آرمان اصفهان
10:42 - سه‌شنبه 24 سپتامبر 2019

سقوط کودک ۸ ساله در سالن سنگنوردی فولادشهر به علت عدم رعایت استانداردها

مسئول روابط عمومی و امور بین الملل هیئت کوهنوردی استان اصفهان گفت: مسابقه در شرایط غیر استاندارد برگزار شده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ در مسابقات صخره‌نوردی درون باشگاهی که روز جمعه در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد یک پسر هشت ساله اصفهانی در حین مسابقه سقوط کرد و به دلیل نبود تشک کافی، صدمه جدی دید.

طی این حادثه نونهال سنگنورد به نام «آرمان غیاثی» آسیب جدی دیده است و اکنون در کما به سر می‌برد.

مسئول روابط عمومی و امور بین الملل هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان گفت: این باشگاه مجوز برگزاری مسابقات از هیئت کوهنوردی را دریافت نکرده است و هم چنین مسابقه در سالنی که دارای دیوارهای غیر استاندارد است برگزار شده است.

احمد باقری افزود: مسابقات در شرایط غیر استاندارد اجرا شده به طوری که حتی میزان تشک های روی زمین پهن نیز به تعداد استاندارد نبوده و از زمان اعلام حادثه به هیئت تا سه روز پس از برگزاری مسابقات نیز جلوگیری شده است.

مسئول روابط عمومی و امور بین الملل هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان خاطر نشان کرد: وزیر ورزش و جوانان طی گفتگوی تلفنی با پدر آرمان غیاثی ودلجویی وآرزوی سلامتی وبهبودی برای ورزشکارنونهال حادثه دیده داشتند.

باقری تصریح کرد: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ضمن ابراز تاسف از این اتفاق تلخ و اظهار همدردی با خانواده گرانقدر ایشان، از هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان خواسته شده است تا در اسرع وقت ضمن بررسی حادثه و برخورد جدی با مسببین آن، گزارش این اتفاق و اقدامات صورت گرفته را در اختیار این فدراسیون و عموم مردم قرار دهند.

وی تاکید کرد: این فدراسیون از کلیه متقاضیان برگزاری مسابقات، دوره‌های آموزشی، برنامه‌های کوه‌نوردی، سنگ‌نوردی و طبیعت‌گردی تقاضا دارد تنها ضمن هماهنگی با باشگاه‌های دارای مجوز، هیاتهای استان و شهرستان و پس از اخذ مجوزهای لازم با بهره‌گیری از مربیان آموزش دیده و با رعایت کلیه مفاد آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها اقدام به اجرای برنامه نمایند.‌

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار