آرمان اصفهان
15:48 - دوشنبه 26 بهمن 1394

شهردار بهارستان؛

بهارستان نقطه قوّت اصفهان است/ ملاقات شهردار سابق اصفهان ممکن نبود!

خوشبختانه بعد از کنار رفتن شهردار سابق و روی کار آمدن شهردار جدید اصفهان تعامل بهتری را با این مجموعه و برای حل و فصل بهتر امور شاهد هستیم.

به گزارش آرمان اصفهان؛ شهردار بهارستان از مدیران شهری شهر اصفهان و بویژه شهردار این شهر خواست با دید مثبت و بهتری به شهر بهارستان نگاه کنند.
دکتر مهدی فاتحی  در نشست خبری با خبرنگاران محلی و استانی اظهار کرد: شهر جدید بهارستان در رفع و رجوع مسائل حاشیه ای اصفهان بزرگ نقش اساسی و محوری دارد و ضروری است مسوولان اصفهان برای کمک به این کلان شهر توجه جدی تری به بهارستان داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: محصول بالندگی و توسعه بهارستان جلوگیری از رشد مسائل حاشیه ای در کلان شهر اصفهان است چرا که این شهر جدید ظرفیت مهاجر پذیری بالایی دارد.
وی تاکید کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان بدون منت باید به بهارستان نگاه کنند چرا که با وجود جمعیت دو میلیونی این کلان شهر تعدد مشکلات هم در آن بیشتر خواهد شد و بدون شک بهارستان بهترین نقطه تمرکز و سرریز این جمعیت پراکنده است.
این مدیر شهری با اشاره به کارشناسی نبودن محل احداث سیتی سنتر اصفهان در گلوگاه ترافیکی این شهر تصریح کرد: امروز با وجود 30درصد پیشرفت کار این مجموعه ترافیک زیادی را بویژه در روزهای پایانی هفته شاهد هستیم که این نشان می دهد کار اجرای این طرح بزرگ در این گلوگاه کارشناسی نشده است.
شهردار بهارستان ادامه داد: در زمان حاضر 52 دستگاه اتوبوس در بهارستان و مسیر اصفهان فعال هستند که بیشتر آنها نو یا نوسازی شده اند اما در تنها خطی که در اختیار شهرداری اصفهان است(خط 53) شاهد بکارگیری بی کیفیت ترین اتوبوس های موجود هستیم و این در شأن مردم منطقه نیست.
وی با انتقاد از دید ماناسب برخی مسوولان به بهارستان افزود: خوشبختانه بعد از کنار رفتن شهردار سابق و روی کار آمدن شهردار جدید اصفهان تعامل بهتری را با این مجموعه و برای حل و فصل بهتر امور شاهد هستیم.
وی در ادامه به بسته شدن بودجه سال آینده این شهرداری اشاره کرد و گفت: بودجه سال آینده 900 میلیارد ریال بسته شده که با توجه به بودجه 500 میلیارد ریالی امسال افزایش خوبی داشته است.
فاتحی بیان کرد: در بخش توافقات ملکی هم سه هزار میلیارد ریال توافق داریم که این هم در مسیر تصویب نهایی است.
وی مجموعه سرانه فضای سبز شهر بهارستان را 120 هکتار عنوان کرد و افزود: سرانه فضای سبز برای شهر شهروند در زمان حاضر 14و نیم متر است.
وی خبر داد: بزودی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری بهارستان را نیز راه اندازی خواهیم کرد.

این مسوول با اشاره به اینکه آمار دقیقی از جمعیت شهر بهارستان در دست نیست، ادامه داد: از مجموعه 11 هزار واحدی مسكن مهر در بهارستان تنها 2500 واحد نیمه تمام است كه پيش بيني می‌شود تا خرداد سال آينده تمام می‌شود. ساخت مسکن مهر موجب شده تا جمعیتی در حدود 30 هزار نفر به جمعیت این شهر اضافه شود.

شهردار بهارستان با اشاره به اینکه به نظر می رسد در هشت سال آینده جمعیت این شهر به 300 هزار نفر افزایش یابد، تصريح كرد: این شهر می تواند نقش بسزایی در کاهش حاشیه نشینی شهر اصفهان داشته باشد و در واقع هدف از احداث آن کاهش معضلات حاشیه‌ ای شهر اصفهان و جلوگیری از ایجاد بافت هاي حاشيه اي و حلبي آبادها در اطراف اصفهان است.

فاتحي با بیان اینکه بخشی از پروژه های بزرگ شهر اصفهان می تواند در شهر جدید بهارستان اجرا شود، گفت: در حال حاضر شهر اصفهان برای پذیرش جمعیت ظرفیت ندارد و شهرهای حومه این شهر مانند بهارستان، شاهین شهر و … به عنوان شهرهاي ميانی و خدمات رسان می توانند بخشی از مشکلات اصفهان را رفع کنند.
راه اندازی چهار خانه فرهنگ، فرهنگسراهای ایثار و شهادت، بانوان و کودک و نوجوان، بهره برداری از ورزشگاه کیهان، بتن ریزی و فندانسیون فرهنگسرای بزرگ شهر بهارستان، خرید پروژه 200 میلیارد ریالی پساب برای تامین آبیاری فضای سبز، ساخت ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی بهارستان با اعتبار 40 میلیارد ریالی و پیاده رو سازی در برخی خیابان ها از جمله محور بهشت از دیگر فعالیت های شهرداری بهارستان در یک سال گذشته بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار