آرمان اصفهان
09:44 - سه شنبه 04 خرداد 1400

طراحی و تولید انواع کویل دی ایکس

به گزارش آرمان اصفهان؛ کویل‌های دی ایکس در دو نوع استیل و مس طراحی و تولید شده اند شرکت مبدل ساز dx از متریال با کیفیت جهت تولید مواد اولیه خود استفاده می‌کند. در کندانسورها و ایرکولرها از انواع این کویل استفاده می‌گردد و در این نوع طراحی معمولا از مبدل‌های فین دار استفاده می‌شود […]

به گزارش آرمان اصفهان؛ کویل‌های دی ایکس در دو نوع استیل و مس طراحی و تولید شده اند شرکت مبدل ساز dx از متریال با کیفیت جهت تولید مواد اولیه خود استفاده می‌کند. در کندانسورها و ایرکولرها از انواع این کویل استفاده می‌گردد و در این نوع طراحی معمولا از مبدل‌های فین دار استفاده می‌شود که در دستگاه هوا خنک حائز اهمیت است و بسیار موثر عمل می‌نماید. این نوع بر اساس سیکل تبرید تراکمی می‌کند و از اصلی ترین اجزای سیستم‌های تراکمی مثل چیلر می‌باشد که به آن کویل انبساط مستقیم نیز می‌گویند. در انواع کویل‌های دی ایکس شاهد جریان گاز مبرد خواهید بود که درون لوله‌های مسی در حرکت هستند.

این عملیات بر مبنای سرمایش و گرمایش هوا به صورت مستقیم بوسیله‌ی کویل‌های شرکت کویل dx انجام می‌گردد. سیستم انبساط مستقیم دی ایکس به معنای این است که در دستگاه از آب به عنوان سیال در انتقال حرارت استفاده نشده در صورتی‌که فرایند سرمایش و گرمایش بوسیله‌ی هواساز یا پروانه به طور مستقیم انجام می‌شود.

طراحی و تولید انواع مبدل dx

باب ترین مبدل‌های حرارتی نوع اواپراتوری آن است که ساختاری از لوله‌ها و پره می‌باشد. این قطعه برای ایجاد سرمایش در تهویه مطبوع، سردخانه و صنایع برودتی تولید می‌شود. مبرد دو فازی مایع و گاز دما پایین درون لوله‌های مسی مبدل دی ایکس جریان دارد و آب گرم برگشتی از آن عبور و بعد از خنک شدن با دمای پایین تر و رطوبت نسبی بیشتر از کویل خارج می‌گردد. انواع مختلف کویل اواپراتور دی ایکس شامل مبدل رطوبت گیر، کوئل اواپراتوری dx سردخانه و مبدل اواپراتور دی ایکس ایرکاندیشن است.

کاربرد و عملکرد کویل دی ایکس

کویل‌ دی ایکس نوعی مبدل حرارتی است که در کندانسورها، اسپیلت، هواسازها و انواع برج های خنک کاری بهره گرفته می‌شود و به صورت مستقیم داخل لوله‌ها تبخیر شده و در نتیجه هوای اطراف را خنک خواهد کرد. در حقیقت هوا توسط مبرد dx دستگاه‌های مجهز به مبدل در حال عبور از لوله‌های کویل سرمایشی پره دار سرد و سبب کارکرد بهتر سیستم می‌شود. مشتریان عزیز همیشه همراه، جهت خرید و اطلاع از قیمت محصولات می‌توانید با مهندسان ما تماس حاصل نمائید.

مزیت و ویژگی‌های کویل dx

کویل دی ایکس به علت مزیت‌هایی که دارد بسیار حائز اهمیت است که به برخی مزیت‌های آن میپردازیم:

از تجهیزات کمتری برای تهویه در این نوع مبدل استفاده می‌شود و در نهایت سبب کاهش هزینه اولیه خواهد شد.

این مدل سیستم صدای کمی تولید می‌کند و در نوع پیشرفته تر در ساختار خود دارای عایق صدا می‌باشند که به آن سایلنت نیز می‌گویند.

  • استفاده از موتور الکتریکی با مصرف صدای پایین.
  • نسبت به دیگر مبدل‌های حرارتی اتلاف انرژی کمتری دارد.
  • در سیستم هواساز از یخ زدگی جلوگیری می‌شود.

طراحی و تولید سیم پیچ های مبدل dx

سیم پیچ‌های این کویل با انبساط بلاواسطه در دستگاه‌های مختلف خنک کن هوا و رطوبت زدایی کاربرد ویژه‌ای دارد. سیم‌های دی ایکس خنک کننده‌ی مطلوبی برای واحدهای VRV یا تجهیزهای خنک کن dx هستند. طراحی و تولید سیم پیچ‌های شرکت این نوع مبدل با مناسب ترین و مرغوب ترین مواد اولیه، مدار مناسب سیم پیچ و مسافت باله مطلوب جهت تامین نیازهای مبرد می‌باشد. مبدل دی ایکس از متریال نیکل، مس، آلومینیوم و فولاد زنگ نزن تولید می‌شود و دارای ضمانت است تا کارکرد بی همتایی را به متقاضیان ارائه دهد. شرکت کویل سازی دی اکیس سازنده و تولید کننده انواع کویل dx میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار