آرمان اصفهان
11:23 - شنبه 12 دی 1394

اظهارات جنجالی یک خاخام ارتدوکس:

کمتر از یک میلیون یهودی در هولوکاست کشته شد

«یوسف مزراحی» در اسراییل متولد شده است و در دهه سوم زندگی خود به ایالات متحده آمده است و در این کشور به خاخامی منصوب شده است.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از سایت روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»، یک خاخام ارتدوکس در نیویورک که تاکنون هزاران سخنرانی آنلاین منتشر کرده است و مخاطبان فراوانی دارد، سه شنبه هفته گذشته در یک ویدئو اعلام کرد تنها حدود یک میلیون یهودی هلاخایی (یعنی کسانی که از مادر یهودی متولد شده اند) در هولوکاست از بین رفته اند.
در این ویدئو که روی سایت «یوتیوب» منتشر شده است، خاخام «یوسف مزراحی» به آمار بالای درهم آمیختگی یهودیان با غیر یهودیان اروپا پیش از جنگ جهانی دوم اشاره می کند تا این ادعا را مطرح کند که ۸۰ درصد از کسانی که فکر می کنیم یهودی بودند و در جریان هولوکاست بدست نازی ها کشته شدند، بر طبق «هلاخا» یا شریعت یهود، یهودی نبودند.
او اظهار داشت: «واقعیت این است که حتی ۱ میلیون یهودی هم کشته نشدند. خدای ناکرده اینطور برداشت نشود که این آمار کمی است، نه، خیلی زیاد است، اما بین یک میلیون نفر و شش میلیون نفر تفاوت است.

از نگاه غیر یهودی ها، هرکس که ذره ای خون یهودی داشته باشد یهودی است.» اما «مزراحی» به این قانون شریعت یهود اشاره می کند که تنها کسانی که مادر یهودی داشته اند یهودی محسوب می شوند. او می افزاید: «هزاران نفر در آمریکا هستند که اسامی یهودی دارند و در عین حال کاملا غیر یهودی هستند… در اروپا هم همینطور بود».
«یوسف مزراحی» در اسراییل متولد شده است و در دهه سوم زندگی خود به ایالات متحده آمده است و در این کشور به خاخامی منصوب شده است.

منبع: Haaretz

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار