آرمان اصفهان
۱۰:۰۳ - سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

مدیرکل نوسازی اصفهان:

 اولویت کمک های خیران بازسازی مدارس سمیرم و فریدن است

مدیرکل نوسازی مدارس اصفهان گفت: اولویت کمک و مشارکت خیرین مدرسه ساز در سال جاری، بازسازی و ترمیم مدارس آسیب دیده از سیل در شهرستان های جنوبی و غربی استان است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ مهدی میربد افزود: در این رابطه در جلسات مجمع خیران مدرسه ساز این موضوع مورد تاکید قرار گرفت و همچنین در جشنواره خیران مدرسه ساز که اردیبهشت ماه برگزار می شد بیان این مهم در اولویت قرار دارد.
وی اظهارداشت: بر اثر بارش های شدید فروردین ماه در استان حدود ۲۰۰ باب مدرسه در شهرستان های سمیرم، فریدونشهر، فریدن و چاگان آسیب دیدند.
مدیرکل نوسازی مدارس اصفهان ادامه داد: بیشترین میزان خسارت به مدارس شهرستان های سمیرم (۵۵ مدرسه)، فریدونشهر، فریدن و چادگان وارد شده است.
وی با اشاره به برآوردهای اولیه میزان خسارت سیل در مدارس تصریح کرد: بر اساس این ارزیابی ها تا پایان ۱۰ فروردین ماه، میزان خسارت سیل به مدارس جنوب و غرب استان ۱۵ میلیارد ریال عنوان شد ولی نتیجه نهایی ارزیابی ها تا پایان هفته جاری اعلام می شود.
میربد خاطرنشان کرد: این خسارت ها بیشتر جزیی و شامل آسیب دیدگی در حد نم زدگی سقف، ریزش نازک کاری، انحراف، ریزش و یا نشست دیوار محوطه مدرسه است.
میربد یادآور شد: عملیات مرمت مدارس آسیب دیده پس از تعطیلی مدارس و در اوایل فصل تابستان انجام می شود و مدارسی که دیوار محوطه مدرسه ریزش کرده با تخصیص اعتبارات و مساعد شدن هوا در هفته های آینده ترمیم می شود.
۸۵۰ هزار دانش‌ آموز استان اصفهان در بیش از پنج هزار باب مدرسه به تحصیل مشغول هستند.
بنا بر آخرین آمار تاکنون چهار هزار و ۹۴۲ کلاس بعنوان کلاس های تخریبی و شش هزار و ۲۶۹ کلاس بعنوان کلاس های نیازمند مقاوم سازی در استان شناسایی شده است.
در پی بارش های سنگین روزهای پنجم تا دوازدهم فروردین امسال مجموع خسارت سیل و همچنین طوفان به بخش های مسکن، راه، کشاورزی و تاسیسات زیربنایی این استان پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار