آرمان اصفهان
10:12 - چهارشنبه 02 دی 1394

انتقاد استاندار اصفهان از چینش هیات اجرایی انتخابات

احتمال دارد در هیات های اجرایی برخی حوزه ها که برای انتخاب اعضای هیات اجرایی، چهارچوب ها رعایت نشده و دور از انتظار عمل شده است، تغییراتی ایجاد شود.

به گزارش آرمان اصفهان؛ استاندار اصفهان گفت: تفسیر ما این است که هیات اجرایی انتخابات اصفهان می توانست هیاتی متعادلتر و مورد وثوق تر باشد اما به این شکل درنیامد.
رسول زرگرپور  پس از بازدید از روند ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در فرمانداری اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: درخواست ما این است که با توجه به اینکه هیات اجرایی شهرستان اصفهان، تعادل مورد نظر را ندارد در صورت امکان در آن تجدیدنظر شود و ما با جدیت هم این موضوع را پیگیری می کنیم.
وی با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افزود: صحبت هایی مطرح شده دایر بر اینکه هیات های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری می توانند در هیات اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی هم حضور داشته باشند اما باید فرآیند اجرایی خود را طی کنند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: بنابراین احتمال دارد در هیات های اجرایی برخی حوزه ها که برای انتخاب اعضای هیات اجرایی، چهارچوب ها رعایت نشده و دور از انتظار عمل شده است، تغییراتی ایجاد شود.
وی اظهار کرد: درباره هیات های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی که زمان آن تا پنجشنبه شب تعیین شده است نمی توان اظهار نظر قطعی کرد.
زرگرپور در عین حال تصریح کرد: تلاش داریم در فرصت اندک باقی مانده، تغییراتی در هیات اجرایی انتخابات یکی دو شهرستان که تعادل و اعتدال لازم در آنها برقرار نشده است، بوجود آید.
استاندار اصفهان در باره انتخاب هیات اجرایی شهرستان اصفهان نیز توضیح داد: در مرحله نخست 14 نفر از جمع 30 معتمد معرفی شده به شورای نظارت استان مورد تایید قرار گرفتند و در مرحله بعد از بین 16 معتمد معرفی شده هفت نفر تایید شدند.
وی افزود: در نهایت، انتخابات معتمدین شهرستان اصفهان برای قرار گرفتن در هیات اجرایی با 21 نفر انجام شد که البته قانون هم اجازه این کار را می دهد.
زرگرپور با بیان اینکه ما 46 نفر را به هیات نظارت استان معرفی کردیم که در نهایت 21 نفر برگزیده شدند، افزود: افرادی مورد تایید قرار نگرفتند که از هر نظر معتمد، موجه و مورد وثوق بودند که البته در این زمینه دوستان، حتما ضوابط و دلایلی داشتند.
وی با اشاره به اتمام زمان انتخاب هیات اجرایی خبرگان افزود: هیات های اجرایی باید مورد وثوق، امین مردم و از جریان و گروه های سیاسی مختلف باشند تا هیات های اجرایی کامل و جامعی شکل بگیرد.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و وزیر کشور در توصیه های خود بر برگزاری انتخابات سالم تاکید کرده اند و امیدواریم افرادی انتخاب شوند که آگاه به مسائل و مشکلات مردم باشند.
استاندار اصفهان به فرایند انتخاب هیاتهای اجرایی توسط فرمانداری ها اشاره کرد و گفت: انتخابات در استان اصفهان در 50 حوزه انتخابیه که 15 حوزه آن اصلی و 25 حوزه فرعی است، برگزار می شود.
وی افزود: پیش بینی می شود افزون بر سه هزار و 200 شعب سیار و ثابت، کار اخذ آرا را برعهده داشته باشند.
زرگرپور در عین حال تصریح کرد: البته این تعداد شعب طبق آمار قبلی است و تعداد دقیق شعب مورد نیاز برای انتخابات امسال توسط هیات های اجرایی مشخص خواهد شد.
وی با بیان اینکه نزدیک به 69 هزار نفر نیز در فرایند اجرایی انتخابات استان نقش خواهند داشت، افزود: بیش از سه میلیون و 860 هزار نفر در استان اصفهان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 202 هزار نفر رای اولی محسوب می شوند.
وی در باره تعداد داوطلبان از حوزه انتخابیه استان اصفهان نیز اظهار کرد: برای خبرگان رهبری تاکنون 35 نفر ثبت نام کرده اند که دو نفر از آنها خانم هستند.
وی افزود: برای مجلس شورای اسلامی نیز تاکنون 110 نفر ثبت نام کرده اند که 16 نفر از آنها خانم هستند.
استاندار اصفهان از افرادی که خود را حائز شرایط داوطلبی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی می دانند، خواست تا با حضور در ستادهای اجرایی و فرمانداری های استان ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه اصفهان در بسیاری از امور استان تراز اول کشور است، گفت: این استان باید در مجلس شورای اسلامی نیز دارای نمایندگان تراز اول باشد.
زرگرپور با بیان اینکه در دوره های قبل، برخی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در زمره نمایندگان تراز اول بودند، افزود: از ما انتظار است تا نمایندگانی را روانه مجلس کنیم که در تراز ملی باشند و بتوانند در فعالیت های ملی هم اظهارنظر کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار