آرمان اصفهان
15:08 - سه شنبه 15 دی 1394

به نقل از من تیتر زدند که اشتغال زنان باید متوقف شود

در حالیکه ما با کمبود متخصصان زن مواجه هستیم، دانشجویان دختر را در رشته هایی پذیرش می شوند که فضای اشتغال برای آنها نیست، این در حالیست که درعرصه مختلف با کمبود پزشک زن متخصص بانوان، پرستار زن ، معلم و استاد دانشگاه زن مواجه هستیم.

به گزارش آرمان اصفهان،  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان ، صدق در بیان، تحلیل صحیح رویدادها و توجه به منافع ملی را از نیازهای اصلی رسانه ها و عرصه اطلاع رسانی کشوردانست.
صدق در بیان، تحلیل صحیح و توجه به منافع ملی نیاز اصلی رسانه وعرصه اطلاع رسانی است
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان با وی، تصریح کرد: برخی خبرگزاری ها و رسانه های داخلی تحلیل درستی از واقعیت ها ندارند و درانتشار اخبار منافع ملی وعمومی را در نظر نمی گیرند.
نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه اصفهان اضافه کرد: در حالیکه این رسانه ها غافل هستند که در جبهه دشمن فعالیت می کنند و بیشترین سود را از این نوع خبرها دشمنان می برند.
وی با تاکید بر تدوین و تولید خبر هوشمندانه تصریح کرد: همه مطالب جنبه خبری و آگاهی بخش ندارد و انتشار آنها به مصلحت نیست و برخلاف مصالح عمومی است اما متاسفانه برخی رسانه های داخلی بدون درنظر گرفتن منافع ملی این نوع خبرها را منتشر می کنند.
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی هوشمند افزود: تشخیص اینکه چه خبری به سود منافع ملی است و چه خبری مصلحت نیست بسیار مهم است و دست اندرکاران انتشار خبر باید تحلیل گر باشند تا بتوانند این نوع اخبار را تشخیص دهند.
عضو خبرگان رهبری صدق در گفتار را از مهمترین ویژگی های یک رسانه بیان کرد و افزود: خبرنگاران باید در گفتار و رفتار خود صادق باشند تا حاشیه ساز نشوند.
وی با اشاره به انتشار برخی از اخبار تحریف شده در برخی رسانه ها ادامه داد: گاهی برخی رسانه ها به دلیل غرضی که دارند از انتشار اخبار خوب خودداری می کنند و یا اخبار را تحریف شده منعکس می کنند.
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه خلاصه کردن خبر به فن نیاز دارد تا گفتار منبع خبر تحریف نشود به انتشار نقل قولی از خود در برخی رسانه ها در خصوص اشتغال زنان اشاره کرد و افزود: این رسانه ها در خبری غیر واقعی به نقل از من تیتر زدند که اشتغال زنان باید متوقف شود .
وی تصریح کرد: در حالیکه من در سخنان خود، خواستار ساماندهی اشتغال زنان و مردان شدم و تاکید من این بوده که کارهای مختص بانوان را باید حتما’ بانوان انجام دهند.
مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به کمبود پزشکان متخصص زن در رشته های مختلف پزشکی تصریح کرد: در حالیکه ما با کمبود متخصصان زن در بسیاری از حوزه های مربوط به بانوان هستیم، دانشجویان دختر را در رشته هایی پذیرش می شوند که فضای اشتغال برای آنها نیست و این در حالیست که درعرصه مختلف با کمبود پزشک زن متخصص بانوان، پرستار زن ، معلم و استاد دانشگاه زن مواجه هستیم.
وی خواستار بررسی این موضوع از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناری همچنین کار و امور اجتماعی شد و گفت: اشتغال در کاری که مخصوص مرد است باید اولویت با مردان باشد زیرا مسئولیت تامین نیازهای زندگی برعهده مرد می باشد و این به نفع زنان است که در شغل های سخت و مربوط به مردان، به کارگیری نشوند.

81907932-704
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: اگر پسران جوان ما اشتغال داشته باشند، ازدواج خواهند کرد و ازدواج دختر و پسر عقب نمی افتد لذا این به سود بانوان است که در شغل هایی که مربوط به مردان است ، وارد نشوند.
وی اضافه کرد: از لحاظ روانشناسی، روحیه مرد سخت و روحیه زن لطیف است لذا مرد برنمی تابد که خودش بیکار باشد و زنش کار کند لذا در اینصورت فشار روانی زیادی به مرد بیکار تحمیل می شود اما متاسفانه برخی ها این مسائل علمی را متوجه نیستند.
وی با بیان اینکه اسلام به زن شخصیت داده و برای او جایگاه بالایی در نظر گرفته است ، گفت: به همین دلیل توصیه ما این است که کار مرد را به مرد و کار زن را به زن واگذار کنید.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان افزود: اگر ما از سال های گذشته اشتغال مردان و زنان را ساماندهی کرده بودیم، اکنون بسیاری از مشکلات اجتماعی ناشی از بیکاری در جامعه ما وجود نداشت.
وی اظهارکرد: متاسفانه برخی رسانه ها، این حرف های من که مبنای علمی ، روانی و دینی دارد را حذف و تحریف شده منعکس می کنند.
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به نقش و جایگاه خبرگزاری جمهوری اسلامی در چرخه اطلاع رسانی صحیح کشور ابراز امیدواری کرد این خبرگزاری الگوی دیگر رسانه ها قرار گیرد.

*** مردم نمایندگانی را برگزینند که توانایی لازم را داشته باشند
نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه اصفهان در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: این دو نهاد از جایگاه مهمی در نظام جمهوری اسلامی برخوردارند.
وی با اشاره به اینکه مجلس خبرگان کار انتخاب و نظارت بر رهبری که از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی می باشد را برعهده دارد و مجلس شورای اسلامی به عنوان مقننه وظیفه قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن را انجام می دهد، افزود: مردم افرادی را به عنوان نمایندگان خود انتخاب کنند که توانایی لازم را برای انجام این امور داشته باشند و ویژگی های نماینده اصلح را دارا باشند.
آیت الله طباطبایی نژاد از نامزدها و طرفداران آنها خواست در جریان تبلیغات انتخاباتی و برگزاری انتخابات اخلاق را رعایت کنند و از بدگویی نسبت به دیگران و زدن تهمت و افترا به یکدیگر خودداری کنند.
وی افزود: طرفداران نامزدها چنانچه کاندیدایی مورد نظرشان نیست نباید به نامزدهای دیگر تهمت بزنند و برای اینکه شخصی به مجلس برود با انجام رفتارهای غیرقانونی و خلاف شرع ، خود را دچار عذاب الهی نکنند.
امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه روایات متعدد و مهم از ائمه معصومین برای حفظ حرمت دیگران و عدم افشای اسرار دیگران نقل شده است، تصریح کرد: بر اساس این روایات عذب سختی در انتظار کسانی است که دنبال عیب جویی از دیگران هستند یا اینکه عیب دیگران را افشا کنند.
وی اضافه کرد: بنابراین توصیه من به مردم این است که با دوری از تعصب و خط بازی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، اصلح ترین افراد و افرادی که برای جامعه مفید هستند را انتخاب کنند.
آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: برای ما نباید فرقی داشته باشد که این فرد اصلح و مفید برای جامعه از کدام حزب و دسته و گروهی است.

ایرنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار