آرمان اصفهان
09:13 - چهارشنبه 02 دی 1394

چهارخطه شدن محور سمیرم به یاسوج همچنان در حد مطالعه/ جاده روستای شهید سمیرم به اقلید همچنان متوقف است

اگر به مسکن مهر در ابعاد فرهنگی، قومیتی و اجتماعی بی توجه باشیم باید منتظر سونامی ویرانگری در این دست شهرها هم باشیم که دامن اصفهان را هم خواهد گرفت.

به گزارش آرمان اصفهان،مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به توقف و رکود در برخی طرح های این مجموعه افزود: چهارخطه شدن محور سمیرم به یاسوج متاسفانه در حد مطالعات کارشناسی باقی مانده است.

امیرخانی اظهار کرد: محور بین استانی کریدور مرکز به جنوب کشور با عنوان اصفهان، سمیرم، یاسوج به طول 67 کیلومتر عنوان این طرح ملی است که مطالعات آن انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: مطالعات این طرح ملی چند سال قبل به وزارت راه و ترابری سابق منعکس و برای تامین و تایید اعتبار به معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری رفت اما چون طرح جدیدی تعریف نشده، طرح با وجود اهمیت بین استانی آن، در سازمان مدیریت و برنامه ریزی بلاتکلیف مانده است.
مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: دیگر پروژه بین استانی در جنوب استان با عنوان ‘دِزکُرد’ به اقلید استان فارس و روستای شهید سمیرم به طول 16 کیلومتر است که در حد راهگشایی و زیرسازی باقی مانده است.
وی دلیل رکود و توقف این طرح را نیز حذف اعتبار ملی برشمرد و افزود: اعتبارات داخلی جوابگوی تکمیل این طرح پنج ساله نیست و علاوه بر این طرح مورد اشاره 500 میلیون تومان بدهی قبلی هم دارد.
امیرخانی همچنین به دیگر طرح های این معاونت اشاره کرد و گفت: 69 طرح در این بخش با 470 میلیارد ریال اعتبار تعریف کرده ایم و 184 کیلومتر راه در دهه فجر آماده افتتاح داریم.

*تحویل همه ساختمان های طرح مسکن مهر تا خرداد ماه 95

غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان نیز در نشست خبری با خبرنگاران این استان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید آیا شما با نظر آن مقام مسوول که مسکن مهر را مزخرف نامید موافق هستید با اشاره به اینکه مسکن مهر بدون مطالعات کارشناسی کامل شروع شده است پاسخ داد:  این طرح با فشار مدیریت ارشد کشور و نه با فشار کارشناس شروع شد و همه را درگیر کرد.
وی با یادآوری مشکلات اجتماعی این طرح اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی همه ادارات کل استان ها را مکلف به پیگیری و اتمام این طرح ها کرده و تاکید شده که همه ادارات کل مسکن مهر را اولویت اول خود بدانند و مشکلات آن را مرتفع کنند.
به گفته این مقام مسوول، این طرح بخشی از زمان مدیران این اداره کل را گرفته و هماهنگی های خوبی با دیگر سازمان ها برای تکمیل آن صورت گرفته است و به عنوان مثال بخشی که با بنیاد مسکن بود آماده سازی شده است.
وی بار دیگر با بیان اینکه نظرات کارشناسی در این طرح لحاظ نشده بود اضافه کرد: اما ما این را وظیفه خود می دانیم که همه موارد بویژه پروژه فولاد شهر را تکمیل کنیم.
غلامی در توضیح مشکلات فنی و اجتماعی مسکن مهر در فولاد شهر بیان کرد: ۴۵ سال از افتتاح این شهر می گذرد و ۸۵هزار جمعیت را در خود جای داده است و ما الان می خواهیم ظرف هشت سال ۳۳هزار واحد (متوسط چهار هزار خانوار) را در اینجا ساکن کنیم که کار سختی است و اصولی هم نیست.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: اگر به مسکن مهر در ابعاد فرهنگی، قومیتی و اجتماعی بی توجه باشیم باید منتظر سونامی ویرانگری در این دست شهرها هم باشیم که دامن اصفهان را هم خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار