آرمان اصفهان
۱۵:۲۰ - جمعه ۰۲ آذر ۱۳۹۷

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان:

اگر کسی در راستای تضیف بسیج گام بردارد در راستای سیاست های دشمن گام برداشته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت امام حسین(ع) گفت: تضعیف و تنزل بسیج ، آن هم در حد یک حزب سیاسی در پیروی از سیاست های خالصانه استکبار جهانی، عمدا یا سهوا نابخشودنی است و اجحاف در حق امنیت و اتحاد ملت شریف ایران است.

به گزارش آرمان اصفهان؛

سرهنگ دوم پاسدار سید احمد قریشی، ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر بهارستان اظهارکرد: بسیج حقیقتی است که شبیه افسانه هاست،بعد از تشکیل شجره طیبه بسیج در سال ۵۸ ، آن اقدام الهی و معجزه آسای حضرت امام (ره) که با نگاه آینده نگر و الهی آغاز شد ماندگار بماند.

وی با اشاره به اینکه امام راحل (ره) انقلاب اسلامی را به مثابه پدیده ی منحصر به فرد، انقلابی عظیم در روحیه ها ، باورها، رفتار ها و ساختار های جامعه اسلامی و اجتماعی ایران ایجاد کرد، گفت: برای صیانت و پاسداری از آن در میان مهلکه ها و معرکه های دشمنان داخلی و خارجی که دشمانان طراحی کرده اند، نیاز به سازمان دهی نیروهای عظیم از جنس انقلاب با مولفه هایی از قبیل روحیه ی خالص و جهادی، معنویت، بصیرت نافذ، اعتقاد محکم و آمادگی نظامی برای ایثار و بذل جان نیازمند است و این زیر بنای شکل گیری بسیج مستضعفین شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان افزود:  بسیج در مسیر تاریخ متولد شد، رشد کرد و با گذر زمان و در مواجهه با بحران ها و چالش ها و فتنه هایی که کشور ایران اسلامی با آن مواجه شد، توانست به بهترین وجه ممکن ، ایفای نقش کند،هشت ماهی از تولد بسیج نگذشته بود که ایران اسلامی درگیر بزرگترین جنگ تاریخ معاصر شد.

وی نقش بسیج را در هشت سال دفاع مقدس پر رنگ خواند و خاطرنشان کرد: مردم ایران با سازمندهی درقالب بسیج مردمی ، در یک طرف از مهلکه و کلیه ی قدرت های مسلط جهانی در طرف دیگر آن بودند، حضور بسیجیان معادلات دشمن را بهم زد و دشمن نتوانست پیروز میدان شود و امروز ما در مجلس ماحضور دارند ، یادگاران دفاع مقدس که پیرامون آن هزاران هزار مقاله و خاطره نوشته شده است و این گنجینه ارزشمند ، دست نخورده باقی مانده است.

سرهنگ قریشی،با اشاره به حضور بسیج در آبادانی کشور پس از جنگ تحمیلی گفت: بعد از جنگ تحمیلی و با شروع سازندگی در کشور، بسیج در خط مقدم سازندگی و در قالب بسیج سازندگی در نقاط محروم و دور افتاده ایران اسلامی به ایفای نقش پرداخت و با تغییر راهبرد های دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی ایران از حوزه تقابل و هماوردی سخت به نیمه سخت و جنگ نرم مجددا به این بسیجیان بصیر، هوشیار و همیشه در صحنه در خط مقدم مقابله با جنگ نرم به جهاد فرهنگی پرداخته  و ایفای نقش کردند.

فرمانده ناحیه امام حسین (ع) تصریح کرد: آری گذر زمان و مواجه موفق با چالش های مختلف پیش رو، درستی معجزه بودن و الهی بودن تصمیم بنیان گذار جمهوری اسلامی را به همه ثابت کرد. امروز بسیج یکی از بی نظیر ترین سازمان ها و نهادهای مردمی دنیاست که از کشورهای جنوب شرق آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین از بسیج ایران به عنوان الگو نسخه برداری می کنند تا خللی به امنیت کشورشان وارد نشود.

وی ، تاکید کرد: این است که امام راحل (ره) فرمودند: تا وقتی فرهنگ بسیج در یک کشور طنین انداز شود، از طمع دشمنان دور می ماند و در مقطع کنونی انقلاب و در چالش های فراروی نظام، حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سایر حوزه ها نیاز به یک حرکت نو، گسترده و کاملا مشهود است و این تنها با مدیریت بسیجی و انقلابی امکان پذیر خواهد بود، و لذا دستگاه های دولتی و اجرایی باید از ظرفیت بی بدیل بسیج استفاده بیشتری داشته باشند.

سرهنگ قریشی، با اشاره به اینکه بسیج لشگر انقلاب و مظهر مردم سالاری دینی و متکی به بصیرت است، خاطر نشان کرد:تضعیف و تنزل بسیج ، آن هم در حد یک حزب سیاسی در پیروی از سیاست های خالصانه استکبار جهانی، عمدا یا سهوا نابخشودنی است و اجحاف در حق امنیت و اتحاد ملت شریف ایران است و شاهد این مدعا ، تغییر دیدگاه و نظرات صاحب نظران مسائل نظامی و امنیتی در دانشکده های آمریکا و غرب است.

وی در ادامه افزود:  آلفانه متخصص مسائل نظامی و کارشناس مسائل امنیتی بنیاد ضد ایرانی دفاع از دموکراسی در آمریکا  که تا کنون طرح های مختلفی را در راستای سرنگونی نظام ایران ارائه داده است و این موسسه  نقش پررنگی در اعمال تحریم ها در دوره اوباما و ترامپ علیه ایران داشت با اذعان به این واقعیت که «بسیج نیرویی بدون جایگزین ،در پایداری و تداوم نظام جمهوری ایران است، معتقد است که در صورتی که بسیج ضعیف شود، ارتش نیز نمی تواند جای آن را پر کند و ایران در شرایط بحرانی  بسیار آسیب پذیر خواهد بود.»

قریشی یادآور شد :بنابراین از دید این موسسه ضد ایرانی یکی از مهم ترین اقداماتی که باید در راستای تغییر نظام سیاسی ایران انجام داد، برنامه ریزی اقداماتی است که بتواند نقش بسیج را در نظام جمهوری اسلامی کمرنگ کند، حال اگر کسی عمدا و سهوا در راستای تضعیف بسیج گام بردارد، در راستای سیاست های دشمن گام برداشته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان با اشاره سخنان آرین کارشناس دیگر مسائل نظامی در خاورمیانه، اضافه کرد: وی معتقد است که بسیج ضمن اینکه در جنگ توانست نقش قابل توجهی ایفا کند و پس از آن به یکی از عناصر اصلی امنیت داخلی ایران تبدیل شود، در عصر حاضر و به ویژه با افزایش تعداد اعضای این سازمان  و گسترش آن در آحاد  ملت ایران، نقش این سازمان در حفظ ثبات سیاسی به مراتب افزایش یافته است.

به گفته وی: بسیج در مقابله با تهاجم فرهنگی غرب نیز، ماموریت ویژه به عهده داشت  و تلاش نیروهای بسیج در مقابله با مساله بدحجابی و سایر منکرات اجتماعی در کنار حفاظت از امنیت داخلی ، که نمونه آن در شورش های اجتماعی پس از فتنه ۸۸ قابل مشاهده است، به طوری که توانست الگوی نبرد نامتقارن شهری را با موفقیت پیاده کند و این سبب شد تا هم اکنون این نهاد به یکی از نقاط اصلی رهبری این نظام  در ادره کشور تبدیل شود و احتمال فتنه ها در آینده سیاسی ایران غیرممکن خواهد بود.

سرهنگ قریشی، با اشاره به اینکه ده ها و صدها دست نوشته ومقاله ای که دشمنان این نظام در راستای بسیج و کارکردهای این نهاد گفته اند و نوشته اند تصدیق می کند، آری بسیج حقیقتی افسانه ای است و ثابت می کند نگاه آینده نگر و الهی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) درست است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان گفت: انتظار می رود که مسئولان  در راستای تقویت و پیش  برد اهداف بسیج،که همان اهداف نظام و انقلاب است و در قانون اساسی نیز به صراحت به آن اشاره شده است اهتمام بیش تری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: یکی از راهبردهای ملت شریف ایران دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است، که برآمده از اصول و آرمان های امام راحل(ره) و همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده است.به طوری که ایشان می فرمایند:ِ«هر اندازه که بتوانیم  از مظلوم دفاع و با ظالم مقابله خواهیم کرد.»این بیان تجلی گر آیات نورانی الهی است و ترجمه آن نیز در سیره گفتاری و عملی اولیای الهی قابل مشاهده است.

سرهنگ قریشی، با اشاره به گزارشی از تحولات اخیر یمن اضافه کرد: از سال۲۰۱۶ بیش از ۲۳ هزار کودک یمنی قربانی حملات بی رحمانه رژیم آل سعود و آل خلیفه شده اند،اوضاع معیشتی  و بهداشتی مردم یمن به دلیل جنگ عربستان علیه این کشور، خطرناک است و میلیون ها نفر در این کشور به غذا دسترسی ندارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان ادامه داد: گزارش های متعدد به سازمان های حقوق بشر حکایت از آن دارد که اوضاع وخیم بهداشتی و معیشتی در یمن به وقوع پیوسته استو بیش از ۲۲ میلیون نفر در یمن به غذا ، دارو و نیازهای ضروری احتیاج دارند، بیماری وبا میلیون ها نفر از شهروندان یمن را تهدید می کند و این بیماری بزرگترین بحران یمن است که با آن درگیر هستند.

وی یمن را بزرگترین کانون انتشار وبا در قرن ۲۱ دانست و افزود: ازابتدای سال ۹۴ ائتلاف سعودی و عمارتی به یمن حمله کرده اند و این کشور را از زمین و آسمان  و دریا محاصره کرده اند ، حملات آنها زیر ساخت های یمن از جمله بیمارستا ها  را نیز از بین برده است و موجب کشتار بیش از ۵۰ هزار نفر از مردم مظلوم شده است.

سرهنگ قریشی، در خطاب به مردم و مسولان گفت: چرا سازمان حقوق بین الملل در راستای اتفاقات یمن سکوت اختیار کرده است؟ آیا مسلمانی ما زیر سوال نمی رود اگر برای مردم مظلوم یمن اقدامی نکنیم؟ آیا نباید درباره اتفاقات و خیانت هایی که در خصوص مردم یمن رخ داده است روشنگری کنیم و جنایات آل سعود را به گوش مردم برسانیم؟ از مسئولان در خواست داریم  تا در مجامع بین المللی  پیگیر حقوق مردم مظلوم یمن باشند و ازتمام ظرفیت ها و ابزار ممکن از این نسل کشی و مسلمان کشی جلوگیری به عمل آورند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار