آرمان اصفهان
06:03 - پنجشنبه 01 بهمن 1394

مدیر عامل شرکت عمران بهارستان؛

مسکن مهر بهارستان در کشور نمونه است

امروز می‌توانیم به اذعان و نظر کارشناسان مختلف کشور ادعا کنیم مسکن مهر این شهر جزو یکی از بهترین پروژه‌های کشور است، چرا که شخصا به عنوان یک کارشناس شاهد بررسی چندین باره و اجرای طرح‌های آن بوده‌ام.

به گزارش آرمان اصفهان؛ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان گفت: اگر یکهزار میلیارد ریال اعتبار وزارت راه و شهرسازی تخصیص یابد، متروی بهارستان تا سال 96 افتتاح و راه اندازی می شود.
حسن روانفر در نشستی خبری افزود: در مجموع تا امروز طرح متروی بهارستان 54درصد پیشرفت کار داشته است و این مقدار را ما از منابع داخلی تامین کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: خط متروی این شهر جدید از سال 91 آغاز شد ولی بدلیل پرداخت نشدن اعتبار سال های گذشته، اجرای آن عقب افتاد و به طول انجامید.
مدیرعامل شرکت عمران بهارستان با بیان اینکه برای تکمیل طرح متروی این شهر دو هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم، افزود: تقربیا حدود نیمی از این پروژه آماده ریل گذاری است و اگر این بودجه ها تامین شود دو سال آینده خط مترو به این شهر می رسد.
این مسوول عمرانی با بیان ایکه برای احداث هر ایستگاه قطار شهری 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است، مجموع اعتبار هزینه شده برای این طرح تا زمان حاضر را 500میلیارد ریال اعلام کرد.
روانفر تاکید کرد: اتصال خط متروی بهارستان به کلانشهر اصفهان باعث رونق بیشتر این شهر جدید و افزایش جمعیت و سهولت تردد و ترافیک شهری خواهد شد.
وی سقف جمعیت شهر جدید بهارستان بر اساس طرح جامع مصوب را 300 هزار نفر اعلام کرد و گفت: براساس آخرین سرشماری انجام شده هم اینک افزون بر 70 هزار نفر در این شهر ساکن شده اند که با واگذاری واحدهای مسکن مهر، جمعیت این شهر به یکصد هزار نفر خواهد رسید.
این مسوول گفت: دوهزار و 700 واحد مسکن مهر بهارستان در 22 بهمن امسال تحویل و بقیه واحدها نیز در خرداد، نهایی و تکمیل خواهد شد.

741478
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان، تعهدات و پیش بینی تعداد واحدهای مهر این شهر را 11 هزار واحد عنوان کرد و توضیح داد: هزینه های تمام شده واحدهای مسکونی مهر بر اساس بخشنامه های سراسری احداث و ابلاغ و با تسهیلات 300 میلیون ریالی واگذار شد.
روانفر با تاکید بر غیرقانونی بودن معامله واحدهای مسکن مهر بهارستان اظهار کرد: این معاملات به صورت غیررسمی انجام و در نهایت نیز باعث سواستفاده و کلاهبرداری می شود که باید از اجرای آن خودداری کرد.
وی بیان کرد: طرح احداث مسجد مسکن مهر بهارستان در حال اتمام بوده و بتازگی قرارداد احداث شش مدرسه در این شهر بسته شده و عملیات احداث سه مدرسه نیز آغاز شده است.

این مدیر عمران شهری درباره کیفیت واحدهای ساخته شده مسکن مهر شهر بهارستان هم اظهار کرد: امروز می‌توانیم به اذعان و نظر کارشناسان مختلف کشور ادعا کنیم مسکن مهر این شهر جزو یکی از بهترین پروژه‌های کشور است، چرا که شخصا به عنوان یک کارشناس شاهد بررسی چندین باره و سپس اجرای طرح‌های آن بوده‌ام.
روانفر بیان کرد: کیفیت مسکن‌های مهر بهارستان در دو بخش سازه و تاسیسات بسیار مناسب و استاندارد است و اهمیت دادن به این دو بخش تضمین کننده کیفیت کار در ساخت پروژه مسکن مهر شهر جدید بهارستان است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان در این نشست نیز برای چندمین بار در باره وقفی بودن زمین های این شهر اظهار کرد: براساس اسناد و مدارک حقوقی و آخرین رای دیوان عالی کشور، هیچ زمین وقفی در این منطقه وجود ندارد.
وی گفت: تنها بخشی از منطقه غیرمسکونی استحفاظی و روستای قلعه شور بهارستان، وقفی است و بقیه مناطق مشکلی ندارد.
به گفته این مسوول، بیشتر فعالیت های مربوط به پروژه محور میانی و ورودی این شهر انجام شده و بخش هایی از طرح احداث بلوار هدایت به پایان رسیده است که امیدواریم تا پایان سال آزادسازی قسمت های باقی مانده نیز انجام شود.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با تاکید بر ظرفیت‌های قابل ملاحظه شهر جدید بهارستان از جمله نزدیکی به منطقه محیط زیستی و تفریحی کلاه قاضی با آب و هوای مساعد، نزدیکی به ایستگاه راه‌آهن و راه مواصلاتی خلیج فارس که شاه‌راه بوده و داشتن امتیاز کوتاه‌ترین مسافت به مرزهای شهر اصفهان در میان شهرهای جدید و راه‌اندازی خط مترو در سال‌های آتی، خاطر نشان کرد: جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی همواره یکی از اولویت‌های شرکت عمران شهر جدید بهارستان بوده است تا از این طریق بتوانیم شهر جدید بهارستان را از حالت خوابگاهی بیرون آوریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار