آرمان اصفهان
19:30 - جمعه 08 فروردین 1399

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره 2 اصفهان:

لزوم ثبت نام مردم در سامانه سلامت / برنامه ریزی و تفکیک مسئولیت ها در بین ادارات بهارستان در استان، نمونه است

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره 2 اصفهان گفت: از قبل از اسفند ماه برخی آموزشها در سطح مدارس را انجام شده  و از تایخ یکم اسفند ماه 98 با جدیت کار را آغاز کردیم.

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره 2 اصفهان در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان با اشاره به تعهد و تخصص کارشناسان موجود در سطح شهر بهارستان گفت: از قبل از اسفند ماه برخی آموزشها در سطح مدارس را انجام شذه  و از تایخ یکم اسفند ماه 98 با جدیت کار را آغاز کردیم.

رادمنش با اشاره به فعالیت دو شیفته مرکز بهداشت از روز سوم اسفند، ادامه داد: در برخی واحدها مجبور شدیم بصورت ویژه آموزش بدهیم، تمام مدارس و مساجد آموزش داده شد و جلساتی با ادارات و سازمانها داشتیم.

وی افزود: تمامی مسئولان شهری بهارستان همسو و همراه ما کار را آغاز کردند چون خود مسئولان حس کردند و فهمیدند که این مشکل می توند خطر بسیار زیادی داشته باشد.

کارشناس بهداشت محیط بهارستان همچنین گفت: با اداراتی مثل شهرداری، کلانتری، سپاه و بسیج و حمل و نقل و آتش نشانی و … جلساتی برگزار کردیم اما  رسمیت جلسه با تشکیل ستاد کرونا اتفاق افتاد و در این ستاد، دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت بهارستان به عنوان ناظر و بقیه مجری کار شدند.

رادمنش ادامه داد:  در جلسات،اولویت ها مشخص شد و کار آغاز شد. برنامه ریزی ما همکاری بین همه ارگانها بصورت مشترک بوه است که تا الان هم بوده و نتیجه گرفته ایم و بر اساس این مدل بهارستان در سطح استان، پیشرو و پیشقدم بود و نتایج آن را به وفور دیده ایم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای زمان بازگشت عده ای که الان در بهارستان نیستند و بعد از پایان تعطیلات مراجعه می کنند گفت: دقیقا همین مدل همکاری با ارگانها باید فعالیت کنیم و برنامه ریزی های لازم هم انجام شده استکه یکی از این اقدمات کنترل و نظارت شبکه بهداشت در سطح شهر بوده است.

کارشناس بهداشت محیط شهر بهارستان ادامه داد: ورود افراد با پلاک های مختلف را بررسی کنیم، واحدهای صنفی را با یک تقسیم بندی بین ادارات قرار شد نظارت انجام شود.

رادمنش ادامه داد: بهارستان شهری مهاجر پذیر است و این می تواند یک معضل برای ما باشد و ماهم بر اساس همین معضل برنامه ریزی کرده ایم و اوضاع را تحت کنترل قرار داده ایم.

وی افزود: آتش نشانی کنترل ورودی ها را انجام می دهد و بسیجی ها هم در ضدعفونی کردن معابر کمک می کنند و قرار شده نیروای انتظامی بحث کنترل تردد و زوج و فرد خودروها را انجام دهد.

رادمنش با اشاره به لزوم شرکت مردم در طرح غربالگری و ثبت نام در سامانه salama.gov.ir تصریح کرد: در جلسه ای در حضور شهردار همه ارگانها موظف شدند نیروهای خود را ملزم به ثبت نام در سامانه ثبت سلامت کنند و آمار به مرکز بهداشت اعلام شود.

وی ادامه داد: شهرداری به عنوان مسئول ستاد کرونای شهر، پیگیری های لازم را دارد انجام می دهدو هم قرار شد توسط بسیج و مرکز بهداشت هرکسی ثبت سامانه انجام دهد مواد ضدعفونی کننده و ماسک هدیه داده شود.

این کارشناس بهداشت محیط افزود: مغازه های فست فود و رستوران ها در سطح بهارستان باز هستند. از اتاق اصناف خواسته شده با واحدهای صنفی که باز بودن آنها ضرورت ندارد و تعطیل نکرده اند برخورد شود.فروش رستوران ها و فست فودها در حال حاضر فقط بیرون بر هست و دنبال این هستیم همین بیرون بر هم موقتا تعطیل شود.

رادمنش تاکید کرد: ماسکهایی که خانم های خانه دار در منزلشان تهیه میکنند و در مغازه های شهر بدون نظارت مرکز بهداشت توزیع میکنند می تواند انتشار دهنده بیماری باشد ماسک های تولیدی باید استریل شود و به منازل تاکنون مجوز استریلی داده نشده است.

وی افزود در حال حاضر تنها کارگاههایی که متعلق به بسیج بهارستان هستن از لحاظ بهداشتی مورد تایید ما هستند و شرایط اولیه را فراهم کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار