آرمان اصفهان
22:45 - سه شنبه 06 بهمن 1394

مدیرکل ارشاد اصفهان خبر داد؛

برگزاری همایش ادیان توحیدی در اصفهان

هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی صبح پنج شنبه هشتم بهمن ماه با شعار «همدلی و همزبانی در نفی خشونت و افراط گرایی» که در زمره مبانی و اصول مشترک ادیان توحیدی است در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش آرمان اصفهان؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از برگزاری هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اصفهان خبر داد.
حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی با حضور علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگانی از پیروان ادیان الهی در اصفهان برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در این همایش دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار اصفهان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و نمایندگانی از پیروان ادیان الهی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: این همایش بین‌المللی با حضور نمایندگانی از پیروان ادیان الهی به همت وزارت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و دبیرخانه ادیان توحیدی و با همکاری نهاد ریاست جمهوری، استانداری اصفهان، دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، جامعه المصطفی العالمیه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، دانشگاه فرق و مذاهب، شهرداری، صدا و سیما  و دانشگاه‌های اصفهان برگزار می‌شود.

دبیرخانه ادیان توحیدی، هم‌زمان با نام‌گذاری سال ١٣٩٤ به نام سال «دولت و ملت همدلی و همزبانی» از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، به منظور توسعه تعاملات علمی بین‌الادیانی و تبادل اندیشه میان دانشوران ادیان (اسلام، زرتشت، یهود، صابئی‌ و مسیحیت) و با هدف بررسی، تبیین و ارائه راهکار‌ها، شیوه‌ها و سیاست‌های کارآمد، هم‌چنین آسیب‌شناسی فرهنگ و هویت ادیان توحیدی در مواجهه با مسائل دینی جهان معاصر این همایش را در اصفهان برگزار می‌کند.

گفتنی است هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی صبح پنج شنبه هشتم بهمن ماه با شعار «همدلی و همزبانی در نفی خشونت و افراط گرایی» که در زمره مبانی و اصول مشترک ادیان توحیدی است در اصفهان برگزار می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار