آرمان اصفهان
۱۳:۴۱ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷

مسئول نمایندگی ولی فقیه بیمارستان شهید صدوقی اصفهان :

۱۳ آبان روز ایستادگی در برابر سیاست های خصمانه آمریکاست

حجت الاسلام و المسلمین نادی گفت: ۱۳آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگ درخشان اقتدار و غرور ملت بزرگ ایران است و با وجود همه تحریم ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امروز شاهد اقتدار و عزت نظام در عرصه های مختلف هستیم.

به گزارش آرمان اصفهان؛مسئول نمایندگی ولی فقیه بیمارستان شهید صدوقی اصفهان در جمع مردم شهر بهارستان با اشاره به مناسبت سیزده آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام و روز مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسیده است.

 

وی گفت: در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند.

 

حجت الاسلام نادی با اشاره به دیگر اتفاقات این روز اذعان کرد: در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه بیمارستان شهید صدوقی اصفهان با اشاره به نام گذاری این روز به نام روز مبارزه با استکبار جهانی تصریح کرد:  در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری کردند.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) در خصوص آثار استکبار، افزود: از دیدگاه امام خمینی رحمه الله می توان آثار استکبار را این گونه برشمرد: محرومیت از تمدن، تبعیض و بی عدالتی، وابستگی اقتصادی، ایجاد تفرقه، پایمال شدن حق مظلومان، استعمار فکری و فرهنگی، دگرگون شدن شخصیت فکری ملت ها و در یک کلام، به وجود آمدن وابستگی کشور در تمامی زمینه ها به مستکبران عالم، این نتایجی است که معمولاً از طرف قدرت طلبان و برتری جویان پدیدار می شود.

 

حجت الاسلام نادی با برشمردن برخی از آثاراتفاقات ۱۳ آبان خاطرنشان کرد: واقعه ی سیزده آبان به دل های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد. پرتوی تابناک از انوار الهی بر آنان تابانید و درس هایی بزرگ از شهادت و رشادت و دلیری به آنان آموخت ، مردم سرافراز ایران به همه ی مستضعفان جهان نشان داد که دیوار ستم، شکستنی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه بیمارستان شهید صدوقی اصفهان در پایان اضافه کرد: در انقلاب اول ملت ایران شاه را به زانو درآوردند اما در انقلاب دوم که سفارت آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد، آمریکا به زانو درآمد، حماسه ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگ درخشان اقتدار و غرور ملت بزرگ ایران است و با وجود همه تحریم ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امروز شاهد اقتدار و عزت نظام در عرصه های مختلف هستیم و هم چنین یاوه‌گویی‌های دشمنان با حضور پرشور مردم خنثی می‌شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار