آرمان اصفهان
۱۴:۱۸ - جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷

 ۵۰ درصد درآمد موقوفه مبارکه در بخش فرهنگی هزینه می شود

رییس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه گفت: ۵۰ درصد درآمد موقوفه های این شهرستان برای کار فرهنگی نظیر طرح کمک به مساجد، دست های مهربانی، نشاط معنوی، بوستان دانایی و بصیرت عاشورایی هزینه می شود.

به گزارش آرمان اصفهان؛  علی مبشری درآمد سالانه این نهاد را دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.
وی اظهار کرد: تاکنون ۱۱۰ موقوفه و به همین تعداد واقف داشته ایم که در زمینه های مختلف فرهنگی، مذهبی، عمرانی ، آموزشی و بهداشتی بوده است.
وی از ثبت پنج مورد وقف جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: ارزش ریالی این وقف ها در مجموع ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
به گفته وی، این وقف شامل شش دانگ مغازه تجاری، یک واحد ساختمانی ، یک واحد مسکونی و زمین کشاورزی به متراژ ۱۵۲ متر و یک جریب زمین کشاورزی است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه مبارکه با اشاره به عام المنفعه بودن ۴۰ درصد از موقوفه ها تصریح کرد: برخی از وقف ها اختصاصی هستند که از جمله آنها می توان به کمک به طلاب در حال آموزش در شهر مبارکه را بیان کرد.
مبشری تعداد اماکن مذهبی شامل امامزاده، قدمگاه و آرامگاه این شهرستان را ۱۷ مورد اعلام و اضافه کرد: برای بازسازی، توسعه و تکمیل این اماکن بیش از ۳۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
از مجموع هشت هزار و ۵۱ امامزاده در کشور ۷۱۸ امامزاده در استان اصفهان قرار دارد که از نظر اجرای طرح های عمرانی، فرهنگی و آرامش بهاری نوروزی در کل کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده اند.
۶۷ وقف جدید از ابتدای  سال جاری تا اکنون در استان اصفهان ثبت شده که برآورد ارزش ریالی آن به ۶۰ میلیارد می رسد. اصفهان از نظر تعداد موقوفات کشور در رده ششم است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار