آرمان اصفهان
09:03 - یکشنبه 01 آذر 1394

اظهار نظرهای انتخاباتی این روزهای اصلاح طلبان

در معتدلین اصولگرا بر علی‌لاریجانی تأکید داریم و در معتدلین اصلاح‌طلب عارف و طیف منتسب به وی را می‌پسندیدم و در جلساتمان نیز افراد نزدیک به آقای لاریجانی حضور دارند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ فعالیت های اصلاح طلبان برای ایجاد وحدت رویه برای حضور در انتخابات و رایزنی با نهادهای برگزار کننده انتخابات اسفندماه کماکان ادامه دارد. برخی از فعالان اصلاح طلب نیز همزمان از نزدیکی به جریان های معتدل از نزدیکان دولت و اصولگرایان خبر می دهند.
سنگ به چاه انداختند حالا می‌گویند کج در آوردید
غلامحسین کرباسچی، در جمع فعالان اصلاح طلب این شهر به سخنرانی پرداخت. وی ضمن انتقاد از عملکرد دولت گذشته و حامیان آن و با بیان اینکه برای حل معضلات کشور، جنجال سیاسی معنی ندارد، گفت: برای مثال باید گفت اصلا ما همه جبهه پایداری هستیم، اما بعد آن چه؟ خب راه شما برای حل بحران‌های کشور و بحران‌هایی که شما درست کردید، چیست؟

حالا در مقابل دولت ایستاده‌اید و می‌گویید چرا این چنین برای رفع مشکلات اقدام می‌کنید؟ چرا نمی‌گویید در آن هشت سال دولت قبل، سنگی در چاه انداخته شد و این همه تحریم و فقر برای کشور به بار آوردید؟ حالا که عقلایی آمدند و سنگ را از چاه در می‌آورند می‌گویند چرا سنگ را کج در می‌آورید؟ ما باید این مسئله را حل می‌کردیم. از طرفی وضعیت رکود اقتصادی و تورم که به دلیل سیاست‌های غلط دولت قبل ایجاد شد، به این سادگی حل شدنی نیست.
از نظر عده‌ای لاریجانی لیاقت پست فعلی خود را دارد
وی در ادامه و در پاسخ به سؤالی در خصوص قرار گرفتن آقای علی لاریجانی در لیست مورد حمایت اصلاح‌طلبان و اعتدالیون گفت: از نظر من آقای لاریجانی شخصیتی است که در جایی که بحث منافع ملی باشد، به بحث حزب و گروه توجه نمی‌کند و برای مثال در بحث برجام و توافق هسته‌ای انصافا منافع ملی را مورد توجه قرار داد، از این رو عده‌ای اعتقاد دارند که ایشان صلاحیت پست فعلی خود را دارد.

دبیر کل حزب کارگزاران با تأکید بر اینکه نباید در راه کسانی که بخواهند منافع مردم را در نظر نگرفته و افراطی‌گری را دنبال کنند، حرکت کنیم، گفت: آقای لاریجانی سال‌ها تجربه دارند و از این رو شرعا و وجدانا، نمی‌توانیم با ایشان مخالفت کنیم؛ بخصوص که در موقعیتی هستیم که اگر چهره‌های مثبت حذف شوند، معلوم نیست آدم‌های بهتری جایگزین شوند؛ باید دنبال الاحسن فالاحسن باشیم.
مرعشی: آقای لاریجانی و همفکرانش در مجلس به کشور کمک مهمی کردند
حسین مرعشی رئیس کارگروه امور استان‌های شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز طی گفت‌وگویی با صدا از تشکیل کمیته تعامل و رایزنی در این شورا خبر داد. به گزارش فارس، وی افزود: بنا داریم کمیته‌ای به عنوان تعامل و رایزنی پیش‌بینی کنیم که وظیفه این کمیته مذاکره و تعامل با نهادهای برگزار کننده انتخابات اعم از اجرایی و نظارتی است و حتما در این جهت گزارش‌های دریافتی از حوزه‌های انتخابیه شهرستان‌ها نیز پیگیری خواهد شد. مرعشی همچنین در گفتگو با جماران نیز تأکید کرد: اصولگرایان میانه رو به رهبری آقای لاریجانی هم به خوبی خودشان را بازسازی کردند. واقعیت این است که آقای لاریجانی و همفکرانش در مجلس به کشور کمک مهمی کردند و این برای همه ارزشمند و قابل تقدیر است.
تمرکزمان روی ۲ محور لاریجانی و عارف است
جمشید ایرانی رئیس کمیته انتخابات جبهه اعتدال‌گرایان نیز به فارس خبر داد : شورای سیاست‌گذاری جبهه اعتدال‌گرایان به منظور انتخابات تشکیل شده و معتدلین هر دو جناح در جلسات این شورا حضور دارند. ایرانی تصریح کرد: ما در معتدلین اصولگرا بر علی‌لاریجانی تأکید داریم و در معتدلین اصلاح‌طلب عارف و طیف منتسب به وی را می‌پسندیدم و در جلساتمان نیز افراد نزدیک به آقای لاریجانی حضور دارند.
عارف:مسئله ما انسجام در درون جبهه اصلاحات و ارائه یک الگو است
در همین رابطه محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ، اظهار داشت: مسئله ما انسجام در درون جبهه اصلاحات و ارائه یک الگو است. به گزارش فارس، وی افزود: ما انسجام و الگوی وحدت را نه‌تنها ضرورت جبهه اصلاحات بلکه برای رقبای انتخاباتی خود یعنی اصولگرایان نیز الزامی می‌دانیم که بتوانیم در قالب یک وحدت و انسجام درون‌سازمانی در انتخابات شرکت کنیم. عارف تأکید کرد: در شورای عالی سیاست‌گذاری تقریباً همه احزاب و جریانات حضور دارند البته به‌طور طبیعی اگر احساس شود بخشی و سازمانی از اصلاح‌طلبان ازقلم‌افتاده است حتماً ما از آن دعوت خواهیم کرد.

خراسان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار