آرمان اصفهان
14:21 - شنبه 17 بهمن 1394

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی اصفهان:

دوری و نزدیکی از مرکز استان در توسعه شهرک های صنعتی موثر است

در مورد شهرستان های شمالی کاشان و آران و بیدگل این شاخص متفاوت است، این دو شهرستان به تهران نزدیک‌تر هستند و دلیل فعال بودن صنایع و دیگر بخش های آنها نیز همین موضوع است.

به گزارش آرمان اصفهان، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان افزود: این خطه به لحاظ توسعه صنعت به نقطه شباع رسیده و باید رویکرد و نگاه فراصنعتی در این زمینه دنبال شود.

محمد جواد بگی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام الله فجر انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی و صنایع دانش بنیان را رویکرد مورد نیاز صنعتی استان اصفهان در آینده دانست و گفت: گام اول در این خصوص ایجاد زنجیره ارزش افزوده برای تولیدات صنعتی و رقابت پذیر کردن محصولات و تولیدات برای صادرات محور بودن آنهاست.
وی خاطر نشان کرد: تشویق سرمایه گذاران خارجی و جذب آنها با ایجاد زیرساخت های مناسب برای حضور سرمایه گذار خارجی گام دوم ما در این بخش خواهد بود.
وی افزود: در گام سوم تنها برای طرح هایی مجوز صادر می کنیم که با توجه به مزیت های درون استانی و توسعه ای تهیه شده و محورهای توسعه ای و اشتغالزایی آن هم مشخص باشند.
بگی با بیان اهمیت رویکردهای زیست محیطی همچون سبزوپاک بودن اجرای طرح های صنعتی اظهار کرد: در گام چهارم علاوه بر این موارد توجه به اسناد بالادستی و سندآمایش سرزمین نیز مورد نظر جدی ما خواهد بود.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان افزود: مزیت بزرگ اصفهان دارا بودن نیروی انسانی جوان و نخبگان دانشگاهی است با توجه به برتری صنعتی بودن اصفهان است که در گام نهایی دنبال خواهیم کرد.
وی همچنین سیاست جدید این شرکت را تخصصی کردن نواحی و شهرک های صنعتی عنوان کرد وگفت :تلاش داریم با ایجاد مزیت ها و امتیازاتی امکان سرمایه گذاری بهتر و ایجاد شتاب بیشتر در چرخه تولید را با این اقدام و رویکرد دنبال کنیم.
وی با اشاره به اشتغال 112هزار نفر در چهار هزار و 600 واحد صنعتی استان اصفهان اضافه کرد: وجود 700 معدن، 150 هزار واحد صنفی و 9هزار و 600 واحد فعال صنعتی باعث شده این استان رتبه اول استان های اقتصادی در بخش صنعت، تجارت و معدن را داشته باشد.
بگی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص تاثیر نزدیک بودن صنایع به مرکز استان هم توضیح داد: 70 درصد صنایع استان با وجود ممانعت قانونی در ابتدای شعاع 50 کیلومتری قرار دارند که از این جهت شهرک های صنعتی جی و سگزی برترین شهرک های صنعتی استان هستند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد کاشان و آران و بیدگل این شاخص متفاوت است، این دو شهرستان به تهران نزدیک‌تر هستند و دلیل فعال بودن آنها نیز همین موضوع است.
وی یادآوری کرد: در زمان حاضر 76 مصوبه ایجاد ناحیه و شهرک صنعتی داریم که از این تعداد 68 ناحیه و شهرک صنعتی عملیاتی شده و نیمی از این تعداد شهرک فعال نیستند.

این مقام مسوول استانی، با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی، میزبان کارآفرینان حوزه صنعت است، ادامه داد: 112 هزار نفر در چهار هزار و 600 واحد صنعتی فعال در شهرک‌های صنعتی استان فعالیت دارند. 600 هکتار زمین نیز در شهرستان شاهین شهر تحت عنوان شهرک فناوری ایجاد شده است که در این شهرک، 11 شرکت دانش بنیان برای استقرار قرارداد بسته‌اند و از این تعداد یک شرکت به بهره برداری رسیده و یک شرکت نیز در شرف بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، میزان سرمایه به روز شده برای احداث شهرک فناوری را 30 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: مجتمع آزمایشگاهی، سالن آمفی تئاتر و سالن‌های مورد نیاز برای شهرک‌های فناوری در نظر گرفته شده است.

بگی اضافه کرد: تعداد واحدهای مشاوره در شهرک‌های صنعتی استان در جهت کارآفرینی، آمادگی و توسعه کسب و کار از پنج واحد به 40 واحد افزایش یافته است. همچنین 13 کلینیک سیار کسب و کار در شهرک‌های صنعتی برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار