آرمان اصفهان
08:23 - یکشنبه 13 دی 1394

الياس حضرتي:

انقلابی و ضد انقلابی کردن شوخی انتخاباتی است

قطب بندي جناح راست و چپ همواره بوده و تحت عناوين اصولگرا، محافظه کار و اصلاح طلب اين تقسيم بندي وجود داشته و در انتخابات شرکت کرده اند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ ترکيب مجلس دهم به هر شکلي باشد، بهتر از مجلس کنوني خواهد بود.
مدير مسئول روزنامه اعتماد، درباره تاثيرپذيري انتخابات مجلس دهم از پيروزي دکتر روحاني در انتخابات رياست جمهوري سال 92 گفت: حوادث سياسي و اتفاقات به هم مربوطند و اتفاقي مثل انتخابات رياست جمهوري معمولا انتخابات بعدي مجلس را تحت تاثير قرار مي دهد و اين دور هم طبيعي است اصلاح طلبان با موفقيتي که در انتخابات رياست جمهوري کسب کردند و از دکتر روحاني حمايت کردند روحيه شان تقويت شده و اميدوارتر هستند تا در انتخابات مجلس دهم براي کسب کرسي هاي بيشتر تلاش کنند.
مدير مسئول روزنامه اعتماد درباره ائتلاف احتمالي اصلاح طلبان با حاميان آقاي روحاني گفت: دولت طبق قانون نمي تواند ليستي براي انتخابات مجلس بدهد بلکه حاميان دکتر روحاني که اصلاح طلبان هستند و شعارشان حمايت از جريان اصلاح طلبي و دولت روحاني است، مي توانند اين نقش را ايفا کنند.

البته غير از اصلاح طلبان، گروه هاي مياني هم گروههاي خوبي هستند که بخشي از گروه هاي مياني طرفدار دولت هستند که با اصلاح طلبان ائتلافي تشکيل خواهند داد و همکاري خواهند کرد و بخشي هم مستقلا در انتخابات شرکت مي کنند که امري طبيعي است.
الیاس حضرتي با بيان اينکه قطب بندي «جبهه انقلاب» و «ضد انقلاب» در انتخابات مجلس يک شوخي بيش نيست!، گفت: کانديداهايي که در انتخابات شرکت مي کنند کليت نظام، ولايت فقيه، حاکميت اسلام، قانون اساسي و تماميت ارضي کشور را قبول دارند که وارد انتخابات مي شوند. قطعا شوراي نگهبان هم با اين نگاه صلاحيت شرکت کنندگان در انتخابات را بررسي خواهد کرد.

ملت و شوراي نگهبان اجازه نمي دهند که کانديداهايي ضد انقلاب در انتخابات شرکت کنند. شرکت کنندگان در انتخابات دوستدار انقلاب و وفادار به قانون اساسي هستند و قطب بندي افراد به «انقلابي» و «ضد انقلاب»، درست و ممکن نيست بلکه قطب بندي در درون خانواده انقلاب بر اساس سليقه و نحوه حکومت کردن شکل مي گيرد. قطب بندي جناح راست و چپ همواره بوده و تحت عناوين اصولگرا، محافظه کار و اصلاح طلب اين تقسيم بندي وجود داشته و در انتخابات شرکت کرده اند.

در انتخابات مجلس دهم اصولگرايان و اصلاح طلبان هر کدام يک ليست واحد و قوي ارائه مي کنند تا بتوانند به رقابت بپردازند چرا نشاط انتخابات در ريشه رقابت است و اين رقابت توسط گروهها و احزاب در درون خانواده انقلاب شکل مي گيرد.
وي در پايان تصريح کرد: ترکيب مجلس دهم به هر شکلي باشد بهتر از مجلس کنوني خواهد بود.

آریا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار