیدا کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از ۱۹۰ اثر بخش پویانمائی ۴۳ اثر در بخش ملی و تجربی به بخش مسابقه راه پیدا کرده‌اند.
عشاقی خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال، اصفهان میزبان بالغ بر ۱۷۸ فیلمساز مرد و ۵۲ فیلمساز زن از شهرهای خارج از اصفهان است، از هنرمندان اصفهانی ۴۰ اثر به بخش مسابقه جشنواره حسنات راه یافته که در بخش داستانی ۲۶ اثر، مستند ۳ ، پویانمائی ۴ و فیلم‌نامه ۷ اثر بوده است.
وی با بیان اینکه تهران با ۸۴ اثر بیشترین آثار راه یافته به بخش مسابقه را به‌ خود اختصاص داده است، بیان کرد: اصفهان با ۴۴ اثر، آذربایجان شرقی با ۱۲ و گیلان و مازندران هر کدام با ۹ اثر در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
دبیر اجرائی جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با بیان اینکه جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات از یازدهم تا چهاردهم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود، گفت: قرار است این جشنواره در اصفهان در ۴ سالن سوره، سینما خانواده، کتابخانه مرکزی و هنرسرای خورشید برگزار شود.
عشاقی در ادامه با اشاره به اینکه در طی چهار روز جشنواره ۲۸ سانس فیلم ۹۰ دقیقه ای در هر چهار مرکز نمایش فیلم اکران خواهد شد، ابراز کرد: تماشای فیلم ها برای عموم رایگان است.
وی گفت: به‌دلیل اینکه مرکز کارگاه‌های آموزشی این حوزه در سالن سوره قرار دارد پایگاه جشنواره نیز در این سالن قرار گرفته است.
عشاقی با اشاره به برخی از فعالیت‌های جنبی دیگر این جشنواره افزود: نقد و بررسی فیلم پس از پایان هر روز، نقد و بررسی آثاری از زاون قوکاسیان در بخش نمایش ویژه، پخش همزمان جشنواره در زندان ۷ هزار نفری دستگرد و نمایش حداقل ۲ سانس در روز و در اختتامیه نیز به مهم‌ترین فیلمی که بهترین پیام احسان و نیکوکاری را داشته باشد جایزه مهربانی به یاد زاون قوکاسیان اهدا می‌شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها از گروه‌های هدف جشنواره حسنات هستند، تصریح کرد: در همین راستا تعاملاتی با دانشگاه‌های مختلف استان داشته‌ایم و دانشگاه علمی کاربردی و اصفهان درخواست پخش فیلم‌های جشنواره را داشته‌اند.
دبیر اجرائی جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با بیان اینکه در دوره قبل توانستیم در ۱۵ استان پخش همزمان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: امسال این کار گسترده‌تر کرده‌ایم و در ۲۶ استان کشور پخش همزمان جشنواره را داریم.
وی با اشاره به اینکه برگزارکنندگان جشنواره حسنات در استان‌های کشور متفاوت هستند، بیان کرد: برخی از استان‌ها حتی گام را فراتر گذاشته و برگزاری افتتاحیه و اختتامیه و بزرگداشت خیرین را نیز در دستور کار خود دارند.
عشاقی با بیان اینکه در اختتامیه جشنواره از خیریه صدیقین تجلیل می‌شود، گفت: تجلیل از صدرعاملی، منتخبین جشنواره، خبرنگار و رسانه برتر استانی و غیره از جمله برنامه‌های روز اختتامیه است.
هنرما

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار