آرمان اصفهان
۰۸:۳۰ - چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

امام جمعه شهر بهارستان اصفهان خبر داد:

اعتکاف امسال شهر بهارستان متفاوت تر از سالهای گذشته است

حجت الاسلام رجایی پور گفت: مراسم برنامه های فرهنگی تربیتی مهدوی متنوعی برای معتکفین برنامه ریزی شده است که علاوه بر عبادت با آموزه های فرهنگی دینی نیز آشنا شوند .

به گزارش آرمان اصفهان، اعتکاف لحظه های ناب بودن با خداست، زمانی که از دنیا و تعلقات آن جدا می شویم و روزهایی را به پاک و خالص شدن و ارتباط با معشوق اختصاص می دهیم. انجام اعتکاف به روزهای خاصی از سال مقید نیست و هر زمانی می توان آن را بجا آورد، اما در منابع دینی ثواب خاصی برای معتکف شدن در ۱۳ تا ۱۵ رجب  ذکر شده است.

در جلسه هم اندیشی که عصر روز گذشته در دفتر امام جمعه این شهر با حضور نمایندگانی از مجموعه های اداری برگزار شد؛ حجت الاسلام حسین رجایی پور با اشاره به اینکه اعتـکاف نقـش موثـری در رشـد معـنوی جامعـه دارد، اظهار کرد: اعتکاف دارای اثرات و نتایج روحی و معنوی فراوان برای فـرد و جامعه است و علاوه بر خودسازی و تهذیب نفس برای فـرد، جامعه نیز از این مهم بهـره‌منـد می‌شود.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به ارائه گزارش نحوه برگزاری این مراسم اعتقادی در شهر بهارستان تصریح کرد: با گفتگویی که از دست اندرکاران مراسم اعتکاف در سال های قبل داشتیم از میزان حضور مردم و نحوه برگزاری مطلع شدیم و امسال تصمیم داریم با تغییراتی در برنامه این مراسم را باشکوه تر برگزار کنیم .

حجت الاسلام رجایی پور ادامه داد: هم چنین معتکفین جهت ثبت نام می توانند با مراجعه به  دفتر امام جمعه در فرم هایی مربوطه از تاریخ نوزدهم تا بیست و نهم اسفند ماه روزها از ساعت ۸ الی ۱۲ ظهر و روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۶ الی ۱۸ عصر ثبت نام کنند.

امام جمعه شهر بهارستان هم چنین تاکید کرد: در این مراسم برنامه های فرهنگی تربیتی مهدوی متنوعی برای معتکفین برنامه ریزی شده است که علاوه بر عبادت با آموزه های فرهنگی دینی نیز آشنا شوند .

وی در پایان  با اشاره به اینکه اعتکاف فرصت خوبی برای تجدید قوای معنوی انسان است خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) در حدیثی می فرمایند کسی که در این سه روز روزه بگیرد ثواب روزه یک سال به او عطا می شود و هم چنین پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرمایند کسی که معتکف شود، گناهان او آمرزیده می شود، لذا از مردم بهارستان می خواهیم از فرصت اعتکاف و این لحظات ناب آسمانی در ماه رجب استفاده کنند.

 

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار