آرمان اصفهان
۱۱:۵۷ - دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

پاپی‌زاده خبر داد؛

حجتی فردا پاسخگوی استیضاح‌کنندگان است+ محورهای استیضاح

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: حجتی برای بررسی استیضاح سه‌شنبه در جلسه کمیسیون کشاورزی حضور خواهد یافت.

به گزارش آرمان اصفهان،عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی  با اشاره به درخواست استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی از سوی برخی نمایندگان در مجلس گفت: به منظور بررسی این استیضاح سه‌شنبه (۱۵ اسفند ماه) حجتی در جلسه کمیسیون کشاورزی حضور خواهد یافت.

وی تصریح کرد: در این نشست سوالات و محورهای استیضاح با حضور نمایندگان درخواست‌کننده استیضاح و وزیر جهاد کشاورزی بررسی می‌شود.

پاپی‌زاده در ادامه محورهای استیضاح را به شرح زیر قرائت کرد:

۱-عدم توانایی در تنظیم بازار محصولات داخلی کشاورزی به علت واردات بی‌رویه و متضرر شدن کشاورزان و عدم توانایی ایجاد بازارهای صادراتی برای محصولات داخلی.

۲-عدم توجه به گزارشات سازمان بازرسی در تخلفات مالی در بعضی شرکت‌های تابعه وزارت جهاد بر اساس گزارش دیوان محاسبات و عدم اجرای بند ۴۴ قانون اساسی در واگذاری شرکت‌های تابعه وزارت کشاورزی همچون جهاد استقلال و مادر تخصصی و صندوق حمایت و شرکت امور دام و شرکت خدمات بازرگانی، شرکت شهرک‌های کشاورزی، سازمان تعاون روستایی و شرکت خدمات حمایتی.

۳-عدم کنترل قیمت شکر و ورشکستگی کارخانه قند و شکر و چغندر کاران که در اثر واردات بی‌موقع شکر صورت گرفت.

۴-عدم سرمایه‌گذاری زیرساختی و تولید ماشین آلات مدرن کشاورزی در کشور که بتواند میزان ضایعات برداشت محصولات کشاورزی را کاهش دهد.

۵-استفاده از بازنشستگان در بدنه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی و عدم ایجاد سرمایه مدیران جوان در وزارت جهاد کشاورزی.

۶-نگاه بسیار ضعیف وزارت جهاد کشاورزی در حمایت از صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی.

۷-عدم نظارت دقیق بر اجرای طرح مقام معظم رهبری در مورد اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان.

۸-بی‌توجهی به گسترش سریع پروژه‌های آبیاری و زهکشی و عدم توجه به اجرای صحیح روش‌های نوین آبیاری.

۹-بی‌توجهی به عشایر کشور.

۱۰-بر خلاف صراحت قانونی اجرای برنامه ششم توسعه به خصوص در ارتباط با خرید تضمین گندم، پرداخت به مو‌قع اقدام نگردید و سود حاصل از تأخیر تعلق نگرفت.

۱۱-ورود محصولات زراعی و باغی به کشور در فصولی که محصول به قدر کافی در بازار و سردخانه‌ها وجود دارد و خلاف صریح قانون است.

۱۲-دلایل تخصیص تسهیلات بانکی با بهره بالا به بخش کشاورزی و عدم دفاع مناسب وزیر در شورای پول و اعتبار نسبت به کاهش سودهای وام‌های کشاورزی با توجه به پیشنهادات ارائه شده به ایشان توسط کشاورزان.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار