آرمان اصفهان
09:02 - یکشنبه 25 بهمن 1394

نفوذ؛ از هوهوی گوساله سامری تا هیاهوی موریانه های امروزی

تفکرات لیبرالی در دولت های بعد از انقلاب باز هم رخ نشان داد و حتی همین روزها به صراحت از زبان سیاسیون برخی احزاب و گروه های سیاسی بعضا دولت ساخته و حتی انقلابیونی که ریزش و تغییر تفکر انقلابی داشته اند در ایران شنیده می شود.

به گزارش آرمان اصفهان محمود افشاری در سمنا نوشت: یکی از کارشناسان امریکایی سالها قبل گفته است، ما با ریگان اختلاف نظر داشتیم و به او گفتیم نیازی نیست امپراطوری بزرگ شوروی را با بمب اتم نابود کنیم، بلکه باید دو اقدام را در شوروی عملیاتی کرد:
اول اینکه باید از دوستان هم فکر آمریکا که در روسیه بسیار هستند استفاده و بهره برد و در ثانی باید روی مردم، فعالیت های فرهنگی صورت داد که این مسئله مقدمه سقوط امپراطوری را فراهم خواهد کرد، ریگان نیز پذیرفت و همین راهبرد را دنبال کرد.
آن روزها با وجود اینکه بعد از خورشچف شخصی به نام برژنف آمد و شعار رادیکالی سر داد این برنامه ها و اقدامان خورشچف آنچنان پایه های سوسیالیسم را سست کرده بود که موفق نشد تا شعار خود را اجرا و پیاده سازی کند. بعد از آقای برژنف سه رییس جمهور به قدرت رسیدند که از این سه تن گورباچف و یلتسین تفکرات خورشچف را دنبال کردند و با او هم نظر و عقیده بودند و در ادامه ولادیمیر پوتین هم به این تفکرات گرایش نشان داد.
اما همین مواضع انفعالی رؤسای جمهور هم عقیده با خورشچف بود که نتوانست امپراطوری شوروی را از خطر افول و فروپاشی نجات دهد. پوتین هم ابتدا تصور می کرد می تواند با یانکی ها سر یک میز نشسته و منطقی با آنها مذاکره کند و از این راه بخشی از مشکلات را کم کند ولی با نفوذ و نقش محوری ایالات متحده در محیط پیرامونی، متوجه خطری در گوشه غربی سرزمین خود یعنی اوکراین برای براندازی روسیه و از سوی دیگر خط گروه تروریستی داعش در قفقاز و آسیای میانه و بویژه چچن شد.
او به این نتیجه رسید که آمریکایی ها و هم پیمانانش، به موجودیت کشور روسیه هم رحم نخواهند کرد و باعث فروپاشی روسیه خواهند شد.
به همین منظور پوتین محکم در مقابل آمریکا ایستاد و موضع گیری کرد تا بتواند اشتباهات سابق را جبران کند. البته برخی هم در اینکه پوتین بتواند در مقابل غول استکبار بایستد تردید دارند.
نکته مهم اینکه در زمان حاضر آمریکایی ها همان پروژه ای را که در رابطه با امپراطوری شوروی پیاده کردند در حال بازسازی آن برای ایران هستند و می خواهند از راه نفوذ به ساختارها، تغییر باورها و محاسبات مردم و مسوولان نظام اسلامی، براندازی ایران را رقم بزنند.
در باب اندیشه غربگرایانه و لیبرالی ایادی داخلی این جریان هم سخن و نوشتار زیاد دیده و شنیده ایم، از همان ابتدای دولت موقت و دولت بنی صدر این جریان رُخ نشان داد، مرحوم مهندس بازرگان با تسخیر لانه جاسوسی دستانش را بالا برد و راه را تمام شده دید و بنی صدر هم که علنا غربگرا و حامی تفکرات لیبرالی بود، اما این عده به دلائلی از جمله صلابت امام خمینی رحمت الله علیه، وقوع جنگ هشت ساله عراق و ایران، تحرکات جریان انقلابی و حزب اللهی که با همراهی مردم همراه بود نتوانستند به اهداف خود و دیگرانی که منتظر تحقق آنها بودند دست یابند.
این دست تفکرات لیبرالی در دولت های بعد از انقلاب باز هم رخ نشان داد و حتی همین روزها به صراحت از زبان سیاسیون برخی احزاب و گروه های سیاسی چپ و حتی انقلابیونی که ریزش و تغییر تفکر انقلابی داشته اند در ایران شنیده می شود.
در واقع این همان تفکری است که از نفوذ در لایه های فکری برخی خواص نشأت گرفته و در مرحله بعد به دیگر لایه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی هم نفوذ خواهد کرد و راهبرد آمریکایی ها را پیش خواهد برد.
راهبردی که تنها با فراموش کردن اهداف اصلی نظام و انقلاب اسلامی زمینه های تحققش پدیدار می شوند و این ایام و با نزدیک شدن به زمان سرنوشت ساز انتخاباتی دیگر بیشتر و بیشتر به منصه بروز و ظهور در می آیند تا جایی که خط دادن رسانه های آن سوی آبی هم بی پرده تر و علنی تر می شود و این راهبرد را پشتیبانی می کند.
فَأَخْرَجَ لَهُمْ عِجْلًا جَسَدًا لَّهُ خُوَارٌ فَقَالُوا هَذَا إِلَهُکُمْ وَإِلَهُ مُوسَى فَنَسِیَ (۸۸ طه) و آنگاه سامری برای آنان گوساله ای ساخت که صدایی شگفت همچون صدای گاوان داشت و گفتند این گوساله خدای شما و حدای موسی است که فراموشش کرده بودید.
وَإِذْ قُلْتُمْ یَا مُوسَى لَن نَّصْبِرَ عَلَىَ طَعَامٍ وَاحِدٍ فَادْعُ لَنَا رَبَّکَ یُخْرِجْ لَنَا مِمَّا تُنبِتُ الأَرْضُ مِن بَقْلِهَا وَقِثَّآئِهَا وَفُومِهَا وَعَدَسِهَا وَبَصَلِهَا قَالَ أَتَسْتَبْدِلُونَ الَّذِی هُوَ أَدْنَى بِالَّذِی هُوَ خَیْرٌ اهْبِطُواْ مِصْراً فَإِنَّ لَکُم مَّا سَأَلْتُمْ وَضُرِبَتْ عَلَیْهِمُ الذِّلَّهُ وَالْمَسْکَنَهُ وَبَآؤُوْاْ بِغَضَبٍ مِّنَ اللَّهِ ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ کَانُواْ یَکْفُرُونَ بِآیَاتِ اللَّهِ وَیَقْتُلُونَ النَّبِیِّینَ بِغَیْرِ الْحَقِّ ذَلِکَ بِمَا عَصَواْ وَّکَانُواْ یَعْتَدُونَ (بقره آیه ۶۱ )
و ای بنی اسرائیل (به یاد آرید) زمانى که گفتید: اى موسى، ما هرگز بر یک رقم خوراک صبر نمی کنیم، پس پروردگار خود را در حق ما بخوان تا براى ما از آنچه زمین می رویاند از سبزى و خیار و سیر و عدس و پیازش بیرون آورد.
موسى گفت: آیا شما به جاى چیز بهتر چیز پست‏تر را می طلبید؟ (حال که چنین است) به شهرى (از شهرها) فرود آیید که آنچه خواستید براى شما فراهم است. و (مهر خوارى بر پیشانى، و خیمه) ذلّت و نیاز بر آنها زده شد و مستحقّ خشم خدا شدند.
این (خوارى) براى آن بود که آنها همواره به نشانه‏ هاى خدا کفر می ورزیدند و پیامبران خدا را به ناحق مى کشتند و این (کفر و پیامبرکشى) به خاطر آن بود که نافرمانى کردند و پیوسته (از حدّ خود) تجاوز می نمودند.
والسلام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار