آرمان اصفهان
۲۰:۱۷ - یکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷

 اجرای ۴۳۵ برنامه متنوع آموزش و پرورش اصفهان در دهه فجر

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان از اجرا و افتتاح ۴۳۵ طرح و برنامه در ایام الله دهه فجر در این استان خبر داد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ محمد اعتدادی روز یکشنبه در جمع مدیران مدارس شهرها و روستاهای شهرستان سمیرم با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: این برنامه ها در کلیه مدارس استان اصفهان تدارک دیده شده و آماده اجرا هستند.
به گفته وی، محور برنامه های آموزش و پرورش خود دانش آموزان و فرهنگیان هستند که امسال به بهترین شکل ممکن شکوه و اقتدار نظام اسلامی را در این روزهای مبارک به نمایش خواهند گذاشت.
وی با بیان اینکه در طول این سال ها از نظر کمّی کارها و دست آوردهای زیادی محقق شده است افزود: جای کار کیفی و روزآمد همچنان در بسیاری از بخش ها بویژه مسایل فرهنگی، تربیتی و آموزشی احساس می شود.
اعتدادی دو طرح گفتمان های دانش آموزی و زندگی به سبک روح الله را از جمله برنامه های خوب این ایام عنوان کرد و ادامه داد: عنوان طرح زندگی به سبک روح الله آینه زمان است که در واقع راه و منش امام آینه ها، خمینی کبیر را دنبال می کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر هر چه باشکوهتر برگزار شدن برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: فرهنگیان و دانش آموزان همچون همیشه باید پیشتاز حرکت های خودجوش ملی و میهنی باشند.
وی این نکته را نیز یادآور شد که با توجه به همزمانی تعدادی از روزهای دهه فجر امسال با دهه فاطمیه، حرمت و شأن آن روزها حفظ و از هفدهم تا ۲۱ بهمن ماه تلفیق فجر و فاطمیه در برنامه ها در نظر گرفته شود.
مدیر ارشد تعلیم و تربیت استان اصفهان به سرکشی امروز خود از ۱۱ مدرسه مختلف روستایی و شهری سمیرم اشاره کرد و گفت: اولین نکته ای که در همه این مدارس به خوبی ملموس بود و دیده شد، همدلی و نشاطی بود که یکی از پایه های سند تحول بنیادین نیز محسوب می شود.
به گفته اعتدادی، این فضای همگرایی، همدلی و احترام، نوعی مهارت آموزی و حرکت در مسیر اعتلای فرهنگی سبک زندگی ایرانی و اسلامی است که بالاترین و بهترین آثار و برکات را در آینده فرزندان ما خواهد داشت.
وی تصریح کرد: معلم با اندیشه و دانش آموز با انگیزه به عنوان دو بال ترقی و تعالی نظام تعلیم و تربیت، پیش برنده مسیر الهی و انسانی در امتداد سند تحول بنیادین هستند.
مدیر آموزش و پرورش سمیرم در ادامه این جلسه گفت: مدارس چند پایه و دو زبانه موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه هنوز در سرفصل های دانشگاه فرهنگیان دیده نشده است.
محمد نادری سمیرمی تصریح کرد: این در حالی است که سختی و تفاوت روش کار، وجود تفاوت ها و تنوع زبانی در این مدارس باید به نوعی در دستور کار این دانشگاه قرار گیرد که این مهم نیز نگاه ویژه وزارتی را طلب می کند.
وی خاطر نشان کرد: پراکندگی زیاد روستاها و آبادی های سمیرم زیاد است و این مورد خاص نیز نگاه ویژه مدیران استانی در حیطه مسایل تعلیم و تربیت و تخصیص اعتبار به این منطقه را می طلبد.
کارشناس آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش سمیرم در ادامه اظهار داشت: حجیم بودن برخی از کتاب های دوره ابتدایی یکی از مشکلات این دوره تحصیلی حساس و مهم است.
حسن میرزایی تاکید کرد: دانش آموز ابتدایی نیاز به تنوع مطالب و نه تکثر و حجم زیاد کتاب دارد.
به گفته وی، بکارگیری نیروهای مختلف در این شهرستان و در دوره ابتدایی بویژه سرباز معلم نه عقلانی و نه به سود نظام تعلیم و تربیت است چرا که یک سرباز تعلق خاطر، تجربه و تخصص یک معلم را ندارد.
مدیر یکی از هنرستان های شبانه روزی سمیرم نیز خاطر نشان کرد: قرار است ۵۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به سمت هنرستان ها گرایش پیدا کنند اما امروز شاهدیم بخش زیادی از شرایط برای تحقق این امر مهیا و محقق نشده است.
محمد جعفرپور بروز نبودن تجهیزات مهندسی و کارگاهی و تامین گرمایش سالن های بزرگ کارگاهی را از جمله مشکلات هنرستان ها عنوان کرد و خواستار تاسیس هنرستان کشاورزی در این شهرستان شد.
اتصال هنرستان ها به بازار و صنایع بیرونی، راه اندازی رشته دبیری فنی در دانشگاه فرهنگیان، برگزاری دوره های ضمن خدمت برای دبیران هنرستانی، روزآمد نبودن محتوای دو نشریه پیوند و رشد، قرار داد نداشتن مراکز درمانی سمیرم با بیمه فرهنگیان و مراجعه به مرکز استان، کمبود امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی و فرسودگی برخی ساختمان های آموزشی از مهمترین موارد مطرح شده از سوی مدیران منتخب مدارس شهرستان سمیرم بود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان به همراه دو تن از معاونان و مشاوران خود، در سفر یکروزه به سمیرم از مدارس مختلف روستاهای بخش مرکزی، وردشت و شهر سمیرم دیدن کرد و از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار