آرمان اصفهان
16:02 - چهارشنبه 28 اسفند 1398

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع):

وزرات بهداشت تنها مرجع رسمی ارائه کننده آمار کرونایی ها/ مردم به پویش درخانه بمانیم و ثبت نام در سامانه سلامت اهمیت دهند

اولویت اصلی مردم ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت به منظور غربالگری و توجه به پویش در خانه می مانیم به منظور قطع زنجیره ویروس کرونا است.

فرمانده ناحیه امام حسین(ع، در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان در خصوص اقدامات انجام گرفته در محدوده سرزمینی به طور ویژه شهر بهارستان اظهار کرد: به محض اینکه مطلع شدیم ویروس کرونا وارد ایران شده و در استان های کشور همچون اصفهان در حال شیوع است، اقداماتی را در سطح شهر بهارستان آغاز کردیم که آنچه تا کنون انجام شده است تلفیقی از اقدمات سپاه، بسیج ،مسولین و فعالیت های خودجوش مردمی است .

سرهنگ قریشی با اشاره به اینکه تاکنون شش جلسه در شهر بین مسولین نهادها در راستای برنامه ریزی برای پیش گیری و کنترل از شیوع ویروس کرونا برگزار شده است، گفت: همدلی و هماهنگی و اتحاد واقعی بین مجموعه بسیج، شهرداری و شورای شهر، شرکت عمران ، علما و روحانیون ، و سایر مسولان خدوم شهر ایجاد شده، و اقدامات بعد از جلسات به شکل گسترده وارد فاز عملیاتی شده است .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان افزود: بیشتر جلسات با محوریت شهرداری بهارستان با حضور عناصر اصلی و تاثیرگذار شهر برگزار شده است و اولین اقدام ضدعفونی کردن سرویس های حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس های این شهر بود که اتوبوسرانی شهرداری بهارستان جزمناطق پیش گام استان اصفهان در اجرای طرح ضدعفونی است.

سرهنگ قریشی،با اشاره به حضور داوطلبانه بسیجیان و روحانیون در طرح ضدعفونی شهر بهارستان گفت: در فاز اول طرح گند زایی و ضدعفونی ، بالغ بر ۱۰۰ مکان عمومی شهر که شامل مساجد، مدارس و امکان مذهبی و ادارات و معابر پر ترددشهر بهارستان در دستور کار تیم ضدعفونی کننده قرار گرفت ، و اجرایی شد .

فرمانده ناحیه امام حسین (ع) تصریح کرد: با هم افزایی سایر نهادهای فعال در سطح شهر ، تاکنون ۱۰۰۰ بسته اقلام ضدعفونی، ۲ هزار ماسک و دستکش، ۱۰۰۰ لیتر موادضدعفونی ، ۸ هزار پوستر در بین مردم توزیع شده است و به ۴ هزار نفر آموزش چهره به چهره انجام گرفته است .

وی ، تاکید کرد: در این میان برخی رسانه های معاند با اعلام آمار و ارقام و با اخبار کذب و شایعات در پی ایجاد تشویش اذهان عمومی هستند که پس از شناسایی تذکرهای لازم از طرف نهاد های امنیتی و قضایی به آنان داده شده است و هیچ مرجعی به جز وزارت بهداشت از طریق رسانه های رسمی اجازه اعلام تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا را ندارد.

وی در ادامه با اشاره به دیگر اقدام های سپاه و بسیج در مقابله با کرونا افزود: در محدوده سرزمینی ناحیه امام حسین(ع)استان اصفهان، تاکنون ۵ کارگاه تولیدی ماسک با حضور داوطلبانه خواهران بسیجی و نیروهای ارزشی
افتتاح شده است که در دو کارگاه در شهر بهارستان و سه کارگاه در سپاهان شهر مشغول فعالیت هستند.

سرهنگ قریشی یادآور شد: علاوه بر این با تهیه ۱۵۰ بسته حمایتی که شامل برنج و مواد پروتئنی بود بین خانواده هایی که در بحران شیوع ویروس کرونا دچار مشکلات اقتصادی شده اند نیز توزیع شد.

وی ادامه داد: پس از اقدمات شبانه روزی توسط نیروهای عملیاتی هریک از نهادهای شهر با هم افزایی مسولین به این نتیجه رسیدیم که برای اجرای کیفی تر طرح مقابله با ویروس کرونا دو قرارگاه عملیاتی تشکیل دهیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان تصریح کرد: قرارگاه شهید بروجی که متشکل از نیروهای بسیج، معاونت خدمات شهری، آتش نشانی و کلانتری است و محور اصلی اقداماتشان شامل : تشکیل روزانه جلسات و ضدعفونی و گندزدایی اماکن و معابر پر تردد و استقرار در ورودی های شهر جهت تب سنجی ، آموزش بلوک به بلوک ومحله ای به صورت چهره به چهره ، رصد اماکنی که قرار بوده است تعطیل باشد اما همچنان مشغول به فعالیت است که طبق دستور قضایی اقدام به پلمپ می شود، هم چنین صوت خودرویی جهت اطلاع رسانی در سطح محلات در شهر مدام در گردش است و مردم را به پویش در خانه ماندن و ثبت نام در سایت وزارت بهداشت دعوت می کنند .

به گفته وی: متاسفانه مردم شهر بهارستان ویروس کرونا را جدی نگرفته اند و فلکه ولیعصر شهر بهارستان از مکان های پر ازدحام این شهر است امیدواریم اما با اسقرار پایگاه سلامت مقابله با کرونا بتوانیم گامی موثر برای کاهش شیوع این ویروس داشته باشیم .

سرهنگ قریشی، در ادامه به دومین قرارگاه اشاره کرد و گفت: تشکیل قرارگاه فضای مجازی که با تعامل فضای مجازی و فرهنگی سپاه و شهرداری در حوزه رصد، تولید و توزیع محتوا و اخبار و ایجاد پویش مردمی در خانه بمانیم، و دعوت به ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار