آرمان اصفهان
16:13 - چهارشنبه 28 بهمن 1394

نامزدهاي طرفدار احمدي نژاد راي مي آورند

اصولگرايان فقط به ضرب رد صلاحيت هاست که مي توانند مجلس را از آن خود کنند. همانطور که در انتخابات سال 92 ديديم نامزد اصولگران در کل کشور چهار ميليون بيشتر راي نياورد

به گزارش آرمان اصفهان؛  ليست 30 نفره اصولگرايان ملهم و متاثر از چهره ها و شخصيت هاي طرفدار احمدي نژاد است.
صادق زيباکلام، تحليلگر مسائل سياسي، درباره شعارهاي انتخاباتي اصولگرايان و اصلاح طلبان و تاکيد بر اقتصاد در برنامه هاي انتخاباتي گفت: هر دو جناح سياسي اقتصاد را مورد توجه قرار داده اند چون کشور درگير معضلات عميق اقتصادي است. درابتداي سال جاري 7 ميليون بيکار داشتيم و در آخر سال با حسب فارغ التحصيلان اين رقم به 8 ميليون رسيده است. رکود همچنان ادامه دارد.

خيلي از انبارهاي واحدهاي توليدي پر از توليدات ساخته شده اي هستند که بازاري براي آنها وجود ندارد. صنعت ساختمان ومسکن که بزرگترين صنعت ايران همچنان محسوب مي شود، در رکود است. واقعيت اين است که با رکود کم سابقه اي مواجه هستيم و نه اصلاح طلبان و نه اصولگرايان نمي توانند از آن فرار کنند نفت به بشکه اي 25 دلار رسيده و درآمد دولت به طرز وحشتناکي در حال کاهش است.
اين تحليلگر سياسي افزود: ساختار اقتصادي ما ساختار اقتصادي ناقصي است و بيش از سه چهارم بودجه کشور صرف بودجه جاري مي شود. يک چهارم بودجه کشور صرف بودجه عمراني مي شود. حتي اين مقداري که براي بخش عمراني تصويب مي شود، همه آن هزينه نشده و با کمبود مواجه بوده است. آن چيزي که نه اصلاح طلبان و نه اصولگرايان در شعارهاي انتخاباتي خود به طور جدي مطرح نمي کنند، اين است که اقتصاد فاسد و ناکارآمد دولتي، مسئول اصلي اين وضعيت است. هر دو جناح بايد اين جسارت سياسي را پيدا کنند و به مردم گويند که ريشه اصلي نابساماني اقتصاد ايران اقتصاد دولتي است. وقتي که درب هر خانه اي را مي زنيد دست کم يک جوان بيکار مواجه مي شويد. صنايع تعطيل شده است. در اعلام کنند که در چنين شرايطي چگونه اميد و آرامش مي خواهد ايجاد شود. اميد فقط با سخنان خوب و قشنگ به وجود نمي آيد.
وي در خصوص قرار دادن مقوله «امنيت» در شعار انتخاباتي اصولگرايان گفت: مقوله امنيت در شعارهاي انتخاباتي اصولگرايان مطرح شده است. هر چند امنيت به لحاظ نظامي در کشورمان در مقايسه با کشورهايي مانند پاکستان، افغانستان و عراق، بالا است. اما در بسياري از کشورهاي ديگر جهان نيز امنيت برقرار است و بمبگذاري نمي شود!؛ بخش مهمي از امنيت آن است که در کشور به راحتي سرمايه گذاري انجام شود يا اينکه شما اين اطمينان را داشته باشيد که ماه آينده هم شرکت شما همچنان سرپا است. بخش ديگر امنيت اين است که يک دانشجوي فارغ التحصيل بداند که شانس پيدا کردن کار را دارد، همه اينها به نوعي امنيت محسوب مي شود.
زيباکلام در پايان به پيش بيني آقاي احمدي نژاد مبني بر شکست اصولگرايان از اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و تصريح کرد: احمدي نژاد حقيقت را مي گويد و مي خواهد بگويد که اصولگرايان محبوبيتي ندارند.

اصولگرايان فقط به ضرب رد صلاحيت هاست که مي توانند مجلس را از آن خود کنند. همانطور که در انتخابات سال 92 ديديم نامزد اصولگران در کل کشور چهار ميليون بيشتر راي نياورد و به دليل رد صلاحيت ها، اصولگرايان با همان چهار مليون توانستند دوسوم مجلس را از آن خود کنند. چيزي که احمدي نژاد به آن اشاره نمي کند اين است که اصولگرايان محبوبيت نداشتن خود را با رد صلاحيت ها جبران مي کنند.

در قبال عدم محبوبيت از رد صلاحيت ها استفاده مي کنند. ليست 30 نفره اصولگرايان ملهم و متاثر از چهره ها و شخصيت هاي طرفدار احمدي نژاد است؛ نسبت آنها در ليست نسبت به اصولگرايان معتدل و ميانه رو بيشتر است. اصولگرايان از آن جهت از اين چهره ها و طرفداران احمدي نژاد استفاده کرده اند که بتوانند راي بياورند. با همين استراتژي در تهران يک تعدادي از ليست 30 نفره ائتلاف اصولگرايان وارد مجلس خواهند شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار