آرمان اصفهان
11:50 - پنجشنبه 08 بهمن 1394

یخ زدگی استان اصفهان ادامه دارد

سرما و یخبندانی که در این یکی دو روزه اخیر بدون بارش بوده و تنها در شهرستان سمیرم در منتهی الیه جنوب استان شاهد بارش ناچیز و مقطعی بوده ایم.

آرمان اصفهان هوای این روزها در شهر و استان اصفهان سرمایی کم سابقه را تجربه می کند. سرما و یخبندانی که البته پیش از این مدیرکل هواشناسی استان اصفهان خبر از آن و مقطعی بودن دماها و روز و شب هایی اینچنین داده بود.

دمای هوا شب گذشته در شهر اصفهان به شش درجه زیر صفر رسیده و به غیر از ایستگاه هواشناسی چوپانان در منطقه نائین که دمای هوا یک درجه بالای صفر بوده است بقیه ایستگاه ها در جای جای استان پهناور اصفهان همگی سرمای زیر صفر درجه را ثبت کرده اند.
در این میان شهرستان بوئین میاندشت در غرب اصفهان با دمای ۱۶ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین خطه استان گزارش شده است.
وضعیت آب و هوا به گفته حجت الله علی عسکریان کارشناس هواشناسی استان اصفهان تا سه چهار روز آتی به همین شکل با روند افزایشی محدود ادامه خواهد داشت اما شاهد شب هایی سرد در همین مدت خواهیم بود.
مجید بیجندی مدیرکل هواشناسی اصفهان ابتدای دی ماه و در هنگامه شروع فصل سرما در پیش بینی خود از وضعیت دمای هوا در این فصل گفته بود: زمستان امسال احتمال سرمای مقطعی و کوتاه مدت را پیش بینی می کنیم.
سرما و یخبندانی که در این یکی دو روزه اخیر بدون بارش بوده و تنها در شهرستان سمیرم در منتهی الیه جنوب استان شاهد بارش ناچیز و مقطعی بوده ایم.
تحلیل نقشه‌های هواشناسی نیز بیانگر حضور سامانه ناپایدار بر روی استان می‌باشد. بر این اساس امروز در مناطق غرب و جنوب افزایش ابر و بارش پراکنده برف نیز پیش بینی می‌شود.
هوای شهر اصفهان برای امروز قسمتی ابری،گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید و برای فردا جمعه نیز صاف تا قسمتی ابری به همراه وزش باد پیش بینی می شود.
بر این اساس، بارش محدود و پراکنده برف در مناطق غرب و جنوب استان پیش بینی شده و در دیگر شهرستان ها عمدتا شاهد وزش باد تا قسمتی ابری شدن هوا خواهیم بود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار