آرمان اصفهان
09:36 - پنجشنبه 06 خرداد 1400

بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال در سال 2021 چیست؟

تعریف استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی به عنوان یک رکن و پایه اساسی به شمار می‌رود؛ کمتر کسی را می‌توان یافت که بدون تعیین استراتژی صحیح معاملاتی در بازارهای مالی به توفیقاتی دست پیدا کرده باشد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ در منابع علمی کلمه استراتژی به صورت کلان به ابزاری گفته می‌شود که افراد یا سازمان‌ها از طریق آن به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا می‌کنند. توجه به این تعریف عملیاتی در تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال بسیار مؤثر است؛ چراکه همان‌طور که مشاهده شد، ابتدا باید اهداف یک تریدر از فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال مشخص باشد. پس از آن است که می‌تواند در ابزارهای دستیابی به آن اهداف تصمیم‌گیری کند.

تعریف استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی به عنوان یک رکن و پایه اساسی به شمار می‌رود؛ کمتر کسی را می‌توان یافت که بدون تعیین استراتژی صحیح معاملاتی در بازارهای مالی به توفیقاتی دست پیدا کرده باشد. اما آیا استراتژی معاملاتی مشخصی برای ترید کردن در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال در سال 2021 چیست؟ در ادامه به طور مفصل پاسخ این سؤالات مورد ارزیابی قرار گرفته است.

چه عواملی در تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال اثرگذار است؟

یک مسئله مهم در خصوص بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد؛ نوسانات شدید قیمتی به عنوان ذات این بازار شناخته شده است. همه تریدرهای حاضر در بازار رمزارزها می‌دانند که ممکن است ظرف یک روز دارایی آن‌ها دستخوش تغییرات زیادی شود. درک صحیح از این نکته به هر معامله‌گری ثابت می‌کند که این بازار با هیچ کسی تعارف ندارد. در صورتی که فردی دانش تخصصی لازم برای معامله کردن در این بازار را نداشته باشد، ممکن است با ورود به آن مرتکب اشتباهی شود که تحت هیچ شرایطی قابل جبران نباشد.

در نگاه کلان به مسئله تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال ابتدا باید به این مسئله توجه شود که چند استراتژی پیش روی معامله‌گران وجود دارد؟ از همین رهگذر مشخص می‌شود سرمایه‌گذاری و ترید کردن (به معنای خرید و فروش) به عنوان دو گزینه اصلی پیش روی معامله‌گران به حساب می‌آیند. پرواضح است که در سرمایه‌گذاری اهداف بلندمدت در دستور کار قرار می‌گیرد ولی در ترید کردن هدف کسب سود در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه است.

بنابراین این دو نگاه به عنوان اصلی‌ترین عوامل در تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال به شمار می‌روند. در نگاه بلندمدت نباید اسیر رخدادهای گذرا و هیجانات زودگذر شد. دقیقاً در نقطه مقابل در استراتژی ترید کردن باید از همین بزنگاه‌ها برای کسب سود استفاده نمود. کدام‌یک از دو روش فوق با ذات بازار ارزهای دیجیتال همخوانی بیشتری دارد؟

نگاهی انتقادی به استراتژی‌های خرید ارز دیجیتال

ذکر یک مثال می‌تواند در روشن شدن بحث بسیار مؤثر باشد. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، در سال 2009 فعالیت خود را آغاز کرد. در آن زمان ارزش بیت کوین فوق‌العاده ناچیز بود. اگر یک تریدر در سال 2009 می‌توانست جایگاه رفیع بیت کوین را در سال 2021 پیش‌بینی کند، خیلی راحت می‌توانست بخشی از سرمایه خود را در این سکه سرمایه‌گذاری کند. در طول این 12 سال نیز هیچ‌گاه به سرمایه خود دست نمی‌زد. در این صورت در ابتدای سال 2021 به ازای هر بیت کوین چیزی در حدود 50000 دلار سود عاید او می‌شد.

از طرف مقابل عده‌ای معتقد هستند ترید کردن به عنوان بهترین استراتژی خرید و فروش ارز دیجیتال به شمار می‌رود؛ استدلال این دسته از افراد نیز آن است که می‌توان سودی که در سرمایه‌گذاری بلندمدت به دست می‌آید را در کمترین زمان ممکن به دست آورد. این حرف کاملاً درست است اما واقعاً آن طور که در لفظ به آن اشاره می‌شود، آسان نیست. تحلیل تکنیکال در استراتژی ترید کردن جایگاه بسیار بالایی پیدا می‌کند. همچنین اخبار و رویدادهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مهمی که در دنیا اتفاق می‌افتد، باید به طور کامل تحت رصد تریدر قرار داشته باشد. کار اصلی تریدر شناسایی و تخمین سقف و کف قیمتی ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت است. برا اطلاعات بیشتر می توانید دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی و دوره تحلیل تکنیکال پیشرفته را از سایت کلینیک سرمایه (https://clinicsarmayeh.com) را مشاهده کنید. هدف کلینیک سرمایه از دوره تحلیل تکنیکال ، آموزش اصولی و دقیق تحلیل تکنیکال به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای بررسی بازارهای مالی است.

استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و ترید کردن به چند روش تقسیم می‌شوند؟

تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال نیاز به نگاه کارشناسی دقیق‌تری به مقوله ترید کردن و سرمایه‌گذاری دارد. در مسئله سرمایه‌گذاری نگاه فرد سرمایه‌گذار روی دو مسئله مهم معطوف است؛ تحلیل بنیادی ارز دیجیتال و تعیین هدف زمانی و قیمتی؛ بنابراین نیاز به‌کارگیری روش‌های گوناگونی ندارد.

از طرفی یک تریدر باید تمام تلاش خود را بکند که تعداد معاملات موفق خود را در مقایسه با معاملات ناموفق افزایش دهد تا حاشیه سود بیشتری نصیبش شود. از همین رهگذر سه روش مشهور برای ترید کردن ذکر شده است که عبارت‌اند از:

روش اسکالپ تریدینگ

به اعتقاد برخی از تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال، روش اسکالپ تریدینگ به عنوان بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال به شمار می‌رود. در این روش تریدر به دنبال کسب سود از طریق تعداد معاملات بالا است. به گونه‌ای که در هر معامله حاشیه سود بسیار کمی در نظر گرفته می‌شود و معمولاً ظرف چند دقیقه یا چند ثانیه پس از خرید، اقدام به فروش ارز دیجیتال می‌نمایند. به این ترتیب سودهای کم در دفعات زیاد تکرار می‌شود و سود خوبی نصیب معامله‌گر می‌شود.

روش دی تریدینگ

در استراتژی دی تریدینگ، خرید و فروش در بازه‌های زمانی چند ساعته یا یک روزه انجام می‌شود. به کمک این استراتژی خرید و فروش اعتبار تحلیل تکنیکال بیشتر می‌شود و شانس تریدر برای کسب سود مبتنی بر تحلیل بیشتر می‌شود. نمودار قیمتی رمزارز در این استراتژی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است و باید در بازه‌های زمانی چند ساعته این نمودارها مورد ارزیابی و رصد قرار بگیرند.

روش سوینگ تریدینگ

در این روش بازه‌های زمانی طولانی‌تری برای معامله در نظر گرفته می‌شود. تریدرها بین 15 روز تا دو ماه در روش سوینگ تریدینگ زمان صرف می‌کنند. ابزار تکنیکال در این روش به عنوان پایه و اساس تصمیم‌گیری معامله‌گران به شمار می‌رود. معمولاً تریدرهایی که شغل اصلی آن‌ها فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال نیست، از این روش استفاده می‌کنند.

تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال کاملاً یک مسئله شخصی است

روحیات و شرایط زندگی یک نفر به عنوان پارامترهای مؤثر در تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال به شمار می‌رود. یک فرد می‌تواند در بازه‌های زمانی مختلف استراتژی‌های گوناگونی را در پیش بگیرد. همچنین میزان ریسک‌پذیری افراد در تعیین بهترین استراتژی خرید ارز دیجیتال یک فاکتور فوق‌العاده مهم به شمار می‌رود.

اگر از ترید کردن لذت می‌برید و فعالیت دائمی در بازار ارزهای دیجیتال را می‌پسندید؛ اگر روحیه ریسک‌پذیری بالایی دارید و از همه مهم‌تر اگر دانش و آگاهی تخصصی کافی در بازار ارزهای دیجیتال را دارید، انتخاب استراتژی ترید کردن شاید گزینه مناسب‌تری برای شما باشد. در غیر این صورت روش سرمایه‌گذاری انتخاب عاقلانه‌تری است.

دسته‌ای از دیگری از فعالان بازار هستند که ترکیبی از دو روش ترید کردن و سرمایه‌گذاری را به عنوان استراتژی معاملاتی خود انتخاب می‌کنند. این تصمیم موجب می‌شود که ضریب ایمنی سرمایه معامله‌گر افزایش پیدا کند. در نتیجه میزان ریسکی که به فرد تحمیل می‌شود، کاهش پیدا می‌کند. در کنار آن از مزایای هر دو استراتژی معاملاتی نیز بهره‌مند می‌شود. اما در نهایت تصمیم‌گیر نهایی فقط و فقط باید خود فرد باشد. بررسی استراتژی معاملاتی سایر فعالان بازار می‌تواند در انتخاب راه صحیح کمک کننده باشد اما باید در انتخاب نهایی تصمیم‌گیر فقط و فقط خود فرد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار