آرمان اصفهان
۲۰:۱۷ - چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

با 130 میلیارد ریال صرفه جویی ارزی؛

بالگردهای بازسازی شده به ناوگان هوانیروز اصفهان ملحق شدند

بازسازی این بالگردها که به دست توانمند کارشناسان داخلی انجام شده بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال صرفه جویی ارزی به همراه داشته است.

به گزارش آرمان اصفهان؛  چند فروند بالگرد نوسازی شده هوانیروز ارتش که بیش از یک دهه زمین گیر شده ( هنگر کوئین ) بودند روز چهارشنبه با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایگاه چهارم رزمی پشتیبانی و مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن پور اصفهان به ناوگان عملیاتی ملحق شدند.
این بالگردها از نوع ۲۱۴ ، شینوک و کبری است که پس از بازسازی به ماموریت خود در آسمان کشور بازگشتند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از این بالگردها که در مرکز صنایع ساخت و نوسازی امام علی (ع) پایگاه چهارم پشتیبانی هوانیروز در اصفهان برگزار شد، افزود: پس از چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد و به رغم تحریم های نظامی که از سوی ابرقدرت ها اعمال می شود، توانسته ایم با هدایت های رهبر معظم انقلاب و اتکا به توانایی جوانان کشورمان بالگردهای کشور را نه تنها نگهداری کنیم بلکه امروز جشن ارتقای آنها را برگزار کنیم.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری اظهار کرد: هوانیروز جمهوری اسلامی ایران قدرت دنیای اسلام است و بوسیله این نیرو می توانیم اهداف آرمانی انقلاب که اعتلای کلمه الله و پیروزی بر کفر و استکبار است را عملیاتی کنیم.
وی افزود: چشم امید مظلومان جهان به جمهوری اسلامی ایران دوخته شده است و قدرت هوانیروز ما همانند ابابیل بر سر مستکبران عالم فرود خواهد آمد.
همچنین فرمانده پایگاه چهارم پشتیبانی هوانیروز توانمندی کارشناسان داخلی برای بازسازی بالگردها و ساخت و تولید تجهیزات و امکانات آنها را ستود و گفت: این پایگاه همراه با مرکز آموزش هوانیروز شهید وطن پور اصفهان برای نگهداری و نوسازی بالگردهای زمین گیر شده و ساخت تجهیزات مورد نیاز آنها به دستاوردهای بزرگی دست یافته است.
امیر سرتیپ ستاد علی عفیف اظهارداشت: این پایگاه در بیش از هزاران عملیات آموزشی، نظامی و امدادی شرکت کرده و با حضور در پنج رزمایش بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران به ارتقای توان رزمی و دفاعی کشور کمک کرده است.
وی بااشاره به اینکه پایگاه چهارم پشتیبانی هوانیروز اصفهان همکاری و ارتباط نزدیکی با ستاد بحران استانداری این استان دارد، بیان کرد: بالگردهای این پایگاه با شرکت در عملیات های امدادی از جمله امدادرسانی در حادثه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج به یاری هموطنان شتافته است.
خاطرنشان می شود پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و شش خدمه پروازی ساعت هشت صبح ۲۹ بهمن سال ۹۶ تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

لاشه هواپیما و پیکر جانباختگان این سانحه هوایی پس از دو شبانه روز تجسس در ارتفاع چهار هزار متری کوه نُقُل واقع در ارتفاعات دنا یافت شد.
این پایگاه در سال جاری با همکاری مسئولان ستاد بحران استانداری اصفهان عملیات امدادی آبی – خاکی را اجرا و آمادگی خود را برای امدادرسانی به هموطنان در مواقع مورد نیاز افزایش داده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار