آرمان اصفهان
۱۴:۰۹ - پنج شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷

چهاردهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در اصفهان آغاز شد

 چهاردهمین جشنواره ملی فن ‌آفرینی شیخ ‌بهایی صبح روز پنجشنبه ششم دی با برگزاری جلسه های داوری طرح های کسب و کار و فن آفرینان در محل ‘سیتی سنتر’ اصفهان آغاز به کار کرد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ جشنواره ملی فن ‌آفرینی شیخ ‌بهایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف ترویج و توسعه فن ‌آفرینی، خلاقیت و نوآوری و معرفی فن ‌آفرینان تا فردا جمعه هفتم دی برگزار می شود.
این جشنواره در دو بخش مسابقه ‌ای و غیر مسابقه‌ ای برگزار می ‌شود که بخش مسابقه‌ای شامل طراحان کسب و کار (دانشجویی و آزاد)، فن‌آفرینان و فرصت‌های سرمایه‌ گذاری و بخش غیر مسابقه‌ای شامل ‘ تِک کارپت’، نمایشگاه، مذاکره با سرمایه گذاران، نقطه شروع ارتباط (نشا) و کارگاه های آموزشی است.
رییس جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیش از ۷۰ طرح کسب و کار جدید به مرحله نهایی این رویداد رسید که امروز جلسه های داوری آنها در بخش های فن آفرینان (نوپا و رشد یافته)، طراحان کسب و کار ( آزاد و دانشجویی) و فرصت‌های سرمایه‌گذاری برگزار می شود.
سید مهدی ابطحی افزود: همچنین امروز نمایشگاه دستاوردهای فن آفرینان و کارآفرینان با ۱۱ غرفه در محل مرکز خرید (سیتی سنتر) اصفهان افتتاح می شود که تا فردا برپاست.
وی برپایی جلسه های ‘ نشا ‘ (نقطه شروع ارتباط) و ارائه فرصت های سرمایه گذاری را از برنامه های روز دوم جشنواره شیخ بهایی عنوان کرد و افزود: در این برنامه ها، صاحبان ایده و طرح های کسب و کار به مذاکره با سرمایه گذاران در زمینه های مختلف مانند کشاورزی، صنعت، فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیریت شهری می پردازند.
ابطحی نشست ‘انتقال تجربه کسب و کار در فضای بین‌المللی’ را یکی دیگر از برنامه های روز دوم جشنواره شیخ بهایی عنوان کرد و افزود: این برنامه با حضور تعدادی از مسوولان و کارشناسان از جمله از وزارت امور خارجه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد) و به صورت جلسه های سخنرانی و پرسش و پاسخ برگزار می شود.
رییس جشنواره ملی شیخ بهایی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار، فرش فناوری (Tech Carpet) در این رویداد پهن می شود، گفت: در این برنامه که ساعت ۱۵ روز جمعه برگزار می شود، ۲۰ تَن از فن آفرینان برتر کشور، تجربه ها و دستاوردهای خود را در جمع مردم و مسوولان بیان می کنند.
ابطحی اضافه کرد: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان چهاردهمین دوره جشنواره ملی شیخ بهایی ساعت ۱۸ روز جمعه هفتم دی در محل سالن همایش پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان و با حضور مقام های کشوری و استانی برگزار می شود.
وی با تاکید بر اینکه این جشنواره در دوره های گذشته نقش کلیدی در فرهنگ سازی و توسعه مبتنی بر دانایی و اقتصاد دانش بنیان داشته است، تصریح کرد: امروز این موضوع رویکرد کلان کشور در اقتصاد مقاومتی و برنامه های توسعه است.
ابطحی خاطرنشان کرد: امسال چهاردهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان اصفهان نیز همزمان با جشنواره ملی شیخ بهایی برپا می شود.
جشنواره ملی شیخ بهایی از سال ۸۳ هر سال از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می شود.
از آنجا که شیخ‌ بهاء‌الدین محمد عاملی متخلص به شیخ‌ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشاء خدمات ارزشمند علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بوده برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به ‘ شیخ‌ بهایی’ نامگذاری شده است.
حدود ۴۳ پارک علم و فناوری و پنج هزار شرکت دانش بنیان و واحد فناور در کشور فعال هستند.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان که با هدف حمایت و هدایت شرکت های دانش بنیان ایجاد شده، دارای ۱۰ مرکز رشد فناوری، ۲ پارک علم و فناوری و حدود ۵۰۰ شرکت دانش بنیان مستقر است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار