آرمان اصفهان
11:19 - چهارشنبه 30 دی 1394

احمدي نژاد بازي را به هم مي زند!/ آخرين خبرها از سيد حسن و هاشمي

شنيده ها حاكي از عدم احراز صلاحيت سيد حسن خميني توسط شوراي نگهبان است. بر حسب اين شنيده ها هنوز اجماع در مورد رد آقاي هاشمي صورت نگرفته ولي مخالفان ايشان اكثريت دارند.

به گزارش آرمان اصفهان، از طرف شوراي عالي اصلاح طلبان با تمامي نامزدهاي اين جريان تماس گرفته شده كه تا حداكثر امروز چهارشنبه اعتراض خود را به شوراي نگهبان اعلام کنند.
كميته اي متشكل از موسوي لاري، محسن رهامي و حسين كمالي تاكنون رايزني هايي با شوراي نگهبان، دولت و روساي قواي مقننه و قضائيه داشته اند.
آقاي رهامي رئيس كميته رايزني شوراي عالي اصلاح طلبان نيز جلسات پنهان و آشكاري با مسئولان وزارت کشور و وزارت اطلاعات درخصوص تاييد صلاحيت ها داشته است و وعده هايي در اين زمينه دريافت داشته است.

تحليل دوم خردادی ها از آرايش سياسي اصولگرايان؛ احمدي نژاد بازي را به هم مي زند!
در جلسه اخير مجمع روحانيون پيش از ثبت نام انتخابات، بحثي راجع به آرايش جريان اصولگرا ارايه شده که در انتها آقاي عبدالواحد موسوي لاري نائب رئيس شوراي عالي اصلاح طلبان، اين تحليلي را جمع بندي کرده است:
در مورد چگونگي تهيه فهرست، اصولگرايان، چراغ خاموش حرکت مي‌کنند و فعلا به جمع‌بندي نخواهند رسيد.
هفته‌هاي آخر هم آقاي احمدي نژاد مي‌آيد و بازي‌ اينها را به هم خواهد زد. آقاي احمدي‌نژاد هم غروب نخواهد کرد و براي انتخابات آينده مهره‌هايش را نمي‌سوزاند.
انتخابات قبلي مجلس، پايداري بازي اصولگرايان را به هم ريخت واکنون پايداري،تکثير شده است و روح جدايي طلبش در احزاب وابسته به (آقايان)قاليباف و لاريجاني حلول کرده است.
از يک طرف پايداري تعدادي از افراد جوان خود را آماده کرده تا اسامي غير از فهرست اصولگرايي، با عنواني ديگر جداگانه ليست بدهد. حتي با توجه به برخي قرائن(آقايان) رسايي و کوچک زاده در فهرست نهايي اصولگرايان نيستند و اين فهرست دوم پايداري را تقويت مي کند.
(آقاي)قاليباف هم زمينه هايي براي خروج دارد و هر لحظه، علني و يا غير علني آماده بيرون آمدن از ائتلاف اصولگرايان است.
(آقاي)لاريجاني نيز به طور روشن براي اولين بار نمي خواهد زير بار جامعه روحانيت برود. بازي دوگانه او که هم در ائتلاف هست و هم نيست حرکت مثبتي به نفع جريان اصلاحات است. هرچند او با اين اقدام به حفظ جايگاه رياست مجلس مي تنديشد.
(آقاي)حداد عادل اخيرا بحث هاي اقتصادي را در مصاحبه ها بيان مي کند بايستي سوالات رسانه هاي اصلاح طلب از وي صرفا در حوزه سياسي باشد.

شوراي عالي اصلاح طلبان به کاخ مي رود
قرار است امروز اعضاي شوراي عالي اصلاح‌طلبان با آقاي هاشمي رفسنجاني جلسه اي داشته باشند.
اين ديدار بدون برنامه ريزي قبلي، امشب هماهنگ شده و فردا صبح در کاخ مرمر برگزار مي شود.
ديدار فردا صبح براي آخرين جمع بندي ها و ارايه گزارشات به هاشمي رفسنجاني است.
ديشب نيز دو تن از اعضاي حزب مشارکت و مجاهدين با آقاي هاشمي ديدار داشته اند. قرار بود اين افراد در جلسه امروز صبح شرکت کنند که به دلايل رسانه اي به ديشب موکول شد.

برگزاري کنگره حزب ندا با سخنراني عارف و خرازي
دومين کنگره حزب روز پنجشنبه در محل سالن اجلاس سران برگزار مي‌شود.
در اين مراسم آقايان محمدرضا عارف رئيس شوراي عالي اصلاح‌طلبان و صادق خرازي رئيس شوراي مرکزي سخنراني مي‌کنند.
دو هزار نفر از اعضاي اصلي و آزمايشي حزب ندا در اين کنگره شرکت مي‌کنند.
برنامه بعداز ظهر کنگره ندا بدون حضور خبرنگاران و براي بحث پيرامون اختلافات در جريان اصلاح طلب خواهد بود.

لاريجاني براي چه افرادي رايزني مي كند؟/ پرستيژ روحاني براي تاييد صلاحيت ها
امير محبيان(از افراد نزديك به طيف سنتي) گفته است:
رايزني ها درباره موضوع ردصلاحيت ها تاثير اجمالي درباره تاييد صلاحيت برخي افراد محدود بگذارد، اما به صورت گسترده ترديد دارم تغييري ايجاد شود.
هجوم گسترده اي براي ثبت نام وجود داشت و برخي از کساني که مي دانستند شرايط لازم را ندارند باز هم ثبت نام کردند.
شوراي نگهبان به واقع کمک کند زمينه انتخاب متنوع و گسترده تر مردم فراهم شود تا همه گرايش ها بتوانند در انتخابات کانديدايي داشته باشند و از طرف ديگر براي انجام اين کار ساز و کارهاي قانوني رعايت شود.
اختيارات آقاي رئيس جمهور به اين معنا است که ايشان از پرستيژ خود استفاده کنند و مثلا از رهبري درخواست کنند که ايشان از جايگاه و موقعيت خود درباره موضوع ردصلاحيت ها استفاده کنند، اما اينکه اين درخواست تحقق پيدا مي کند يا خير موضوع ديگري است.
محبيان در پاسخ به اين سوال که آيا رايزني آقاي لاريجاني درباره ردصلاحيت ها با آقاي روحاني هماهنگ شده است يا ايشان صرفا براي ردصلاحيت شده هاي رهروان ولايت رايزني خواهد کرد؟، گفت: «در اين باره نمي توان قضاوت کرد»

دوگانه سوزي در ليست هاي انتخاباتي اصولگرايان
يکي از اعضاي فراکسيون رهروان پيشنهاد عجيب و غريبي را مطرح ساخته که با واکنش شوراي ائتلاف اصولگرايان مواجه شده است.
يک عضو مرکزي فراکسيون رهروان مجلس به آقاي علي لاريجاني پيشنهاد کرده است:
شما قبول كنيد و نماينده اي در شوراي معرفي نمايد و از طرف ديگر فراكسيون هم به مذاكره با حاميان دولت ادامه مي دهد. بر اين اساس مي توانيد افرادي چون آقايان کاظم جلالي، محمد حسن ابوترابي، بهروز نعمتي و افراشته، زماني و.. را در فهرست اصولگرايان قرار دهيد و از طرف ديگر اين افراد با توجه به ويژگي هايي که دارند در فهرست حزب اعتدال و توسعه(حزب آقاي روحاني) نيز خواهند بود.
اين خبر در شوراي ائتلاف اصولگرايان منعکس شده که با واکنش منفي آنها روبرو شده است.
بر همين اساس يک عضو طيف تحول خواه اصولگرايان پيشنهاد مقابلي را مطرح کرده: «افرادي که در فهرست هاي رقيب حضور دارند از ليست نهايي وحدت اصولگرايان حذف شوند»

تهديد نامزد رد صلاحيت شده با وعده استانداري
نامزد رد صلاحيت شده يكي از شهرهاي بزرگ شمال كشور مسوولين حوزه انتخابيه اش را تهديد كرد.
اين نامزد رد صلاحيت شده مسوولين نظارت و مسوولين دستگاههاي مختلف حوزه انتخابيه اش را تهديد كرده كه «اگر در انتخابات حضور نداشته باشد به من پيشنهاد استانداري را داده اند و آن زمان خواهد بود كه ديگر همگي تان، پست و ميزتان را از دست خواهيد داد»

فهرست موتلفه
حزب موتلفه پس از رد صلاحيت اصلاح طلبان و هواداران دولت و حتي جمعي از افراد نزديك به لاريجاني در انتخابات مجلس، اكنون با روحيه اي مضاعف به معرفي افراد مورد نظر خود به به شوراي ائنلاف اصولگرايان كرده است.
اين افراد، بيست نفر بوده و دو سوم ليست سي نفره تهران را شامل مي شود. لازم به ذكر است كه موتلفه به هنگام تشكيل مثلثي با حضور ايثارگران و پايداري اعلام كرده بود در پي سهم خواهي نيست!
فهرست پيشنهادي موتلفه به شوراي مرکزي ائتلاف اصولگرايان به شرح ذيل مي باشد:
*يحيي آل اسحاق
*لاله افتخاري
*صالح اسکندري
*مجتبي اماني
*ابراهيم انصاريان
*اسدالله بادامچيان
*محمدعلي بخشي زاده
*علي بيدکي
*حسين پاک سرشت
*سيد مهدي جولايي
*محمد نبي حبيبي
*عليرضا خاني زاد
*فاطمه رهبر
*مهدي صولي
*محمدحسن طريقت منفرد
*نصر عزيزي
*علي عليرضا نژاد
*حسن غفوري فرد
*اميرعباس فارسي نژاد
*محمد حسين نيکنام

آخرين خبر درباره احراز صلاحيت سيد حسن خميني و هاشمي
شنيده ها حاكي از عدم احراز صلاحيت سيد حسن خميني توسط شوراي نگهبان است. بر حسب اين شنيده ها هنوز اجماع در مورد رد آقاي هاشمي صورت نگرفته ولي مخالفان ايشان اكثريت دارند. تلاش براي اقناع موافق هاشمي در شورا ادامه دارد.

علت عدم حضور روحاني در جلسات مجمع تشخيص
آقاي سعيد ليلاز قائم مقام حزب کارگزاران در جلسه اي گفته است:
«رييس جمهورشخص دوم کشوراست ودر جلساتي که خود رييس نيست نميتواند شرکت کند و به جايگاهش لطمه ميخورد.
عدم حضورروحاني در مجمع تشخيص نه به دليل اختلاف باهاشمي و نه غروربلکه به اين دليل است که او نميتواند مانند ديگران يک حق راي داشته باشد.»
گفته مي شود برخي دلخوري هاي و اختلافات انتخاباتي آقاي روحاني نيز در اين حضور بي تاثير نبوده است به طوري كه در برخي جلسات اين موضوع، صريحا ابراز شده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار