آرمان اصفهان
۰۸:۰۵ - چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷

زاینده رود ۴۰ هزار هکتار از اراضی اصفهان را سیراب کرد

کشاورزان اصفهانی به‌دنبال جاری شدن زاینده رود که از هشتم بهمن ماه صورت گرفت، بیش از ۴۰ هزار هکتار از اراضی خود را به زیر کشت محصولات استراتژیک بردند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ «مهرداد مرادمند» معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفت‌و‌گو با «ایران» گفت: کشاورزان هشت شهر اصفهان، لنجان، فلاورجان، مبارکه، نجف آباد، خمینی شهر، برخوار و شاهین شهر از آب زاینده رود سهم دارند و مشمول حقابه می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته فقط ۳۰ میلیون متر مکعب آب از زاینده رود به کشاورزان واقع در غرب اصفهان آن هم در یک نوبت داده شد، افزود: امسال هم قرار بود این اتفاق در آبان ماه بیفتد که متأسفانه به‌دلیل ذخیره پایین سد زاینده رود و شرایط فنی آن، آبی به کشاورزان داده نشد. به‌ گفته وی، کشاورزان با آبی که ازهشتم بهمن ماه در زاینده رود جاری شده و بناست تا آخر ماه جاری نیز ادامه یابد توانستند در آخرین روزهایی که امکان کشت دیرهنگام پاییزه را برای آنها فراهم می‌کرد ۴۰ هزار هکتار زمین را به زیرکشت غلات ببرند که در صورت اختصاص آب دوم در اوایل فروردین ماه سال ۹۸ تولیدات محصولات کشاورزی استان را ۲۰۰ هزار تن افزایش دهند.
مرادمند گفت: بخش کشاورزی استان با توجه به خشکسالی سال‌های گذشته با مشکلات بزرگی روبه‌رو شده و بازگشایی زاینده رود در این مقطع تنها توانست آثار خشکسالی را کمرنگ‌تر کند. در استان اصفهان سالانه بیش از ۵ میلیون تن محصول کشاورزی تولید می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار