آرمان اصفهان
11:46 - پنجشنبه 01 بهمن 1394

آناناس خوردن در زمستان عوارض دارد

در فصل زمستان حمله های آلرژی به طور مکرر اتفاق می افتد بنابر این خوردن آناناس در زمستان برای کسانی که به آن حساسیت دارند توصیه نمی شود.

به گزارش آرمان اصفهان، خوردن میوه و سبزی بسیاری از مشکلات جسمی را برطرف می کند. به نقل از سایت Prevention میوه ها که به طور عمده منبع فیبر است، روده ها را فعال نگه می دارد، در کاهش وزن موثر است وبا تامین ویتامین ها و مواد معدنی در بدن، سیستم ایمنی تقویت می شود.

آناناس یکی از آبدارترین و خوشمزه ترین میوه های گرمسیری است که برای سلامت مفید است.اما آیا خوردن این میوه در فصل زمستان آثار جانبی هم دارد؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال، بهتر است چند خاصیت آناناس را بدانیم. آناناس در هضم غذاها موثر است زیرا حاوی آنزیمی به نام برومیلین است. علاوه بر آن یک سم زدای طبیعی است که خون و کلیه را تصفیه می کند و باعث شادابی پوست می شود. همچنین ویتامین موجود در آن پوست و استخوان را ترمیم می کند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. اگر قصد کاهش وزن دارید می توانید چند قطعه آناناس به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اما با وجود این همه خاصیت، باید به یاد داشت که افراط در مصرف این میوه و به طور کلی هر ماده غذایی می تواند برای سلامت مضر باشد. از طرفی گفته می شود که زنان باردار نباید این میوه را در ماه های اولیه بارداری مصرف کنندزیرا به گفته بعضی محققان، این میوه خطر سقط جنین را افزایش می دهد. اما آیا خوردن آناناس در زمستان ضرری دارد؟
1.حساسیت را تشدید می کند
در فصل زمستان حمله های آلرژی به طور مکرر اتفاق می افتد بنابر این خوردن آناناس در زمستان برای کسانی که به آن حساسیت دارند توصیه نمی شود. آنزیم های موجود در آن می تواند روی لب ها و گلو زخم ایجاد کند.
2.به زن باردار توصیه نمی شود
نتایج تحقیقات نشان می دهد که خوردن آناناس در ماه های اولیه بارداری می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد.
3.افزایش آرتریت
در این فصل درد مفاصل و آرتریت بیشتر می شود. خوردن آناناس در این فصل باعث افزایش درد می شود.
4.افزایش دفع خلط
اگر دچار مشکل سینوزیت هستید، مصرف این میوه در این فصل بزرگ ترین اشتباه است زیرا با افزایش میزان خلط باعث انسداد راه های تنفسی می شود.علاوه بر آن عارضه جانبی مانند گلو درد و معده درد نیز ایجاد می کند.
5. افزایش میزان قند خون
اگرچه سطح قند این میوه در مقایسه با دیگر میوه ها کمتر است اما برای بیماران دیابتی خوب نیست.
6.تداخل با داروها
در صورت مصرف آناناس که آنزیم برومیلین دارد با آنتی بیوتیک، واکنشی که ایجاد می شود می تواند باعث آسیب بیشتر شما شود. بنابراین، بهتر است از مصرف این میوه در این فصل اجتناب کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار