آرمان اصفهان
۱۳:۳۸ - یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷

ابطحی:

پرتاب ماهواره‌ای دیگر به فضا در دهه فجر/ پیام ۸ ماهه ترمیم می‌شود

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان فضایی کشور این نوید را داد که در ایام دهه فجر ماهواره دیگری را به فضا پرتاب خواهند کرد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ سیدمحمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار کرد: مسئولان سازمان فضایی کشور مهمان کمیسیون بودند که مشکلات ماهواره پیام مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر هم در جلسه حضور داشت و درباره ایرادهای ماهواره پیام صحبت‌هایی را مطرح کرد و گفت که ظرف مدت هشت ماه خواهیم توانست ماهواره را ترمیم و برای پرتاب مجدد آماده کنیم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی همچنین تأکید کرد: سازمان فضایی کشور این نوید را داد که در ایام دهه فجر ماهواره دیگری را به فضا پرتاب خواهند کرد.

ابطحی با اشاره به اینکه سعید نمکی هم از دیگر مهمانان جلسه عصر امروز کمیسیون بود، گفت: به نظرم برنامه‌های نمکی حتی نسبت به قاضی‌زاده‌هاشمی هم با اسناد بالادستی منطبق‌تر است و نظر کمیسیون به او مثبت است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص آتش‌سوزی دبستان در زاهدان هم گزارشی ارائه شد که مشخص شد مسئولان استانی و ستاد در ایناره مقصر بودند که گزارش به قوه قضائیه ارسال شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار