آرمان اصفهان
08:56 - دوشنبه 05 بهمن 1394

یک فعال اصلاح طلب؛

عقل حکم می کند از افراد معتدل حمایت کنیم

آقای روحانی و آقای عارف هر دو به یک جمع‌بندی مشترک از شرایط کنونی رسیده بودند و تصمیم گرفته بودند جریان اصلاحات و جریان هوادار آقای روحانی به صورت متحد و با انسجام کامل وارد رقابت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ حجت الاسلام محسن رهامی با اشاره به اینکه به دلیل مشخص نبودن تکلیف نامزدهای ردصلاحیت‌شده اصلاح‌طلبان، هنوز نتوانسته‌ایم لیست انتخاباتی را ببندیم، گفت: ما در هر صورتی لیست انتخاباتی ارائه خواهیم کرد.

وی در این رابطه افزود: ما تعامل و رایزنی خود را با شورای نگهبان ادامه می‌دهیم و به تصمیمات این شورا امیدواریم. سابقه هم نشان داده که حدود 20 درصد از ردصلاحیت‌شده‌ها در مراحل بعدی تایید شده‌اند.

البته تعامل ما با شورای نگهبان به معنای چانه‌زنی و لابی‌گری نیست. رئیس کارگروه تعامل و رایزنی هیات‌رئیسه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در ادامه تاکید کرد: ما به هیچ وجه از کسانی که به فساد شهرت داشته یا سابقه محکومیت دارند حمایت نمی‌کنیم اما ازکسانی که معتقدیم به صورت غیرقانونی رد شده‌اند حمایت می‌کنیم و امیدواریم پیگیری‌های ما جواب دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه در صورتی که نامزدهای اصلاح‌طلب تایید صلاحیت نشوند ما اولویت‌بندی خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: ما در این شرایط از کسانی که معتدل بوده و کمک‌کار دولت باشند حمایت می‌کنیم. عقل هم حکم می‌کند از افراد معتدل در مقابل تندروها حمایت کنیم. البته این بعد از آن است که دست ما از نامزدهای اصلاح‌طلب کوتاه شد. به هر حال ما صفر و صد فکر نمی‌کنیم و اگر نامزدهای ما تایید نشوند در خانه نمی‌نشینیم و از میانه‌روها و حامیان دولت برای رفع مشکلات و کمک به دولت استفاده خواهیم کرد.
همزمان علی صوفی، رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان تهران در پاسخ به سؤال آرمان پیرامون انتخابات ریاست جمهوری سال 96 و دوران پس از روحانی گفت: آقای عارف بارها با آقای روحانی در این زمینه صحبت کرده است.

وی به آقای روحانی هشدار داده است که اگر اصلاح‌طلبان موفق نشوند در انتخابات مجلس دهم پیروز شوند آقای روحانی در سال96 در پاستور نخواهد بود.

آقای عارف با این منطق و استدلال تلاش کردند در دو سال گذشته اتحاد و انسجام را در همه طیف‌های اصلاح‌طلب ایجاد کنند تا مانع از وقوع چنین اتفاقی شوند.

وی همچنین تأکید کرد: آقای روحانی و آقای عارف هر دو به یک جمع‌بندی مشترک از شرایط کنونی رسیده بودند و تصمیم گرفته بودند جریان اصلاحات و جریان هوادار آقای روحانی به صورت متحد و با انسجام کامل وارد رقابت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند. صوفی در عین حال تأکید کرد: البته برخی تلاش کردند بین جریان اصلاحات و جریان حامی آقای روحانی اختلاف و فاصله ایجاد کنند که در عمل موفق به این کار نشدند.

کار به جایی رسیده بود که هرگاه حزب اعتدال و توسعه موضعی برخلاف اتحاد اصلاح‌طلبان و اعتدالیون می‌گرفت آقای روحانی شخصا دخالت می‌کردند و اجازه نمی‌دادند این اختلافات عمیق‌تر شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار