آرمان اصفهان
23:38 - یکشنبه 25 اسفند 1398

نوجوان ۱۴ ساله جوانترین مبتلای کرونا در اصفهان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون کمترین سن ابتلا در استان ۱۴ و بیشترین ۹۹ سال بوده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛شقایش حق جو جوانمرد امروز (یکشنبه-۲۵ بهمن) در نشست خبری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار کرد: تا روز گذشته در مجموع ۱۹۰۹ نمونه تست تشخیص در اصفهان انجام شده است که ۳۶ درصد موارد مثبت بود.

وی با بیان اینکه ۶۱ درصد مبتلایان به کرونا در اصفهان مرد و ۳۹ درصد زن هستند، میانگین سن مبتلایان را ۵۸ و نیم اعلام کرد و گفت: تاکنون کمترین سن ابتلا در استان ۱۴ و بیشترین ۹۹ سال بوده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون ۶.۴ درصد بیماران ترخیص شده اند. یعنی به طور عام مرگ و میر ۲ درصد در میان مبتلایان است، نه افراد بستری شده با تست مثبت.

حق جوی جوانمرد با بیان اینکه تعداد بسیاری از افراد اصلا بیمارستان نمی روند و بستری نمی شوند، گفت: اگر با آمار کلی کشورهای دیگر بسنجیم نسبت مرگ و میر نسبت به بستری ها در کشور ما کمتر است. پروتکل انجام تست در جهان با اصفهان فرق دارد. در دنیا برای همه افراد تست انجام شده و ما تنها افراد بستری شده را تست می گیریم.

ورود شرکت های دانش بنیان برای مباره با کرونا

وی از ظرفیت قابل قبول در حوزه شرکت های دانش بنیان ها در این زمینه خبر داد و گفت: حداقل ۷ شرکت به طور جدی وارد شده اند. در شهرک علمی تحقیقاتی هم چند شرکت پای کار آمده اند. به غیر از ماسک و تجهیزات ضدعفونی کننده و کیت تشخیص کرونا، چیزی که ممکن است جالب باشد اینکه یک شرکت به نام شادرام تولیدکننده بازی های درمانی، آخرین محصول بازی برای بچه های در منزل به شیوه نوین آموزشی طراحی کرده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: بچه ها گروه پرخطری هستند که این روزها باید خیلی مراقبشان باشیم.

دریافت ۵۴ پروپوزال پژوهشی در حوزه کرونا در اصفهان

حق جوی جوانمرد با بیان اینکه پژوهش بر روی ویروس هم یکی از اولین اقدامات پس از تشکیل کمیته مطالعات کرونا بود، اظهار کرد: فراخوان پژوهشی برای محققان ارسال شد و تاکنون ۵۴ پورپوزال در این حوزه دریافت شده است که ۳۸ عدد تایید شده و از همه علاقه مندان دعوت می شود تحقیقات خود را ارسال و ظرف کمتر از سه روز بررسی می شود.

انتهای پیام/ ایسنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار