آرمان اصفهان
۱۲:۵۴ - سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

مشکلات ترافیکی؛

نبود پارکینگ معضل پایان نیافتنی شهر بهارستان اصفهان

کافی است برای درک این موضوع گشتی کوتاه در خیابان های مرکزی شهر بهارستان بزنید تا با مشاهده ترافیک در خیابان اصلی این شهر که الفت نام دارد به عمق این مشکلات پی ببرید.

به گزارش آرمان اصفهان؛ در چنین شرایطی حاشیه خیابان ها تبدیل به پارکینگ‌های بزرگی شده که خلاصی از آن شرایط خاصی می طلبد.معضل نبود توقفگاه عمومی در خیابان‌های این شهر به دلیل نظارت نداشتن در سال‌هایی است که شهر بدون شهرداری شکل گرفت و با تأسیس شهرداری نیز به دلیل ضعف زیاد و بی‌تفاوتی مدیران شهری به این مسئله، امروز نبود پارکینگ به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

با پیگیری های اخیر متوجه شدیم که از سوی مدیریت شهری شرکت عمران زمین به شهرداری برای احداث پارکینگ تعلق گرفته است اما هنوز عملیات عمرانی در این خصوص در شهر دیده نمی شود‌.

عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی شهروندان، نبود نیروی کافی پلیس راهور، هم چنین عدم وجود دوربین ها و تجهیزات الکترونیکی کنترل ترافیک، پارک دوبل اتومبیل ها، پارک در محل غیر مجاور ، توقف طولانی مدت خودروهای کسبه های مجاور آن نیز ، توقفی که باید در مکان های خاص همچون پارکینگ صورت گیرد ؛از جمله مشکلاتی است که گریبان گیر خیابان های اصلی مرکز شهر بهارستان اصفهان است .

وقتی یک شهر به‌طور کامل توسعه پیدا نکرده، شاید نبود پارکینگ خیلی به چشم نیاید، ولی بعد از این‌که شهر گسترش یافت، وجود پارکینگ اهمیت پیدا می‌کند، شهرداری حتی طبق قانون می تواند واحدهایی که در حال ساخت هستند را ملزم به تأمین پارکینگ کند، اما حتی این مساله نیز در مدیریت عمرانی شهر نیز لحاظ نشده است یا مورد توجه و دقت نظر قرار نگرفته است .

پای درد و دل برخی مسولان و کارشناسان  اجرای قانون نشستیم که می گفت اکثر تصادفات این شهر ناشی خطای انسانی است و درصد کمی از عامل تصادف ناشی از موقعیت جغرافیای محل (بارندگی ) و نقص فنی اتومبیل است .

او می گفت علت تصادف های درون شهری، معمولا عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، پارک دوبل و… است.

مسائلی که با کمی تدبیر و اولویت بندی در پروژه های عمرانی به راحتی قابل حل خواهد بود.

از مسولان و تیم جوان مدیریت شهری شهر بهارستان درخواست داریم به فکر سلامت و آسایش و رفاه مردم باشند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار