آرمان اصفهان
۱۴:۲۳ - جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶

خطیب نماز جمعه بهارستان:

زنان امت ما حضرت زهرا را الگو خود قرار دهند/ نقش موثر خانواده ها در فرهنگ سازی امنیت در چهارشنبه سوری

امام جمعه شهر بهارستان گفت: زنان امت ما باید حضرت زهرا (س) را الگو قرار دهند و این به این معناست که در اعمال و رفتار از ایشان تبعیت کنند.

حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی اظهار کرد: اگر مسلمانی راه طریقت را پیش گرفته باشد ولی به شریعت متصل نشود دیگر مسلمان نیست بلکه فردی است که به یکی از فرقه ها روی آورده است.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به  سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان اهل بیت عنوان کرد:  ایشان فرمودند:«زن در منطق اسلام، موجودی است که دارای ایمان و عفاف است، متصدی مهمترین بخش تربیت است، در اجتماع اثرگذار است، رشد علمی و معنوی دارد، مدیر کانون بسیارمهم خانواده و مایه آرامش مرد است. اینها در کنار خصوصیات زنانه مانند لطافت و آمادگی دریافت انوار الهی است امروز، الگوی انحرافی زن، زن غربی است؛ شاخصه او برهنگی، و خصوصیتش جلب نظر مردان و موجب التذاذ مرد شدن است.»

وی بیان کرد: امروز سالروز ولادت دخت نبی مکرم اسلام(ص) است ضمن عرض تبریک به بانوان شهرمان باید بدانیم که مادران از جایگاه والایی در اسلام برخوردار هستند و زنان جامعه اسلامی ما مخصوصا مادران در همه ابعاد فاطمه زهرا (س) را الگوی خویش قرار دهند و در جامعه پر خط امروز نقش آفرینی کنند.

وی ادامه داد: امروزه در کشورهای اسلامی از جمله ایران تشنه سیره نبوت این دخت نبی اکرم (ص) و پدر بزرگوارشان است، به طوری که اگر دختران و زنان اسلامی ما از نظر حجاب،معاشرت در اجتماع و خانواده، اخلاق و احترام به یکدیگر و دفاع از حریم ولایت و امامت به حضرت فاطمه (س) اقتدا کنند ما هیچ گاه از سوی این قشر مشکل و چالش اجتماعی نخواهیم داشت و به همین جهت است که ایشان را کوثر نامیده اند.

امام جمعه شهر بهارستان اظهار کرد: کوثر به معنای دریای بیکران رحمت و برکات که زنان امت ما باید حضرت زهرا (علیها السلام) را الگو قرار دهند و این به این معناست که در اعمال و رفتار حضرت از ایشان تبعیت کنند.

حجت الاسلام رجایی پوراذعان کرد: ۱۱ فروردین امسال مصادف با ۱۳ رجب که در منابع دینی ثواب خاصی برای معتکف شدن در ۱۳ تا ۱۵ رجب  ذکر شده است ، اعتکاف یک امر مقدس و سنت حسنه ازانبیا و اولیای الهی و ما افتخار داریم که امسال در ۲ مسجد علی ابن ابی طالب(ع) ویژه بانوان و مسجد فاطمیه (س) ویژه برادران این مراسم معنوی را برگزار کنیم.

خطیب نماز جمعه شهر بهارستان با اشاره به  نقش موثر خانواده ها در فرهنگ سازی و تربیت فرزند در شب چهارشنبه سوری گفت: در گذشته سنت های خوبی در این روز اجرا می شد اما به مرور این سنت ها کمرنگ شد و امروزه عده ای از خانواده ها که از فرزندان خویش غافل هستند با استفاده از مواد آتش زا جان خویش و سایر هم وطنان را به خطر می اندازند و به اموال عمومی آسیب می رسانند.

وی خاطر نشان کرد: والدین در نقش فرهنگ سازی در این حیطه بسیار می توانند اثر گذار باشند و با آگاهی دادن به فرزندان از تلفات جسمی و آتش سوزی ها در آن شب جلوگیری کنند و هم چنین از نهادهای امنیتی و نظامی شهر درخواست می کنیم که نظارت ویژه در سطح شهر داشته باشند.

امام جمعه شهر بهارستان در پایان گفت: از شهرداری و شورای اسلامی شهر بهارستان که امسال با توزیع  و کاشت گسترده و بی سابقه ۳۰ هزار نهال در سطح شهر بهارستان به فکر توسعه فضای سبز در این شهر هستند سپاسگزاریم و امروز هم هزار اصله نهال در مکان نماز جمعه بین نمازگزاران توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار