آرمان اصفهان
17:13 - چهارشنبه 07 بهمن 1394

رییس اداره اوقاف خوانسار:

بزرگترین موقوفه خوانسار سند دار شد

نیت واقف نیک اندیش این موقوفه نیز صرف عواید حاصل از این موقوفه در جهت روضه خوانی سید الشهدا در شب های جمعه در مسجد جامع قودجان بوده و کاربری این زمین ها نیز کشاورزی است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار گفت: سند مالکیت موقوفه حاج محمد قودجانی این منطقه اخذ شده است.
حجت الاسلام عباس نصیر الاسلامی اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریهبه منظور  تثبیت موقوفات و همچنین جلوگیری از پایمال شدن حقوق موقوفات و دین واقفین نیک اندیش یکی از اولویت ها را به اخذ اسناد برای موقوفات و رقبات اختصاص داده که در این جهت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار موفق به اخذ سند مالکیت موقوفه حاج محمد قودجانی شد.
وی در ادامه تصریح کرد: موقوفه حاج محمد قودجانی در سال 1292 هجری قمری وقف شده که مساحت این موقوفه 75 هکتار می باشد و قسمتی از روستاهای قودجان، ارجانک و خشکرود از توابع شهرستان خوانسار واقع شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار در ادامه افزود: در گذشته نیز برای 100 هکتار دیگر از این موقوفه سند مالکیت اخذ شده بود.
حجت الاسلام نصیر الاسلامی در ادامه بیان کرد: نیت واقف نیک اندیش این موقوفه نیز صرف عواید حاصل از این موقوفه در جهت روضه خوانی سید الشهدا در شب های جمعه در مسجد جامع قودجان بوده و کاربری این زمین ها نیز کشاورزی است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: در شهرستان خوانسار 521 موقوفه اعم از منفعتی و انتفاعی به ثبت رسیده است و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار در طول سال 94 تا کنون موفق به اخذ 42 فقره سند برای موقوفات شهرستان شده است و این امر باعث شده تا شهرستان خوانسار در سطح استان از ادارات برتر محسوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار