آرمان اصفهان
09:39 - سه شنبه 29 دی 1394

لیموترش را در فریزر بگذارید

پوست لیمو موجب برطرف کردن سم‌های موجود در بدن می‌شود. متاسفانه بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پوست لیمو مفید نیست و آن را کنار می‌گذارند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ مطالعه‌ای جدید حاکی از آن است که لیمو را باید قبل از مصرف فریز کنیم تا از این طریق بیشتر از خواص آن بهره‌ ببریم.
لیموترش باید درسته مصرف شود تا هم خواص مفید آن به بدن برسد و هم از طعم بی‌نظیر آن لذت ببریم. اما چگونه می‌شود یک لیمو درسته را با پوست و هسته‌اش خورد؟
یک لیموی ارگانیک را بردارید، آن را بشویید و در فریزر بگذارید.

به محض اینکه یخ زد بدون آنکه پوست آن را بکنید آن را رنده کنید.

بعد از این کار می‌توانید آن را روی بسیاری از مواد غذایی همچنین سالاد، بستنی، سس، سوپ یا هر خوراکی دیگر بریزید و مصرف کنید. با این کار طعمی را تجربه خواهید کرد که قبلا هیچ وقت آن را نچشیده‌اید.
چرا باید لیمو را فریز کنیم؟
تمام قسمت‌ها و محتویات لیمو مفید و دارای خواص هستند به همین دلیل باید کل لیمو به طور درسته مصرف شود.
پوست لیمو:

ویتامین پوست لیمو 5 تا 10 برابر بیشتر از ویتامین آب لیمو است.

علاوه بر این، پوست لیمو موجب برطرف کردن سم‌های موجود در بدن می‌شود. متاسفانه بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پوست لیمو مفید نیست و آن را کنار می‌گذارند.
محتویات لیمو: لیمو خاصیت ضد سرطانی دارد و در کشتن سلول‌های سرطانی بسیار موثر است و ادعا شده است که بسیار قوی‌تر از شیمی درمانی عمل می‌کند. علاوه بر این، لیمو تاثیر قابل توجهی بر درمان کیست‌ها و تومورها دارد.

مطالعه‌ای جدید برای اولین بار نشان داده است که لیمونوید، ماده‌ای طبیعی که در لیمو و برخی مرکبات دیگر وجود دارد که مانع رشد سلول‌های سرطانی به خصوص سرطان سینه می‌شود.

این امر بر اهمیت مرکبات به خصوص لیمو برای پیشگیری از سرطان سینه تاکید می‌کند.
علاوه بر اینها لیمو موجب تنظیم فشار خون می‌شود. ضد افسردگی و بیماری‌های روحی است و انگل‌ها و قارچ‌های بدن را می‌کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار