آرمان اصفهان
۲۰:۲۹ - شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷

وینفرد شفر:

ذوب‌آهن انگیزه بالایی دارد/ ۳۰ بار مقابل تیم‌های سابقم قرار گرفتم

سرمربی تیم استقلال گفت: ذوب‌آهن تیم قدرتمندی است و با قدرت بدنی و توپ‌های بلند فوتبال بازی می‌کند، باید مراقب این تیم باشیم.

به گزارش آرمان اصفهان؛ به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب‌آهن گفت: من دو بازی قبلی ذوب‌آهن در پلی‌آف لیگ قهرمانان را دیدم. بازی با الکویت و الغرافه دو بازی خیلی خوب بود و عملکرد خوبی داشتند. ذوب‌آهن تیم قدرتمندی است و با قدرت بدنی و توپ‌های بلند فوتبال بازی می‌کند. باید مراقب این تیم باشیم.

وی افزود: بعد از بازی با پارس جنوبی به ذوب‌آهن به‌خاطرِ صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان تبریک گفتم. دوباره می‌گویم چون این اتفاق برای فوتبال ایران اتفاق مهمی است. این نشان می‌دهد که فوتبال ایران روز به روز قوی‌تر می‌شود.

سرمربی تیم استقلال درباره فشردگی برنامه‌های سازمان لیگ و لیگ قهرمانان آسیا توضیح داد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما این موضوع است. نمی‌دانم چرا بازی‌ها باید این‌قدر فشرده باشد. شاید یک برنامه‌ای از فیفا به AFC و فدراسیون‌ها می‌رسد. هم ما و هم ذوب‌آهن می‌خواهیم عملکرد خوبی داشته باشیم ولی اینکه کلاً در حال سفر باشیم، کمک خوبی به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان نیست. برنامه لیگ قهرمانان مشخص است ولی این برنامه‌ای که وجود دارد کمکی به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا نمی‌کند.

شفر در پاسخ به این سؤال که آیا سازمان لیگ برنامه مسابقات را پیش از تأیید کردن به او نشان نداده بود؟ گفت: شاید اسم من را نمی‌دانستند. من چنین برنامه‌ای ندیدم.

وی در ادامه درباره تقابل با ذوب‌آهن که سرمربی‌اش علیرضا منصوریان، سرمربی پیشین استقلال است، اظهار کرد: این مسئله برای من مشکل خاصی نیست. منصوریان در اینجا سرمربی بوده و این طبیعت فوتبال است. من بارها در ۳۰ سالی که سرمربی بودم مقابل تیم‌های سابقم قرار گرفتم یا شرایطی مانند بازی با ذوب‌آهن داشتم. ذوب‌آهن دیگر تیم سابق نیست و در لیگ قهرمانان دو نتیجه بسیار خوب گرفت و به همین دلیل انگیزه بالایی دارد.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که به نظرش برنامه‌ریزی سازمان لیگ به نفع رقیبان استقلال و پرسپولیس است؟ بیان کرد: این صحبت شما کاملاً درست است. فصل گذشته این شرایط را داشتیم. ما یک بازی با السد در قطر داشتیم و در فاصله کمی با آن، چند بازیکن ما برای بازی با ازبکستان به تیم ملی دعوت شده بودند. سازمان لیگ برنامه بازی‌ها را دارد و باید بهترین برنامه را برای نمایندگان ایران تنظیم کند. اگر سازمان لیگ، فوتبال ایران را دوست دارد باید استراحت بیشتری به نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بدهد. من فکر کنم ایران و فوتبال ایران در ابتدای هرچیزی مهم است.

شفر در پاسخ به این پرسش که آیا باوجود لغو اردوی تیم ملی در عید، باز هم با تاریخ دربی مخالف است؟ توضیح داد: من نمی‌دانم کنسل شده است یا نه؛ ولی اگر کنسل شده باشد، اتفاق خوبی رخ داده است. در دوره‌ای که ما آماده‌سازی نیم‌فصل را داشتیم، یکسری از بازیکنان در اردوی تیم ملی بزرگسالان و امید بودند و ما همه بازیکنان را نداشتیم. البته از این که بازیکنان استقلال به تیم ملی می‌روند خوشحالم چون یک اتفاق خوب برای استقلال است. البته امیدوارم این ارتباط متقابل باشد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار