آرمان اصفهان
18:37 - شنبه 19 دی 1394

حجت الاسلام غرويان:

مردم به «ب. ز» و احمدی نژاد آلرژی دارند

مردم نماد اصلاح طلبي را مجلس ششم و نماد اصولگرايي افراطي را دولت احمدي نژاد مي دانند و اين مقايسه به طور طبيعي در ذهن هر فردي شکل مي گيرد.

به گزارش آرمان اصفهان، یک عضو جامعه روحانیت معتقد است: مردم انتظار دارند بدانند اين اختلاس ها از سمت کدام يک از جريانات سياسي پديد آمده است.
حجت الاسلام و المسلمين محسن غرويان در خصوص طرح اتفاقات مجلس ششم به عنوان استراتژي انتخاباتي اصولگرايان عليه اصلاح طلبان گفت: مسائل سياسي در هيچ مقطعي مثل هم نبوده است و نمي توان حوادث گذشته را با حوادث امروز منطبق کرد چرا که اين نوع طرح ها و کارها نتيجه اي ندارد. در شرايط و وضعيت کنوني بايد تمايلات اجتماعي مردم را مورد مطالعه قرار دهيم. به طور مثال مي توان به حوادثي نظير بابک زنجاني و امثال آن، که براي مردم سوالاتي ايجاد شده است، پرداخت.
وي ادامه داد: بايد به دنبال مسائلي از قبيل اختلاس معاون اول دولت سابق و غيره پرداخت چرا که که مردم بر روي اين موضوعات حساس هستند. مردم انتظار دارند بدانند اين اختلاس ها از سمت کدام يک از جريانات سياسي پديد آمده است. لذا شيب تمايلات مردم به سمت جريان اعتدال و پرهيز از افراط است.
شاگرد سابق آيت‌الله مصباح يزدي و مدرس جامعه المصطفي در ادامه در خصوص استراتژي اصلاح طلبان مبني بر حمله به دولت احمدي نژاد به عنوان يک دولت اصولگرا نيز گفت : مردم نماد اصلاح طلبي را مجلس ششم و نماد اصولگرايي افراطي را دولت احمدي نژاد مي دانند و اين مقايسه به طور طبيعي در ذهن هر فردي شکل مي گيرد. بايد افراد تحليل گر خودشان اهل تفکر و انديشه باشند تا بتوانند معيار و ملاک هاي اصولگرايي ، اصلاح طلبي و اعتدال گرايي را براي مردم تبيين کنند.

مي توان از حوادث گذشته تجربه کسب کرد اما نمي توان آن را با حوادث حال منطبق کرد.
وي ادامه داد: تنها مي توان اصول ، قرينه ها و عناصر مشترک را از گذشته گرفت و بر اساس آن دست به انتخاب زد. بايد تحليلي گرايان جريان هاي سياسي هر دو جناح بنشينند و حوادث را براي مردم بر اساس معيار هاي عقلي ، ديني و مذهبي، تحليل و تجريه کنند.
اين تحليل گر مسائل سياسي گفت : به طور دقيق نمي توان دو قطبي بودن انتخابات و مصاديق افراد را مشخص کرد.

بايد منتظر نتيجه اعلام تاييد صلاحيت هاي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري مانند سيد حسن خميني توسط شوراي نگهبان بود. بعد از مشخص شدن ليست هاي انتخاباتي مي توان در مورد دو قطبي بودن انتخابات و افراد آن نظر داد.

arya

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار