آرمان اصفهان
08:15 - دوشنبه 23 سپتامبر 2019

شعار امسال هفته دفاع مقدس؛ «مسجد محور مقاومت»

وضعیت امروز ما با دوران جنگ قابل قیاس نیست چرا که ما در آن زمان قدرت نظامی نداشتیم اما هم اکنون چالش های سیاسی اوایل انقلاب را پشت سر گذاشته ایم و قدرت بلامنازع و برتر سطح منطقه هستیم .

جانشین ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع) در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان عنوان کرد: درباره دلایل وقوع جنگ تحمیلی به کشورمان، دو نظریه وجود دارد یکی مباحث تاریخی و قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر و یکی هم قانون پیوستگی جنگ و انقلاب در سطح بین المللی؛ چرا که پیروزی انقلاب اسلامی توانسته بود استکبار جهانی را منکوب و شیعیان عراق را هم برای حمایت از این انقلاب تحریک کرده بود.

سرهنگ علی اکبر مومنیان در ادامه به اجتناب ناپذیر بودن جنگ تحمیلی علیه ایران اشاره کرد و افزود: آزاد شدن نیرویی در ایران و پیوسته بودن مسائل منطقه ای و خاور میانه ای باعث نگرانی استکبار از این اتفاقات شد و تصمیم گرفتند این نیرو را مهار کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی جنگ را ابزاری برای مهار قدرتها عنوان کرد و ادامه داد: دشمن از طریق جنگ می خواست از صدور انقلاب اسلامی به سایر کشورها ممانعت کند؛ اما حالا این گفتمان مقاومت و انقلاب اسلامی است که حتی در دل اروپا هم مشتاقانی دارد و هرکسی به دنبال حقیقت است تاریخ ۴۰ ساله ما را می خواند.

سرهنگ مومنیان به دستاوردهای انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: در وهله اول دشمن می خواست از ثبات انقلاب اسلامی جلوگیری کند؛ اگر موفق می شد دیگر چیزی به نام آزادی خواهی وجود نداشت؛ این ثمره خون پاک شهداست که امروزه گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان درختی تنومند، استوارتر از قبل به حیات خود ادامه می دهد.

جانشین ناحیه امام حسین (ع) اظهار کرد: وضعیت امروز ما با دوران جنگ قابل قیاس نیست چرا که ما در آن زمان قدرت نظامی نداشتیم اما حالا چالش های سیاسی اوایل انقلاب را پشت سر گذاشته ایم و همچنین قدرت بلامنازع و برتر سطح منطقه هستیم .

سرهنگ مومنیان با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و وظیفه ذاتی انسانهای آزاده در گرامیداشت این ایام عنوان کرد: بسیجیان در سطح محدوده این ناحیه هم مانند سایر افراد حق جو و حق گو در این ایام برنامه های ویژه ای را تدارک دیده اند و ان شاء ا… اجرا خواهند کرد.

سلسله نشست های روشنگری، نواخته شدن زنگ دفاع مقدس در مدارس سطح شهر، دعوت از راویان و رزمندگان دفاع مقدس جهت روایتگری در مساجد، پخش کلیپ های دفاع مقدس و مستندهای جنگ در مساجد، دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان، حضور راویان در مساجد، نمایشگاه عکس در مجتمع های مسکونی بهارستان، اجرای گروه سرود بسیج در سطح مدارس، اجرای تئاتر در اماکن پر تردد و پارکها، غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا، آذین بندی پایگاههای بسیج و مساجد، غرفه های خدمات اجتماعی، یادواره های بسیج و چندین عنوان برنامه ابتکاری از جمله برنامه های این هفته در ناحیه مقاومت بسیج امام حسین هستند.

لازم به ذکر است هفته دفاع مقدس از امروز با شعار مسجد محور مقاومت است در سطح کشور آغاز شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار