آرمان اصفهان
13:40 - پنجشنبه 08 بهمن 1394

بيت امام راحل در راه خدمت به مردم

سيدحسن خميني نيز طي اين سال‌ها در سمت اجرايي يا پست خاصي قرار نگرفته است اما هميشه سعي كرده آموزه‌هاي خود را از امام‌ (ره) منتقل و در راستاي پيشبرد اهداف نظام حركت كند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ حجت الاسلام رهبر امام جمعه موقت اصفهان در روزنامه آرمان امروز نوشته است: بالاخره شوراي نگهبان افراد تاييد صلاحيت شده و رد يا احراز صلاحيت نشده در انتخابات خبرگان را اعلام كرد.

اما ميان اسامي احراز يا بعضا تاييد صلاحيت نشده، اسامي معروف و مهمي بود كه شايد انتظار نمي‌رفت كه صلاحيت اين افراد براي خبرگان دچار مشكل شود. مانند آقاي سيدحسن خميني، نوه بزرگوار امام‌ (ره) كه صلاحيت شان احراز نشد.

اما به هر صورت تشخيص شوراي نگهبان در اين دور از انتخابات اين‌طور رقم خورد. البته كه نحوه احراز صلاحيت‌ها در اين دور از خبرگان با ساير دوره‌ها كمي متفاوت بود چرا كه برگزاري آزمون خبرگان در دوره‌هاي قبل، سابقه نداشت.

به هر روي اما برگزاري اين آزمون و نحوه اطلاع‌رساني آن مشكلاتي را ايجاد كرد كه البته مي‌شد آن را مديريت كرد يا به شكل ديگري برگزار كرد چراكه شركت افرادي كه سال‌ها در اختيار نظام بوده‌اند، كتاب‌هاي زيادي را تاليف كرده‌اند و امام جماعت شهري را برعهده داشته‌اند، در آزمون مورد نظر واقعا نياز نبود. آيا فردي كه سابقه‌اش براي نظام روشن است و همواره در راستا و چارچوب جمهوري اسلامي فعاليت كرده است، صلاحيتش با يك امتحان بايد تاييد يا رد شود؟

ازاين‌رو برخي افراد با همين استدلال در آزمون شركت نكردند و اين در حالي بود كه صلاحيت‌شان آشكار و اثبات شده براي همه بود. بنابراين منظور از مديريت اين است كه مي‌شد به شكل ديگري و نه برگزاري آزمون، كانديداها را مورد ارزيابي قرار داد.

براي مثال نگاهي به تاليف‌ها، سابقه فعاليت‌ها و مواردي از اين دست قطعا براي بررسي صلاحيت، منطقي‌تر به نظر مي‌رسد. در عين حال اما آزمون برگزار شد و اسامي افراد تاييد يا رد صلاحيت شده اعلام شد. كساني چون سيدحسن خميني كه صلاحيت شان احراز نشد، بدان معنا نيست كه در راستاي نظام، قانون اساسي و خدمت به كشور فعاليت نكرده‌اند. بيت امام‌ (ره) هميشه با نظام همراه بوده و هميشه مسير خدمت را پيش گرفته است. ازاين‌رو به نظر مي‌رسد كه ايشان اين مسير را همچنان در هر جايگاهي ادامه دهد.

تمام كساني كه نامزد مجلس خبرگان شدند، قطعا هدفشان خدمت بوده است، به همين دليل مي‌توان گفت كه چه در جايگاه نمايندگي خبرگان و چه در جايگاه‌هايي غير از آن، همچنان به راه خدمت‌رساني خود ادامه مي‌دهند. بنابراين مسير همراهي و خدمت تنها در برخي جايگاه‌ها خلاصه نمي‌شود.

مي‌توان از طريق ديگري به مردم و كشور خدمت كرد. سيدحسن خميني نيز طي اين سال‌ها در سمت اجرايي يا پست خاصي قرار نگرفته است اما هميشه سعي كرده آموزه‌هاي خود را از امام‌ (ره) منتقل و در راستاي پيشبرد اهداف نظام حركت كند.

ازاين‌رو مي‌توان گفت اين نگاه در همه كانديداها و در نگاه سيدحسن آقاي خميني قطعا وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار