آرمان اصفهان
10:00 - سه شنبه 27 بهمن 1394

جاده قلعه شور اصفهان چهار خطّه شد

قطعه اول جاده چهار خطه هرند به کوهپایه به طول چهار و نیم کیلومتر آماده بهره برداری است. برای این بخش 110 هزار مترمکعب عملیات خاکی، چهار پل و افزون بر 31 هزار و 500 مترمربع معادل شش هزار تُن آسفالت انجام شد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان اصفهان از تکمیل طرح چهار خطه جاده قلعه شور در جنوب شهر اصفهان خبر داد.
هوشنگ طایی اظهار کرد: طول این مسیر 17 کیلومتر است و برای نهایی شدن احداث آن 90 میلیارد ریال هزینه شد.
به گفته وی، هفت کیلومتر ابتدایی این محور پرتردد بوسیله گاردریل جدا شده است تا شاهد ایمنی بیشتر مسیر قلعه شور باشیم.
وی خاطرنشان کرد: قسمت کندروی این جاده نیز توسط شرکت عمران بهارستان در حال انجام است.
طایی تصریح کرد: تردد زیاد خودروها از داخل شهر جدید بهارستان به اصفهان، تراکم جمعیت زیاد در روستای مجاور و قرار داشتن روستاهای شرق اصفهان در انتهای این محور، لزوم چهارخطه شدن آن را دوچندان کرده بود.
وی در ادامه به تکمیل قطعه اول جاده چهار خطه هرند به کوهپایه نیز اشاره کرد و گفت: این قطعه به طول چهار و نیم کیلومتر آماده بهره برداری است.
به گفته، برای این بخش 110 هزار مترمکعب عملیات خاکی، چهار پل و افزون بر 31 هزار و 500 مترمربع معادل شش هزار تُن آسفالت انجام شد.
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان اصفهان، هزینه صرف شده برای این قسمت را 19 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی اظهار کرد: کل این طرح جاده ای 14و نیم کیلومتر است که 14 پل و ابنیه نیز در آن دیده شده است و کل پروژه حدود 70 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
به گفته طایی، مجموع عملیات خاکی پروژه 170 هزار مترمربع و میزان آسفالت مورد نیاز آن 101هزار و 500 مترمربع معادل 18هزار تُن خواهد بود.
یکهزار و 800 کیلومتر راه همسنگ، 29 کیلومتر آزادراه، سه راهدارخانه در بخش های مختف جاده ای، 433 کیلومتر راه اصلی، 470 کیلومتر راه روستایی، 190 کیلومتر جاده بزرگراهی و 888 دهنه پل و ابنیه، تحت حوزه کاری راه و شهرسازی اصفهان قرار دارد.

یک دیدگاه در مورد “جاده قلعه شور اصفهان چهار خطّه شد”

  1. بابک گفت:

    سلام کو چهار خطه شتر جان
    شتر در خواب بیند پنبه دانه
    گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه
    9میلیارد تومن خخخخخ

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار