آرمان اصفهان
07:30 - شنبه 30 آبان 1394

امام جمعه اصفهان؛

عُلما هم با کارکردن غیر ضروری زنان مخالف هستند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان تاکید کرده است: شاد بودن تنها به معنای اجرای کنسرت مختلط دختر و پسر و یا کوهنوردی و یا تورهای شبانه و روزانه به تپه های اطراف اصفهان و کویر مصر نیست.

به گزارش آرمان اصفهان، امام جمعه اصفهان گفت: در هفته گذشته اتفاق تاثر آوری که در فرانسه روی داد نشان داد که حمایت غرب از داعش گریبانگیر خود آنان شده است.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مسجد امام برگزار شد افزود: این فرانسوی ها، همان هایی هستند که داعشی ها را اداره می کردند و حالا ترس و وحشتی عظیم در آن کشور بوجود آمده است.
وی اظهار کرد: این داعشی ها وهابی هایی هستند که در آل سعود بوجود آمده اند و در کشورها پخش شده اند.
امام جمعه اصفهان افزود: علمای بزرگ شیعه و سنی اسلام اعلام کرده اند که آنها مسلمان نیستند و عده ای وهابی و آدم کش هستند که براحتی سر انسان ها را می برند.
وی در بخش دیگری با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان وزارت علوم گفت: ایشان در رابطه با پیشرفت علم و تاثیر آن در پیشبرد اهداف کشور تاکید داشتند.
وی محور دیگر سخنان رهبر معظم انقلاب را بر اخلاق و فرهنگ در دانشگاهها عنوان کرد و گفت: دانشگاه ها باید مرکز علم باشند زیرا بعضی ها کار فرهنگ را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه می گیرند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان افزود: مردم باید شاد باشند ولی نباید شادی هایی برخلاف خواست خدا صورت گیرد.
وی با بیان اینکه من همیشه با کنسرت موسیقی مخالف بودم افزود: دردآورتر آن است که دیروز در سایت شورای اسلامی شهر اصفهان به نقل از سخنگوی این شورا از تصویب معافیت پرداخت 100درصدی عوارض برای اجرای کنسرت موسیقی محلی و سنتی و همچنین معافیت 60 درصدی عوارض برای برپایی کنسرت موسیقی غیرسنتی خبر آمده بود.
وی تصریح کرد: این در حالیست که اگر یک بیچاره بخواهد خانه بسازد باید 100 درصد عوارض پرداخت کند درحالیکه اجرای کنسرت موسیقی دردی از جامعه دوا نمی کند.
امام جمعه اصفهان افزود: گاهی به مسوولان ارشاد می گویم این اجازه که برای برگزاری کنسرت می دهید شاید اشکال نداشته باشد ولی چگونه می توانید تجمع دو هزار نفری دختر و پسر به صورت مختلط آن هم در زمان شب را کنترل کنید.
وی یادآوری کرد: این در حالیست که در مراسمی از جمله راهپیمایی 22 بهمن یکصد هزار نفر مومن و مسلمان دور هم جمع می شوند و حتی یک تماس با دفتر بنده درباره روی دادن اتفاقی گرفته نمی شود.
وی تاکید کرد: شاد بودن تنها به معنای اجرای کنسرت مختلط دختر و پسر و یا کوهنوردی و یا تورهای شبانه و روزانه به تپه های اطراف اصفهان و کویر مصر نیست .
وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره با قدردانی آیت الله صافی گلپایگانی از ایشان برای گفته های اخیر درباره سرکار رفتن زن ها گفت: علما نیز با این سخن که اولویت کار باید برای مردها باشد موافق هستند.
امام جمعه اصفهان افزود: سخنانی که به نقل از من در سایت ها و روزنامه ها نوشته بودند مبنی بر اینکه کار کردن زنان ممنوع است را تکذیب می کنم.
وی تصریح کرد: من گفته بودم که باید اولویت کارها ضروری برای مردان باشد و کارهایی مانند رشته های خاص پزشکی و آموزش و پرورش برای زنان باشد.
وی ادامه داد: اگر مردی کار نکند و پول نداشته باشد نمی تواند ازدواج کند و ضرر آن متوجه زنان می شود.
وی در ادامه از خداوند خواست تا سایت ها و روزنامه نگارها را هدایت کند.
امام جمعه اصفهان در بخش دیگری با اشاره به آغاز هفته بسیج و روزی که امام راحل فرمان تشکیل ارتش 20 میلیونی را بر اساس حکمت و تدبیر صادر کرد گفت: چه زیبا بسیج در دوران دفاع مقدس عمل کرد این همان نور الهی است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار