آرمان اصفهان
08:42 - چهارشنبه 23 دی 1394

میرکاظمی عضو جبهه پایداری:

بودن یا نبودن لاریجانی خیلی مهم نیست

پایداری‌ها دنبال سهم‌خواهی نیستند برعکس من فکر می‌کنم این اصلاح‌طلبان هستند که از کارگزاران سهم‌خواهی می‌کنند. هر کدام می‌گویند رئیس‌جمهور با حمایت ما به این مقام رسید.

به گزارش آرمان اصفهان، بعد از حدود 29 ماه، تلاش برای رسیدن به ائتلاف نتیجه چنددستگی است.

مجموعه‌ای با نام ائتلاف اصولگرایان شکل گرفته که افرادی مانند علی لاریجانی و علی مطهری در آن حضور ندارند؛ افرادی که به پایبندی بر اصول و اصولگرایی شهره هستند.‌

دلیل هم اصرار ائتلاف برای همراهی با پایداری‌هاست. گروهی که از جریان اصولگرایی سهم‌خواهی می‌کند تا تعهد دهد که آرای اصولگرایان را به روال گذشته در دقیقه 90 نشکند.

ائتلافی به بهای نبود معتدل‌ترین اصولگرایان شکل گرفته و حالا پایداری‌ها عدم حضور لاریجانی را بی‌اهمیت می‌دانند. مسعود میرکاظمی، نماینده و وزیر نفت دوره محمود احمدی‌نژاد از اعضای این جبهه، کسانی را که در این ائتلاف حضور ندارند، اصولگرانما می‌خواند.

نظرتان درباره ائتلاف اصولگرایان چیست؟
به نظر من عملکرد خوبی دارند و مشکلی هم ندارند و هر روز هم که پیش می‌رود افراد بیشتری به آنها می‌پیوندند. الان می‌توان گفت که همه اصولگرایان مطرح در ائتلاف حضور دارند. کسانی هم که حضور ندارند به نظر من اصولگرا نیستند که حضور ندارند.

یعنی چون حاضر نشده‌اند در ائتلاف باشند اصولگرا بودن آنها زیر سوال می‌رود؟
به هر حال وحدت اصولگرایان مهم است و به نظر می‌آید که برخی بیشتر اصولگرانما هستند تا اصولگرا. اگر اصولگرا بودند که می‌آمدند و وحدت می‌کردند.

چقدر می‌توان به حضور اعضا و استحکام ائتلاف امید داشت؟
به نظر من از استحکام خوبی برخوردار است. تا الان که خوب بوده‌اند بعد از این هم ان‌شاءالله به خوبی ادامه خواهد یافت.

برخی از چنددستگی در جریان اصولگرایان می‌گویند. الان ائتلاف اصولگرایان یک فهرست دارند، طیف معتدل و نزدیک به لاریجانی و مطهری هم که از فهرست مستقل نزدیکان خود با مستقلان خبر داده‌اند؟
نه من فکر می‌کنم که این چند‌دستگی در جریان اصولگرایی به وجود نمی‌آید. اما اگر نظرم را درباره وضعیت سیاسی اصلاح‌طلبان بپرسید می‌گویم که در میان آنها، کارگزاران و حامیان دولت تشتت زیاد است.

چون الان کارگزاران اعلام می‌کنند که اصلاح‌طلبان باید زیر نظر ما باشند و بدون ما وجودی در این دوره ندارند. آنها حتی امثال آقای لاریجانی را می‌خواهند سرلیست کنند. اینها اختلاف است.

شما می‌گویید که هر کسی در ائتلاف نیست اصلا اصولگرا نیست.
نه من می‌گویم الان حرف ائتلاف اصولگرایان مطرح است؛ اگر کسی بگوید که من این ائتلاف را قبول ندارم خب نظر شخصی آن فرد است اما باید بداند که اصولگرایان در این ائتلاف جمع شده‌اند.

نظرتان درباره موضع آقای لاریجانی و اعلام استقلال ایشان چیست؟
هر فردی می‌تواند خود را مستقل اعلام کند، این ایرادی ندارد. این به معنای این نیست که وحدت اصولگرایان اشکال دارد، نه وحدت خوبی است و جای هیچ ایراد و شبهه‌ای نیست و هر فردی می‌تواند سلایق خود را مطرح کند. مگر همه اصلاح‌طلبان با هم جمع هستند؟

نظرتان درباره اینکه کلا آقای لاریجانی به این ائتلاف بپیوندد یا نه چیست؟
میل خودشان است، خیلی مساله مهمی نیست و در ائتلاف تاثیرگذار نیست. نظرات شخصی است. ما عملکردها را می‌بینیم. به برخی عملکردهای ایشان انتقاد است اما ایشان اعلام می‌کند اصولگراست و ما هم می‌پسندیم که اصولگرایان با هم جمع باشند.

و حالا که تمایلی به حضور در ائتلاف ندارند چطور؟
این نظر خودشان است اما ظاهرا از جایی اعلام کرده‌اند که هستند، مهم این است که آن وحدت شکل گرفته، اینکه برخی افراد هم بیایند یا نیایند مهم این است که قاطبه اصولگرایان جمع شده‌اند.

اما با وجود اصرار شما به ائتلاف در اصولگرایان عده‌ای معتقدند که پایداری‌ها به دنبال سهم‌خواهی در ائتلاف هستند و ائتلاف دوام نمی‌آورد؟
این‌گونه نیست. پایداری‌ها دنبال سهم‌خواهی نیستند برعکس من فکر می‌کنم این اصلاح‌طلبان هستند که از کارگزاران سهم‌خواهی می‌کنند. هر کدام می‌گویند رئیس‌جمهور با حمایت ما به این مقام رسید.

نویسنده : مهتاب اسفندیاری

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار