آرمان اصفهان
23:01 - پنجشنبه 08 اسفند 1398

همه با هم علیه کرونا؛

امید مردم به جهادگران و «مدافعان تن» است

قبل از آمدنش، برخی افراد بیمار آنقدر در فضای مجازی این مهمان را بزرگ کردند که هنوز نیامده همراه مردم شد. مردم هم امیدوارند نیروهای جهادی به کمکشان بیاید

به گزارش آرمان اصفهان؛ قبل از آمدنش، برخی افراد بیمار آنقدر در فضای مجازی این مهمان را بزرگ کردند که هنوز نیامده همراه مردم شد.

هرچند مقام های محلی چین تایید کرده اند که ویروس کرونا از انسان به انسان نیز انتقال می‌یابد. اما تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه این ویروس از طریق دستگاه تنفسی انتقال می یابد کشف نشده است.

اما یک سوال بی‌پاسخ وجود دارد و آن هم  این ویروس تا چه اندازه عفونت‌آور است و آیا در بدن انسان دست‌خوش جهش یا موتاسیون می‌شود یا نه.

بر اساس یافته های منتشر شده نخستین عفونت‌ ناشی از این ویروس، به ماهی شهر ووهان و بازار حیوانات وحشی برمی‌گردد. این ویروس ممکن است در  نتیجه تماس مستقیم میان انسان و حیوانات انتقال یافته باشد و این احتمال نیز بعید نیست که ویروس کرونا مانند بسیاری میکروب‌های دیگر به سادگی از طریق هوا انتقال یافته باشد.

حالا این مهمان ناخوانده شده بخشی از زندگی روزمره مردم کشور ما، چه از بازار حیوانات چین آمده باشد و چه از همین کوچه کناری!

بعضی از خطراتش  می گویند و برخی دیگر از راههای انتقالش، برخی هم اسیر شایعات رسانه ای و جنگ این روزها.

وزارت بهداشت هم هرچند در این زمینه ورود کرده اما توانش نیاز به موتور محرک کمکی دارد. باید برای ریشه کن شدن آن همه پای کار بیایند.

امام جمعه شهر بهارستان در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان، از آمادگی دستگاههای موجود در این شهر و بخش جنوبی شهر اصفهان برای مقابله با این مهمان ناخوانده گفت و اظهار داشت: در چند روز گذشته با اعلام از طریق مساجد شهر بهارستان مردم را نسبت به این مسائل آگاه کردیم و همچنین از مردم خواسته ایم اگر مسجدی مشکوک به آلوده بودن هست از رفتن به آن تا ضد عفونی شدن کامل خودداری کنند.

حجت الاسلام حسین رجائی پور همچنین ادامه داد: با هماهنگی انجام شده با  شبکه بهداشت شهر بهارستان، کلاس های  آموزشی در رابطه با کرونا ویروس برگزار شد.

همچنین داوود بحیرایی شهردار بهارستان اظهار داشت: کلیه اقداماتی که به شهرداری بر می گردد انجام شده و جلسات آموزشی برای آن تدارک دیده شده است.

در ادامه پای صحبت مردم نشستیم، یکی از شهروندان بهارستانی اظهار کرد: مردم ضمن رعایت بهداشت فردی و استفاده از ضدعفونی کننده ها، هنگام بیرون رفتن از منزل حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند.

یکی دیگر از مردم که خانم میانسالی بود استفاده از مایعات گرم و سبزیجات را توصیه کرد و گفت مردم حتی الامکان از حضور در اماکن شلوغ بپرهیزند.

رضا، جوان 25 ساله ساکن بهارستان اما نظر دیگری داشت، وی علاوه بر توصیه های بهداشتی ، به سابقه نیروهای جهادی کشورمان در حوادث و اتفاقات مختلف اشاره کرد و گفت:این بار هم ارتش و سپاه و بسیج هستند که باید به کمک مردم بیایند

خانم میانسال دیگری هم در این هنگام وارد بحث شد و ضمن تایید این صحبت گفت: در این چند سال اخیر هرکجا کمی و کاستی بوده و یا مسئولان شهر ها کم کاری کردند جوانان بسیجی از هر نهاد و ارگانی بودند که داوطلبانه به کمک مردم شتافتند و این بار هم می خواهیم همان ها به دادمان برسند.

چیزی که در بین مردم زیاد دیده می شود امید است که دشمن می خواهد از طریق رسانه ها آن را تحت الشعاع قرار دهد.

حرف ثابت مردم یک چیز بود، آن هم کمک به آنها توسط نیروهای داوطلب و جهادگر، همان ها که مردانه هشت سال ایستادند، همان ها که زمان سازندگی ، به آبادانی کشور کمک کردند، همان ها که وقتی فلج اطفال خطرناک تر از ویروس امروزی، حمله کرد و جان کودکانمان را نشانه رفت، مردانه پای کار آمدند،همان ها که در عرصه علم و عمل سرآمد بودند،همان ها که در نبرد داعش خوش درخشیدند و در سیل و زلزله پای کار کمک به هموطنانشان از هر رنگ و نژاد و دین و آئین ایستادند.

الان هم همان انتظار است ، بیایید و خاطر مردم را جمع کنید و مایه دلگرمیشان شوید.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار